Treningi

Harmonogram treningów już wkrótce.
Informacje:
 

Poszczególnym literom zostały przyporządkowane odpowiednie grupy rocznikowe

A – rocznik 2007 i młodsi; B1.1 – rocznik 2006, B1.2 – rocznik 2005, B2- rocznik  2004, C – rocznik 2003 - 2001

 

W przypadku zmian terminów będziemy niezwłocznie informować drogą mailową, SMS lub telefonicznie.

 

W tygodniu obywać się będą 2 jednostki treningowe w godzinach popołudniowych. Treningi w grupach A trwają 60 minut, B trwają  60 – 75 minut, w grupie C od 60 do 90 minut. Zajęcia będą prowadzone na boisku otwartym latem, w hali okres zimowy.

 

Co zrobić aby zapisać dziecko do Akademii?

 

Aby zapisać dziecko należy wypełnić dwuetapową rejestrację na stronie:

Rejestracja

Po rejestracji na adres mailowy otrzymają Państwo wszelkie informacje.

 

 

Do jakiego wieku dziecko może trenować w Akademii?

 

Akademia Piłkarska Reissa zrzesza dziewczynki oraz chłopców trenujących we wszystkich kategoriach wiekowych: 4-6 lat: SKRZAT, 7-9 lat: ŻAK, 10-11 lat: ORLIK, 12-13 lat: MŁODZIK, 14-15 lat: TRAMPKARZ, 16-17 lat: JUNIOR MŁODSZY.

 

 

W jakim wieku musi być dziecko aby zapisać je do Akademii?

Akademia Piłkarska Reissa organizuje nabór ciągły dla dzieci od czwartego roku życia. Nie wyklucza się udziału dzieci młodszych.

 

 

Czy jestem zobowiązany do zakupu sprzętu sportowego sugerowanego przez Akademię?

Rodzic nie ma obowiązku zakupu sprzętu, jednak jednorodny sprzęt ułatwia organizację turniejów oraz wpływa na wizerunek drużyny przy okazji wspólnych wyjść i wyjazdów.

 

 

Jakie obuwie dziecko musi mieć ze sobą na zajęciach?

W zależności od nawierzchni, na jakiej będą odbywać się zajęcia dziecko powinno posiadać: obuwie typu Turf – „Śniegówki” z tzw. małymi korkami na boiska ze sztuczną trawą oraz halówki z podeszwą kauczukową na sale. Na boiskach ze sztuczną nawierzchnią obowiązuje absolutny zakaz gry w korkach. Prosimy jednak nie kupować obuwia od razu. Dziecko na pierwsze treningi może przyjść w obuwiu sportowym, które zakłada na zajęcia wychowania fizycznego. Zakup obuwia można skonsultować ze sklepem FootballPro www.footballpro.pl lub trenerem.

 

 

Co dziecko powinno mieć ze sobą na treningu i jak powinno być ubrane?

 

Dziecko w wieku 4-9 lat przyjeżdża na trening przebrane i gotowe do zajęć. Starsze roczniki mogą przebrać się  w szatniach. Ubranie zależy od warunków atmosferycznych, powinno być ciepłe i składać się z koszulki, spodenek, obuwia piłkarskiego. W momencie wyposażenia Akademii w jednorodne stroje zawodnicy przychodzą ubrani w oficjalny sprzęt Akademii i postępują z nim zgodnie z przyjęta dyscypliną sprzętową. W przypadku deszczu lub chłodu po treningu należy założyć ciepłe okrycie (kurtkę, dres).

Dziecko powinno posiadać ze sobą niegazowaną wodę mineralna (przynajmniej 0,5 l).

 

 

Czy Akademia funkcjonuje w trakcie wakacji?

 

Tak szkółka działa przez 12 miesięcy w roku, również w trakcie wakacji zimowych i letnich. Zmianie mogą ulec termin i godziny treningów.

 

 

Czy przeprowadzenie badań jest obowiązkowe i czy trzeba za nie płacić?

 

Badania są bezpłatne. Klub zaleca, co oznacza, że rodzic może, ale nie musi przeprowadzić badanie dziecka. Dla najmłodszych sugeruje się wykonanie badania po zaaklimatyzowaniu zawodnika w drużynie.

Każdy z rodziców podpisuje oświadczenie do umowy, na podstawie którego rodzic przejmuje odpowiedzialność w przypadku problemów zdrowotnych dziecka do momentu wykonania badań. Podpisanie załącznika do umowy nie wyklucza wykonania w/w badań w późniejszym okresie na w/w zasadach.

 

 
Co jeśli lekarz nie da dziecku zdolności ze względu na wiek?

 

Taka sytuacja może dotyczyć tylko najmłodszych zazwyczaj 3-5 latków. Wówczas wystarczy Akademii oświadczenie rodzica stanowiące załącznik do podpisanej umowy. Nie jest to zła wola lekarza, a wytyczna dotycząca dyscypliny ustalona przez  Polskie Towarzystwo Medycyny Sportu  w porozumieniu z Ministrem Zdrowia. Akademia jest przypisana do piłki nożnej, choć w głównej mierze zajęcia dla najmłodszych to zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe, stąd nie powinno być problemu z wydaniem zdolności.

 

 

Czy Akademia organizuje obozy sportowe?

 

Akademia organizuje zimowe i letnie obozy – SportujMy www.sportujmy.pl. Zawodnicy szkółki biorą udział w obozie na preferencyjnych warunkach.


502741749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"