Wielki sukces Akademii Piłkarskiej Reissa!

19-02-2019, 11:49 Sukcesy Akademii

W minioną sobotę w Warszawie odbył się finał drugiej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. W kategorii U-11 najlepszy drużyną okazała się Akademia Piłkarska Reissa, pokonując w finale AS Stomil Olsztyn 3:1. Był to kolejny wielki sukces Reprezentacji APR z rocznika 2008. W ubiegłym roku drużyna Nikodema Brzęckiego zajęła drugie miejsce w turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Tym razem nie mieli sobie równych, przez cały turniej przeszli jak burza, jako jedyna drużyna okazała się niepokonana. 

Turniej o Puchar Prezesa PZPN cieszy się wielkim zainteresowaniem i stanowi ważny punkt w kalendarzu młodzieżowych turniejów piłkarskich. Organizacja i oprawa turnieju stała na najwyższym poziomie. Zmagania transmitowane były na żywo na portalu łączynaspiłka.pl. Na trybunach prócz licznych kibiców nie zabrakło znakomitych gości. W tym prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, obecni byli także przedstawiciele Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, Wojewódzkich Związków, trenerzy reprezentacji młodzieżowych, byli piłkarze i wysłannicy klubów zarówno z polski jak i zagranicy, którzy bacznie obserwowali grę wyróżniających się zawodników.

W turnieju udział wzięło 16 najlepszych drużyn z całej Polski. W Warszawie zagrały ekipy min: Śląska Wrocław, Escoli Varsovia czy Widzewa Łódź. W eliminacjach wojewódzkich, poprzedzających zmagania finałowe drużyna AP Reissa pokonała drużyny Lecha Poznań i Warty Poznań.  

W półfinale zawodnicy APR pokonali KS Wisełkę Bydgoszcz 5:2. Dużo więcej emocji towarzyszyło wielkiemu finałowi, gdzie Poznaniacy spotkali się z drużyną Stomilu Olsztyn. Mecz układał się pod dyktando AP Reissa, szybko strzelone dwie bramki pozwoliły na kontrolowanie gry. Jednak w końcówce zawodnicy Stomilu zdobyli bramkę kontaktową, co ożywiło znacząco grę. Na szczęście w ostatnich sekundach zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa wyprowadzili zabójczą kontrę, która przypieczętowała zwycięstwo w spotkaniu i całym turnieju. Najlepszym strzelcem okazał się Wojciech Szymczak z AP Reissa, który z 10 bramkami poprowadził drużynę do triumfu. 

 

Jak przyznał sam trener zwycięstwo w takim turnieju jest tym bardziej szczególne, ponieważ zawodnicy przez cały rok trenują na obiektach trawiastych min: APR Arenie Dębiec i nie mają praktycznie kontaktu z halą. Zawodnicy doskonale poradzili sobie z presją wynikającą z rangi turnieju, niewątpliwie pomocne okazało się zdobyte wcześniej doświadczenie na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.  Dla naszego klubu to kolejny wielki sukces. W zeszłym roku dwie nasze drużyny awansowały do CLJ. Sukcesy mówią o ciągłym rozwoju naszego klubu i słusznej ścieżce obranej przez Akademię - powiedział Nikodem Brzęcki, trener zwycięskiej drużyny.

W nagrodę zawodnicy prócz pucharu i medalów z rąk Zbigniewa Bońka otrzymali także zaproszenie na mecz Reprezentacji Polski przeciwko Łotwie na Stadionie Narodowym. 

 

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"