Przełamanie juniorów młodszych, remis trampkarzy

11-10-2021, 11:08

W weekend, ekipy Akademii Piłkarskiej Reissa występujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów rozegrały mecze w swoich rozgrywkach. Zespół do lat 17 wygrał z Arką Gdynia 3:1, a młodsza drużyna prowadzona przez trenera Mateusza Kamińskiego zremisowała z Radunią Stężyca 2:2.

Centralna Liga Juniorów

Akademia Piłkarska Reissa do lat 17

Zespół Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 17 przystępował do meczu z Arką Gdynia po trzech przegranych meczach z rzędu. Wydawało się, że to mecz w którym drużyna trenera Thomasa Rozworskiego musi się przełamać, jednak nikt przed rywalizacją nie lekceważył rywala. Już w ósmej minucie pomarańczowi wyszli na prowadzenie, autorem bramki był Wojciech Słowiński. Kilkukrotnie w pierwszej części gry okazję do podwyższenia wyniku mieli zawodnicy na co dzień rozgrywający swoje spotkania w Opalenicy, ale udało się to dopiero na 180 sekund przed udaniem się na przerwę. Gola tym razem zdobył napastnik Akademii, Leon Siemieńczuk.

Do przerwy wynik wydawał się spokojny, ale rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów to nadal piłka młodzieżowa w której piętnaście minut przerwy potrafi odwrócić losy spotkania. Tak się tym razem nie stało, a drugą część gry otworzył dla nas Filip Tonder. Trzybramkowe prowadzenie zostało zmniejszone w 58. minucie przez bramkę honorową gospodarzy, ale wynik do końca już nie uległ zmianie i to Akademia Piłkarska Reissa wywiozła bardzo cenne trzy punkty z Gdyni.

Arka Gdynia U-17 – Akademia Piłkarska Reissa U-17 1:3 (0:2)

Bramki: (58`) – Słowiński (8`), Siemieńczuk (42`), Tonder (48`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-17: Eryk Praiss – Wojciech Słowiński, Szymon Łyskawa, Jeremi Osuch, Mateusz Wolak – Brajan Szymański (79` Kacper Malinowski), Oliwier Siuda (46` Hubert Augustyniak), Sebastian Krawczyk – Filip Tonder (84` Patryk Paryzek), Leon Siemieńczuk, Aleks Bondyra (39` Tymon Włodarczak (62` Filip Myszkowski))

Akademia Piłkarska Reissa do lat 15

Ekipa trampkarzy Akademii Piłkarskiej Reissa zremisowała na własnym obiekcie w Opalenicy z Radunią Stężyca 2:2. Identyczny wynik padł siedem tygodni wcześniej w pierwszej kolejce rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów grupy B. Młodzi zawodnicy trenera Mateusza Kamińskiego dwukrotnie musieli odrabiać wynik spotkania i to się udało, dzięki dwóm bramkom Łukasza Kustera. Drużyna pomarańczowych z siedmioma oczkami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc dwa punkty do Pogoni Szczecin.

Akademia Piłkarska Reissa U-15 – Radunia Stężyca U-15 2:2 (1:1)

Bramki: Kuster (27`) (51`) – (24`), (42`)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa U-15: Krzysztof Burzak – Maksymilian Krzewiński (64` Kacper Ignatowicz), Maciej Myszczyszyn (41` Bartosz Bartczak), Maksymilian Maćkowiak, Jakub Ziółkowski (57` Adam Moussa), Dominik Strenciok (64` Bartosz Śledź), Maciej Wojciechowski (75` Michał Smoczyński), Wiktor Rajek, Paweł Janowski (75` Fabian Stachowiak), Łukasz Kuster, Mateusz Łożyński