Droga na szczyt - Akademia Piłkarska Reissa wygrywa Deichamann Minimistrzostwa!

25-06-2019, 11:28

Turniejowe emocje towarzyszą fanom piłki nożnej na całym świecie. Tym bardziej spełnieniem marzeń dla młodego piłkarza, jest wzięcie udział w zawodach, w których sprawdzi swoje umiejętności i będzie się świetnie bawił. Drużyna U-11 naszej Akademii przekonała się o tym, wygrywając prestiżowe zawody „Deichmann Minimistrzostwa”.

Fot. Marcin Pirga, Deichmann Minimistrzostwa

Deichmann już od 2012 roku prowadzi serię Minimistrzostw, podczas których drużyny z całej Polski wcielają się w swoje ulubione reprezentacje. To wyjątkowe miejsce na zdobycie doświadczenia oraz wygrania wspaniałych nagród - w tym roku zwycięska drużyna otrzymała możliwość wyjazdu na mecz Ligi Mistrzów. Aby jednak tego dokonać reprezentanci Akademii Piłkarskiej Reissa musieli przebyć długą i wymagającą drogę.

Turniej dla naszych zawodników zaczął się w okręgu Leszno, gdzie drużyna U-11 postanowiła wcielić się w barwy grających precyzyjny i sumienny futbol Niemców. Odnieśliśmy 3 zwycięstwa w drabince, co zaprowadziło nas do finału, w którym pokonaliśmy Hiszpanię. To miał być dopiero początek zmagań, musieliśmy jeszcze wygrać Finał Finałów w Wałbrzychu w dniach 21-23 czerwca, w którym ostatecznie byliśmy lepsi od Czarnogóry. Absolutnymi bohaterami turnieju zostali Wojciech Szymczak (najlepszy strzelec) oraz Wojciech Kaczmarek (najlepszy bramkarz), bez nich nasz sukces nie byłby możliwy!

Fot. Marcin Pirga, Deichmann Minimistrzostwa

Trzeba również nadmienić, że to nie pierwszy sukces drużyny pod nadzorem trenera Nikodema Brzęckiego. Dwa lata temu ten sam skład wygrał Minimistrzostwa w kategorii U-9. Powtórzenie tego wyniku jest potwierdzeniem topowej pozycji Akademii Piłkarskiej Reissa w polskiej piłce młodzieżowej. Sam trener Brzęcki obiecuje dalszą pracę nad fundamentami drużyny, aby w dalszym czasie rozwijała się w równie efektywnym stopniu.

Deichmann dba jednak nie tylko o zwycięzców, wyznając zasadę, że wygraną odniosła każda drużyna już w momencie przystąpienia do turnieju. Wszystkich zawodników czekały pamiątkowe medale i dyplomy. W następnych latach nasza Akademia będzie z całych sił próbowała powtórzyć sukcesy i dobre wyniki, pamiętajmy jednak, że to sama gra daje najwięcej radości!

Fot. Paweł Kot Fotografia Sportowa 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl