Sukcesy wychowanków Akademii – Wojciech Szymczak

18-01-2023, 15:10 Sukcesy Akademii

W ubiegłym tygodniu wychowanek Akademii Piłkarskiej Reissa – Wojciech Szymczak podpisał swój pierwszy kontrakt z Kolejorzem na trzy lata. Piętnastolatek odniósł ogromny sukces, z czego jesteśmy bardzo dumni. Jak wyglądała jego kariera w naszej Akademii?

Wojciech Szymczak AP Reissa

Świetnie zapowiadający się napastnik dołączył do Akademii Piłkarskiej Reissa w 2014 roku. Trenował m.in. na lokalizacji Naramowice, a później w poznańskiej Reprezentacji rocznika 2008. Na swoim koncie ma również kilkukrotne uczestnictwo w Obozach Akademii z Reprezentacją. Wojtek od początku pokazywał na treningach swoją determinację oraz chęć poszerzania wiedzy sportowej. Nasz zawodnik miał okazję zaprezentować swój potencjał i piłkarskie umiejętności przed trenerami innych klubów w 2019 roku w trakcie Turnieju o Puchar Prezesa PZPN-u w kategorii U-11. Podopieczni Nikodema Brzęckiego w wielkim finale pokonali wtedy 3:1 AS Stomil Olsztyn. Do sukcesu drużyny naszej Akademii zdecydowanie przyczynił się Wojtek Szymczak, który strzelił aż 10 bramek i otrzymał tytuł Króla Strzelców. Warto dodać, że rocznik 2008 naszej Akademii wygrywał wówczas z rówieśnikami z Lecha Poznań, co pokazuje, że wielu zawodników prezentowało bardzo wysoki poziom. 

Sukcesy AP Reissa

Po kilkunastu miesiącach ciężkiej i owocnej pracy, Wojtek został włączony do drużyny złożonej z graczy w rocznikach 2007, co było doskonałą szansą dostania się do wronieckiej części Akademii Lecha Poznań.

Duma rozpiera

Jesteśmy dumni, że kolejny nasz wychowanek podpisuje kontrakt z klubem ekstraklasowym. Gdyby nie Akademia Piłkarska Reissa, to Wojtek nie rozwinąłby się i nie zostałby dostrzeżony. W końcu udaje nam się pomóc Lechowi, aby zagrał w jego barwach, po wielu latach, kolejny zawodnik rodem z Poznania i Wielkopolski. To jest rolą naszego klubu, aby wychowywać zawodników identyfikujących się z regionem, których praktycznie klub Lecha nie kształci, a raczej ściąga ze Śląska i innych części kraju. Cieszymy się, że Lech Poznań ceni nasz klub za „dostarczanie” do każdego rocznika po kilku zawodników z perspektywą dalszego rozwoju. Choć trochę martwi mnie fakt, że Lech sam ich nie szkoli, pomimo dość szerokich struktur, a jedynie bazuje na ciągłym poszukiwaniu. Stąd niesamowite rotacje w Akademii Lecha, która regularnie pozbywa się kilku zawodników w danym roczniku, zastępując ich innymi, co nie do końca nam się podoba. – powiedział Piotr Matecki, prezes Akademii Piłkarskiej Reissa.

Przykład Wojtka i innych zawodników pokazuje, że warto u nas rozpoczynać przygodę z piłką już w wieku 4-5 lat i przejść ścieżkę od skrzata do trampkarza. W naszych strukturach przygotowujemy zawodników do klubów ekstraklasowych, co więcej, mamy własne struktury, aż do drużyny seniora, która jest obecnie najmłodszą w historii polskiej piłki i składa się z samych 16-latków urodzonych w roczniku 2006. Myślę, że w perspektywie kolejnych lat zawodnicy nie będą odchodzili na wczesnym etapie do akademii klubów z Ekstraklasy, gdyż już mają u nas stworzoną ścieżkę rozwoju, a nasze kolejne ośrodki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ślesinie, Poznaniu i Opalenicy pozwalają skupić topowych zawodników i zapewnić im profesjonalne warunki do treningu i nauki. komentuje Marek Pawłowski, Dyrektor ds. Sportu.

Powyższy transfer Wojtka Szymczaka to nie wyjątek. Akademia Piłkarska Reissa może pochwalić się transferami zawodników do czołowych klubów w Polsce m.in.:

Miłosz Kurzydłowski – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Zagłębia Lubin (obecnie Jagiellonia Białystok)

Krzysztof Bazarnik – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Wisły Płock

Bartosz Duda – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Wisły Płock

Maciej Paschke – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Wisły Płock

Filip Tuliszka – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Arki Gdynia

Kacper Kroczyński –transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Arki Gdynia

Wiktor Dobrzański – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Chrobrego Głogów

Michał Wojtkowiak – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do  Chrobrego Głogów

Krzysztof Giertych – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Chrobrego Głogów

Oskar Kolasiński – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Widzewa Łódź

Patryk Uliński – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Miedzi Legnica

Franciszek Chojak – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Legii Warszawa

Hubert Dorczyk – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Legii Warszawa

Bartosz Moczyński – transfer z Akademii Piłkarskiej Reissa do Zagłębia Lubin

Kamil Rutowski – transfer z  Akademii Piłkarskiej Reissa do Pogoni Szczecin

Jeremi Osuch – transfer z SMS AP Reissa Opalenica do Zagłebia Lubin

Maks Maćkowiak – transfer z SMS AP Reissa Opalenica do Zagłębia Lubin

Eryk Praiss – transfer z SMS AP Reissa Opalenica do Widzewa Łódź

Filip Tonder – transfer z SMS AP Reissa Opalenica do Lechii Gdańsk

Leon Siemieńczuk – transfer z SMS AP Reissa Opalenica do Lechii Gdańsk

Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli z dumą przedstawić kolejnych utalentowanych zawodników, którzy dzięki Akademii mogą się dalej rozwijać. Jest to najlepszą motywacją do pracy i dalszego rozwoju naszego klubu.  


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl