Treningi

Harmonogram treningów:

grupa miejsce dzień godzina od dnia
Swarzędz - treningi bramkarskie Szkoła Podstawowa nr 2 w Swarzędzu, Polna 21 Poniedziałek 17:00 05-06-23
Swarzędz - treningi bramkarskie Szkoła Podstawowa nr 2 w Swarzędzu, Polna 21 Poniedziałek 18:00 26-06-23

Informacje:

Poszczególnym literom zostały przyporządkowane odpowiednie grupy rocznikowe

Swarzędz - treningi bramkarskie - 2008 - 2016,

W przypadku zmian terminów będziemy niezwłocznie informować drogą mailową, SMS lub telefonicznie.

W tygodniu obywać się będą 2 jednostki treningowe w godzinach popołudniowych. Treningi w grupach A trwają 60 minut, B trwają  60 – 75 minut, w grupie C od 60 do 90 minut. Zajęcia będą prowadzone na boisku otwartym latem, w hali okres zimowy.

1. Co zrobić, aby zapisać dziecko do Akademii?

Aby zapisać dziecko należy wypełnić dwuetapową rejestrację na stronie:

Rejestracja

Po rejestracji na adres mailowy otrzymają Państwo wszelkie informacje.

2. Do jakiego wieku dziecko może trenować w Akademii?

Akademia Piłkarska Reissa zrzesza dziewczynki oraz chłopców trenujących we wszystkich kategoriach wiekowych: 4-6 lat: SKRZAT, 7-9 lat: ŻAK, 10-11 lat: ORLIK, 12-13 lat: MŁODZIK, 14-15 lat: TRAMPKARZ, 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY.

3. W jakim wieku musi być dziecko aby zapisać je do Akademii?

Akademia Piłkarska Reissa organizuje nabór ciągły dla dzieci od czwartego roku życia. Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych.

4. Czy w czasie trwania umowy dziecko może zmienić lokalizację, na której trenuje?

Jest to możliwe o ile w wybranej lokalizacji prowadzone są zajęcia w kategorii wiekowej Twojego dziecka. Wystarczy tylko skontaktować się ze swoim koordynatorem, który przekaże Ci dane do opiekuna wybranej jednostki.

5. Co w przypadku kontuzji dziecka lub problemów żywieniowych?

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa mają zagwarantowaną opiekę klubowego fizjoterapeuty, który służy indywidualną konsultacją w zakresie ewentualnych kontuzji i wad postawy. Dodatkowo zapewniamy także pomoc dietetyka - Sławomira Kuli, prowadzącego w Poznaniu poradnię „Świat odżywiania”. Z jego pomocą zdiagnozujecie aktualny problem, a także opracujecie codzienną dietę.

6. Na jaki okres mogę zawiesić treningi dziecka?

Zawieszenia możesz dokonać w każdej chwili na dowolnie wybrany przez Ciebie okres. Zawieszenie możesz także prolongować. W tym celu skontaktuj się ze swoim koordynatorem lub zadzwoń do nas na 502741749.

7. Co jeśli moje dziecko dopiero zaczyna przygodę z piłką i może mieć problemy z odnalezieniem się w drużynie?

To nie jest żaden problem. Treningi dostosowane są do grup wiekowych i umiejętności poszczególnych zawodników. Trenerzy wraz ze swoimi asystentami obserwują zachowania swoich podopiecznych i dokładają wszelkich starań by realizowane ćwiczenia odpowiadały poziomowi grupy. Naszych zawodników wychowujemy w duchu fair play, ucząc ich, że drużyna jest najważniejsza i należy dbać o jej członków. Jeżeli mimo wszystko dziecko nie odczuwa w pełni satysfakcji z atmosfery treningowej - prosimy o kontakt z koordynatore. Razem na pewno rozwiążemy problem. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

8. Czy moje dziecko może uczestniczyć w treningach ze swoimi kolegami?

Oczywiście! Treningi w lokalizacjach realizowane są w Twojej okolicy, z myślą o Waszym komforcie. Zajęcia na orlikach i szkolnych boiskach pozwolą Ci trenować ze znajomymi ze szkoły i podwórka. Pamiętaj, że zawsze na trening możesz zabrać swojego kolegę i wspólnie rozpocząć piłkarską przygodę!

9. Czy jestem zobowiązany do zakupu sprzętu sportowego sugerowanego przez Akademię?

Rodzic nie ma obowiązku zakupu sprzętu, jednak jednorodny sprzęt ułatwia organizację turniejów oraz wpływa na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów.

10. Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia dziecko powinno posiadać: obuwie typu Turf – „Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boiska ze sztuczną trawą oraz halówki z podeszwą kauczukową na sale. Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje absolutny zakaz gry w korkach. Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu. Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego. Zakup obuwia można skonsultować ze sklepem FootballPro www.footballpro.pl lub trenerem.

11. Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

Dziecko w wieku 4-9 lat przyjeżdża na trening przebrane i gotowe do zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się  w szatniach. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych, powinno być ciepłe i składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego. W momencie wyposażenia Akademii w jednorodne stroje zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny sprzęt Akademii i postępują z nim zgodnie z przyjęta dyscypliną sprzętową. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres).

Dziecko powinno posiadać ze sobą niegazowaną wodę mineralna (przynajmniej 0,5 l).

12. Czy Akademia funkcjonuje w trakcie wakacji?

Tak szkółka działa przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji zimowych i letnich. Zmianie mogą ulec termin i godziny treningów.

13. Czy przeprowadzenie badań jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?

Badania są bezpłatne. Klub zaleca, co oznacza, że rodzic może, ale nie musi przeprowadzić badanie dziecka. Dla najmłodszych sugeruje się wykonanie badania po zaaklimatyzowaniu zawodnika w drużynie.

Każdy z rodziców podpisuje oświadczenie do umowy, na podstawie którego rodzic przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań. Podpisanie załącznika do umowy nie wyklucza wykonania w/w badań w późniejszym okresie na w/w zasadach.

14. Co jeśli lekarz nie da dziecku zdolności ze względu na wiek?

Taka sytuacja może dotyczyć tylko najmłodszych zazwyczaj 3-5 latków. Wówczas wystarczy Akademii oświadczenie rodzica stanowiące załącznik do podpisanej umowy. Nie jest to zła wola lekarza, a wytyczna dotycząca dyscypliny ustalona przez  Polskie Towarzystwo Medycyny Sportu  w porozumieniu z Ministrem Zdrowia. Akademia jest przypisana do piłki nożnej, choć w głównej mierze zajęcia dla najmłodszych to zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe, stąd nie powinno być problemu z wydaniem zdolności.

15. Czy Akademia organizuje obozy sportowe?

Tak, organizujemy zimowe i letnie obozy. Zawodnicy szkółki biorą udział w obozie na preferencyjnych warunkach. Organizowane wyjazdy to wspaniała okazja do integracji z rówieśnikami. Miejsca obozów i wycieczek za każdym razem są starannie dobierane pod kątem bazy sportowej, atrakcji i jakości zakwaterowania. Więcej informacji na www.obozy.akademiareissa.pl

16. Czy dziecko może uczestniczyć w treningach częściej niż 2 razy w tygodniu?

Jest to możliwe w okresie wakacyjnym i podczas ferii zimowych. W roku szkolnym, na podstawie zawartej umowy każdy zawodnik uczestniczy w dwóch treningach. Możliwe jest także dołączenie do innej lokalizacji, na dwa dodatkowe treningi. Dodatkowo Akademia współpracuje z innymi piłkarskimi projektami takimi jak Indywidualne Fundamenty Gry i Wielkopolska Akademia Bramkarzy. Programy to kolejno nastawione są na indywidualizację treningów i wieloaspektowe podnoszenie umiejętności, a także na doskonalenie warsztatu bramkarskiego.

Zapisz się!


508670303 k.lisowska@akademiabramkarzy.pl