Bursa SMS Opalenica

Nowoczesna bursa w Opalenicy to ważna inwestycja naszego Klubu, która gwarantuje profesjonalne szkolenie młodzieży w tym regionie.

Bursa Opalenica mural

Co zapewnia internat?

 • Bursa przeznaczona jest dla 8 klasy podstawówki i liceum.
 • Blisko 50 miejsc w bursie.
 • Tylko i wyłącznie zawodnicy z SMS Opalenica.
 • Doskonała lokalizacja – bursa znajduje się 100 m od szkoły.
 • Każdy zawodnik ma zapewnione miejsce na stołówce, dostępne własne wyżywieniem.
 • Łazienki w każdym pokoju.
 • Sala konferencyjna.
 • Salki do fizjoterapii.
 • Pokój dla wychowawców.
 • Sala hobby i pokój nauki,
 • Każdy zawodnik SMS APR Opalenica dostanie do indywidualnego użytku tablet, który będzie mu służył między innymi: do analizy gry

Bursa Opalenica pokoje

Opalenica boisko

SMS APR Opalenica – stawiamy na rozwój

Profesjonalne szkolenie młodzieży wymaga nieustannego podwyższania poziomu szkolnictwa, co łączy się z umożliwieniem najlepszych warunków (m.in. infrastruktury) dla zawodników. Powstanie bursy to kolejny krok w stronę kompleksowości

Dzięki temu zawodnicy będą mieli zapewnioną całkowitą opiekę sportową i mieszkaniową, a szczególny komfort odczują piłkarze, którzy nie mieszkają na stałe w Opalenicy. To pozwoli młodym adeptom futbolu rozwijać się wszechstronnie – sportowo, jak i intelektualnie.

Powyższa inwestycja jest ściśle związana ze staraniami, aby w Opalenicy, w ramach Zespołu Szkół, powstała Szkoła Mistrzostwa Sportowego.  W tych celach Akademia Piłkarska Reissa zadeklarowała wybudować nowy obiekt  ze środków własnych.

Ścisła współpraca z gminą, szkołami oraz Hotelem Remes, dobre skomunikowanie z Poznaniem, warunki do treningu na najwyższym europejskim poziomie, rozbudowana kadra szkoleniowa sprawiły, że dołączyliśmy do czołówki najlepiej szkolących klubów w Polsce. Stawiamy na wszechstronny rozwój sportowy i intelektualny zawodników oraz pomagamy wybrać optymalną ścieżkę kariery, a Opalenica to świetna miejscowość dla rozwoju chłopaków w wieku dojrzewania – dodaje Piotr Matecki, prezes Akademii Piłkarskiej Reissa.

Przeczytaj więcej o projekcie SMS APR Opalenica

SMS APR Opalenica – w drodze na szczyt

Akademia Piłkarska Reissa działa w Opalenicy od 10 lat, w tym od blisko trzech realizuje tzw. projekt PRO dla najbardziej utalentowanych zawodników w wieku od 14 lat.

Obecnie uczestniczy w nim ponad siedemdziesięciu młodych zawodników, którzy uczą się w SP Wojnowice i ZS w Opalenicy. Są wśród nich zarówno chłopcy z odległych miejscowości z całej Polski. Drużyny biorą udział w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, czyli najwyższym szczeblu rozgrywkowym dla młodzieży w Polsce.

W Opalenicy zawodnicy mają zagwarantowany dostęp do warunków treningowych na najwyższym, europejskim poziomie. Świadczy o tym: 6 pełnowymiarowych boisk trawiastych,  hale sportowe, siłownie, boiska funkcjonalne i płyta główna stadionu miejskiego. Dodając do tego bursę będziemy spokojni o rozwój naszych podopiecznych.

Działania wpisują się w strategię rozwoju miasta poprzez sport. W projekt zaangażowani są mieszkańcy i przedsiębiorcy z naszej gminy, a dla naszej szkoły pojawia się szansa dalszego rozwoju. To również ważny aspekt promocyjny dla Opalenicy znanej nie tylko z goszczenia Reprezentacji Polski, ale także jednej z najsilniejszych akademii w naszym kraju – powiedział burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc.

Jesteśmy dumni, że możemy rozwijać swoje struktury i  cieszymy się, że zainteresowanie projektem nieustannie rośnie. 

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"