Turniej o Puchar Prezesa PZPN – o włos od finału!

15-02-2021, 12:27 Turnieje

Walentynkowa niedziela upłynęła nam w piłkarskim nastroju! Cały dzień trwały krajowe finały kolejnej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-12. Nasz Klub reprezentowali podopieczni trenerów Błażeja Kosickiego i Rafała Strugarka, którzy dzielnie walczyli o zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie jeden gol przesądził, o tym że Akademia Piłkarska Reissa nie zagrała w finale i zajęła 3 miejsce. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przebiegała tegoroczna rywalizacja!

Finał Puchar Prezesa PZPN Faza grupowa i co dalej?

W ubiegłą środę w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej przeprowadzono losowanie czwartej edycji Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Akademia Piłkarska Reissa trafiła do grupy A i musiała zmierzyć się z zespołami: Znicz Pruszków, AP Macieja Murawskiego Zielona Góra i AP Namysłów. Wyniki przedstawiały się następująco:

  • Wygrana 2:1 ze Zniczem Pruszków
  • Wygrana 1:0  z AP Macieja Murawskiego Zielona Góra
  • Wygrana w karnych 0:0 (k.0:2) z AP Namysłów

Akademia zajęła pierwsze miejsce w grupie i tym samym zapewniła sobie awans do ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z Arkonią Szczecin. Spotkanie przyniosło wiele bramek, jak również emocji i zakończyło się wynikiem 3:1 dla naszej drużyny.

-,,Cieszy mnie, że nasza Akademia stale reprezentuje wysoki poziom i jest złożona przede wszystkim z naszych wychowanków. Mam nadzieję, że wdrażana metodologia i struktura szkolenia będą  przyczyniać się do wskazywania najlepszych ścieżek rozwoju naszym zawodnikom. Najważniejszy jest styl oraz zaangażowanie, choć w takim turnieju miejsce ma też znaczenie dlatego cieszy, że za każdym razem włączamy się w walkę o najwyższe cele. Dziękuję zawodnikom i trenerom za profesjonalne podejście i przygotowanie do finału."- podsumowuje Prezes Akademii Piotr Matecki.

Pozostało walczyć o finał 

Akademia Piłkarska Reissa Puchar Prezesa PZPN 2021

W półfinale Akademia podjęła rękawice z drużyną Śląska Wrocław. Mecz przyniósł wiele emocji, pomimo tego, że padł jedynie jeden gol. Niestety strzelił go nasz przeciwnik i wyeliminował Akademię z walki o finał Turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Śląsk Wrocław w końcowej fazie turnieju zmierzył się z Koroną Kielce i bezlitośnie pokazał swoją wyższość pokonując przeciwnika 6:0, tym samym wygrywając rozgrywki.

- ,,Ostateczny wynik nie jest powodem do smutku. Choć chłopaki nie obronili zeszłorocznego tytułu to pokazali niezwykłą moc charakteru i wolę walki. Ponadto mecz z obecnymi mistrzami Turnieju pokazał, że możemy mierzyć wysoko. Na pewno będziemy miło wspominać to wydarzenie, a motywacja do doskonalenia się wciąż rośnie.”  – podsumowuje trener Błażej Kosicki.

Puchar Prezesa PZPN 2021

Godna postawa trenerów

„Trenerzy zespołu – Błażej Kosicki i Rafał Strugarek w każdym meczu (faza grupowa i pucharowa), przez cały czas ich trwania, siedzieli na ławce obok zawodników. Piłkarzom przebywającym na boisku zostawili swobodę, pozwolili zmierzyć się z rywalami na ich własny sposób. Zrobili dwa kroki w tył i obserwowali, jak zawodnicy samodzielnie podejmują decyzje. W turniejach z taką rangą jak ten, czasami trudno opanować emocje i chęć podpowiadania. Trener, który jest świadomy swojego celu w procesie treningowym wie, że nie on jest w tym spektaklu pierwszoplanową postacią" - komentuje Koordynator ds. Szkolenia Akademii Mateusz Ludwiczak z Dorastanie w grze.

Gratulujemy naszym podopiecznym i życzymy dalszych sukcesów!

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"