Turnieje i Ligi

Reiss Cup

Reiss Cup to największy w Polsce cykl turniejów sportowych dla dzieci, organizowany co roku przez Klub Sportowy Akademia Piłkarska Reissa oraz Fundację Piotra Reissa. W każdej edycji bierze udział około 6 000 dzieci, grających na co dzień w Akademii.

Rozgrywki odbywają się jednocześnie w kilkunastu miejscowościach w Polsce. Młodzi sportowcy w różnych kategoriach wiekowych walczą o medale i miejsca na podium.

Każda edycja Turnieju Reiss Cup to duża dawka sportowych emocji, zdrowa rywalizacja, mnóstwo strzelonych bramek oraz głośny doping kibiców. Zawody to także świetna zabawa dla całej rodziny. Na wszystkich uczestników, ich rodzin, okolicznych mieszkańców oraz przybyłych gości czekają m.in. gry, zabawy i konkursy

Zawody odbywają się na specjalnie przygotowanym Boisku Mobilnym.

Reiss Cup w Starych Oborzyskach

Turniej FootballPro Cup Masters

Pierwsza edycja turnieju odbyła się 11. stycznia 2014r. w poznańskiej Arenie. W rozgrywkach w dwóch kategoriach wiekowych (roczniki 2005 i 2006) wzięły udział drużyny z całej Polski, w tym m.in. Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze, Cracovia Kraków. Gospodarzem turnieju jest Akademia Piłkarska Reissa.

W czerwcu 2018 roku, na nowoczesnym obiekcie OSiR w Baranowie odbyła się jubileuszowa – X edycja tego prestiżowego turnieju. Wydarzenie skierowane jest do najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce w wieku do lat 8 i 9 (kategoria wiekowa – żak).

- Zawody są okazją do konfrontacji metodologii szkolenia najmłodszych kategorii wiekowych w różnych klubach. Dla zawodników to szansa na zyskanie cennego doświadczenia i krok w stronę profesjonalnej piłkarskiej kariery. Rywalizacja toczy się równocześnie na dwóch ogrodzonych boiskach, co umożliwia rozegranie dużej liczby meczów. Nowością są również bramki o specjalnych wymiarach, sprawdzane wcześniej już w naszych Akademiach. FootballPro Cup Masters to piłkarska wizytówka Poznania  – mówi Piotr Reiss, założyciel Akademii.

Kolejna odsłona turnieju już 5 stycznia 2019 roku w poznańskiej hali widowiskowo - sportowej Arena.

Wielkopolsko - Lubuskie Ligi Piłkarskie

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie to jedyny taki turniej w Polsce, który zadba nie tylko o rozwój Twoich umiejętności, ale i niezapomnianą zabawę w gronie rówieśników!

W ramach cotygodniowych zmagań, ponad 7 tysięcy młodych piłkarzy, grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów, rywalizować będzie o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych. 

Naszym głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej oraz popularyzacja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Pragniemy wdrażać najmłodsze pokolenia w uczestnictwo w kulturze fizycznej, zarażać je pasją do sportu, wyzwalać pozytywne emocje oraz uczyć wartości, charakteryzujących dobrego sportowca – szacunku do rywala i gry fair play. Harmonogramy rozgrywek znajdziesz tutaj.

WLLP

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl