Sukcesy wychowanków Akademii – Michał Gurgul

25-01-2023, 14:03 Sukcesy Akademii

Wychowanek AP Reissa w Jarocinie – Michał Gurgul niedługo będzie obchodził swoje 17 urodziny, a już może pochwalić się ogromnymi osiągnięciami. W 2019 roku zadebiutował w Reprezentacji Polski U14, a wczoraj został zgłoszony do PKO Ekstraklasy.

Michał Gurgul Akademia Piłkarska Reissa

Michał dołączył do naszego klubu w listopadzie 2011 roku do lokalizacji w Jarocinie. Od początku na treningach wykazywał się ogromnym zaangażowaniem i ambicją. Później trenował w Reprezentacji Regionu Jarocin w roczniku 2006, a w 2017 rozpoczął szkolenie w Reprezentacji Regionu Jarocin w rocznikach rok od siebie starszych, gdzie osiągał spore sukcesy. W tym samym roku zmienił barwy na niebiesko-białe. W październiku 2019 roku wystąpił w reprezentacji Polski U-14 z Ukrainą, a w kwietniu 2021 obrońca podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Kolejorzem, obowiązujący przez trzy lata. Dotąd młody obrońca występował w Centralnej Lidze Juniorów, a niedawno został włączony do kadry II-ligowych rezerw Kolejorza.  

Trampolina do sukcesu

„Michał od samego początku wykazywał aspiracje, aby w przyszłości osiągać sukcesy sportowe. Nie chodzi mi tylko o wysokie umiejętności oraz atuty motoryczne, ale także sumienność, podejście do treningu i zaangażowanie.  Wychowankowie AP Reissa Jarocin grają już w zespołach młodzieżowych stanowiących zaplecze seniorskich ekip Zagłębia Lubin, Śląska Wrocław czy Pogoni Szczecin, jednak Michał jest pierwszym graczem jarocińskiej AP Reissa, który został zgłoszony do rozgrywek Ekstraklasy. Mocno ściskamy kciuki” – komentuje Łukasz Stachowiak -  trener AP Reissa Jarocin

Michał Gurgul to kolejny przykład na to, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć ogromne sukcesy, a AP Reissa jest doskonałym miejscem, gdzie można rozpocząć swoją przygodę piłkarską. Nasze kolejne ośrodki - Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ślesinie, Poznaniu i Opalenicy pozwalają rozwijać umiejętności na jeszcze wyższym poziomie i zapewniają zawodnikom doskonałe warunki do rozwoju, dzięki temu kolejni zawodnicy, śladami Michała, będą mogli osiągać sukcesy sportowe.

Ścieżka kariery Akademii

Jesteśmy pewni, że o piłkarskich sukcesach Michała jeszcze usłyszymy! Składamy serdeczne gratulacje dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia!
 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"