Fundamenty procesu szkolenia w najmłodszych kategoriach wiekowych.

01-04-2014, 09:06
 
Krok pierwszy – zaszczepienie ducha sportu

Dzieci, trenujące w grupie A , czyli urodzone w roku 2010 - 2007 znajdują się na samym początku procesu szkolenia. Wchodzą one w wiek, w którym bardzo ważnym zadaniem jest budowanie fundamentu sprawności fizycznej.  Duch sportu, zaszczepiony od najmłodszych lat może być pierwszym krokiem do tego, by w przyszłości dziecko zostało profesjonalnym sportowcem np. piłkarzem, siatkarzem, pływakiem lub też  po prostu sportowcem - amatorem,  który z wielką ochotą będzie uprawiał aktywność fizyczną i prowadził zdrowy styl życia (a zawodowo będzie realizował się w innej dziedzinie, zostanie np. lekarzem, prawnikiem, czy trenerem).  

- Naszym zadaniem na tym etapie szkolenia jest zapewnienie ogólnego rozwoju dzieci, zapełnienie ich tzw. "skarbca ruchowego" co oznacza, zdobywanie doświadczeń ruchowych w różnych warunkach, na każdej płaszczyźnie – opowiada trener Reprezentacji APR 2002 oraz 2007, Michał Goderski.

 


 

Krok drugi – wypracowanie pozytywnego nastawienia do gry w piłkę

Jakie cele stawia przed trenerami Akademii ten etap kształcenia "młodych zawodników"?:

- Do najważniejszych z nich można zaliczyć m.in. zachęcanie do systematycznego uczestnictwa w zajęciach, wypracowanie pozytywnego nastawienia do gry w piłkę nożną czy opanowanie umiejętności piłkarskich wystarczających do przeżywania radości z uczestnictwa w małych grach – wylicza Goderski.

 

Jak podkreślają szkoleniowcy - wynik w tych kategoriach wiekowych jest nieistotny, liczy się przede wszystkim dobra zabawa, radość z gry i częsty kontakt dziecka z piłką.

 

 

 
Krok trzeci – podstawy piłkarskiego szkolenia / nauka elementów taktycznych
 

Praca z dziećmi w wieku 5 - 7 lat jest bardzo specyficzna i odpowiedzialna. Wymaga specjalnego podejścia i form metodycznych.

- Należy pracować w małych grupach, dostarczać dzieciom miłych, pozytywnych wrażeń z zajęć, kreować swobodną, przyjacielską, radosną atmosferę. Najwięcej czasu trzeba poświęcać formom zabaw ruchowych i małych gier, dopasowując ich treść do możliwości i zainteresowań ćwiczących – tłumaczy trener Goderski.

 

Szkoleniowcy Akademii Piłkarskiej Reissa wdrażają na swoich treningach (w tych kategoriach wiekowych) grę 3x3 oraz 4x4.

- Gry 3x3, 4x4 to idealny układ dla małych piłkarzy. Ich podstawą jest łatwo zrozumiała idea: strzelać bramki i zapobiegać bramkom. Podczas takich gier nasi podopieczni mają bardzo częsty kontakt z piłką i toczą wiele pojedynków 1x1 – podsumowuje Goderski.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"