Mój Pierwszy Trening

Po zarejestrowaniu się na zajęcia wystarczy przyprowadzić dziecko na najbliższy trening dostępny w harmonogramie danej lokalizacji. Moment dołączenia nowego zawodnika do drużyny jest bardzo ważny, dlatego dbamy o jego szybką aklimatyzację w zespole.

Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

Na pierwszym treningu dziecko może mieć stały kontakt z rodzicem, może obserwować kolegów i koleżanki przy linii bocznej boiska, bądź dołączyć do drużyny od razu!

Nasi trenerzy przedstawiają nowego zawodnika pozostałym uczestnikom zajęć, po czym następuje klasyczne przybicie piątki. Treningi dostosowane są do grup wiekowych i umiejętności poszczególnych zawodników, dzięki temu każde dziecko trenuje zgodnie ze swoimi predyspozycjami oraz wśród rówieśników.

Jak przygotować się na pierwszy trening?

Dziecko w wieku 3-9 lat przychodzi na trening przebrane i gotowe do zajęć. Warto przyjść 15 minut przed treningiem, aby odnaleźć właściwe miejsce odbywania się zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się w szatniach.

Dostosowanie ubrania zależy przede wszystkim od obiektu, w którym odbywają się treningi poszczególnych drużyn. Jeśli trening odbywa się na hali, dziecko powinno być ubrane w koszulkę, spodenki, getry oraz obuwie piłkarskie.

W przypadku treningu na zewnątrz, strój należy dostosować do warunków atmosferycznych. W przypadku deszczu lub chłodu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres, czapkę itd.). W momencie wyposażenia drużyny Akademii w jednorodne komplety meczowe, zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny strój naszego klubu.

Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia, dziecko powinno posiadać: obuwie typu Turf – „Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boisko ze sztuczną trawą oraz halówki z podeszwą kauczukową na hale.

Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje absolutny zakaz gry w korkach! Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu. Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego.

Zakup obuwia można skonsultować ze sklepem FootballPro www.footballpro.pl lub trenerem.

Co spakować dziecku do torby lub plecaka?

Zdecydowanie przyda się butelka wody niegazowanej (przynajmniej 500 ml.). Przy aktywności sportowej na pewno nie sprawdzą się wody smakowe, przetworzone napoje owocowe, soki, ani napoje gazowane typu cola.

Warto spakować dziecku ręcznik – przyda się zarówno w czasie treningu – aby wytrzeć pot, który nagromadzi się w trakcie treningu.

Czy jestem zobowiązany do zakupu sprzętu sportowego sugerowanego przez Akademię?

Rodzic nie ma obowiązku zakupu oficjalnego kompletu meczowego Akademii, jednak jednorodny sprzęt ułatwia organizację turniejów oraz wpływa na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów.

Co jeśli moje dziecko dopiero zaczyna przygodę z piłką i może mieć problemy z odnalezieniem się w drużynie?

Trenerzy wraz ze swoimi asystentami obserwują zachowania podopiecznych i dokładają wszelkich starań, by realizowane ćwiczenia odpowiadały poziomowi grupy. Naszych zawodników wychowujemy w duchu fair play, ucząc ich, że drużyna jest najważniejsza i należy dbać o jej członków.

Jeżeli mimo wszystko dziecko nie odczuwa w pełni satysfakcji z atmosfery treningowej - prosimy o kontakt z koordynatorem. Razem na pewno rozwiążemy problem. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Kliknij tutaj, aby się zarejestrować!

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl