Piłkarskie kulisy SMS APR Poznań

09-08-2022, 18:21 Podsumowania

Co dzieje się za kulisami SMS APR Poznań? Już niebawem nasi adepci rozpoczną nowy sezon piłkarski. W tym celu porozmawialiśmy o celach na start rozgrywek z koordynatorem projektu – Adamem Foremskim.

sms apr poznan

Kiedy odbyły się nabory do SMS APR Poznań?

Nabory organizowaliśmy w maju i czerwcu. Zawodnicy, którzy pojawili się na testach musieli przejść przez: sprawdzian szybkości na fotokomórkach, skok w dal z miejsca, Beep Test, badanie poziomu zwinności po kopercie z piłką i bez piłki, a całość zakończona została grą 11x11.  

Ilu zawodników liczy kadra SMS APR Poznań, w jakich rocznikach?

Łącznie do szkoły SMS APR Poznań uczęszcza około 40 zawodników, głównie z rocznika 2006 i 2008 oraz kilkoro z rocznika 2007. Jeśli chodzi o sztab trenerski i organizację zespołów, to przy mojej drużynie pracuje 4 trenerów - trener prowadzący, II trener, trener bramkarzy oraz trener przygotowania motorycznego. Zawodnicy mają zapewnioną opiekę fizjoterapeuty.

Jak wygląda typowy dzień zawodnika SMS APR Poznań?

Zawodnicy trenują codziennie od poniedziałku do piątku. Lekcje zaczynamy od godziny 8.00, a kończą zazwyczaj o 14.15. Około 15.30 odbywa się popołudniowy trening, który trwa do 17.30. Na co dzień  dysponujemy urozmaiconym sprzętem, od typowo piłkarskiego, takiego jak: piłki, stożki, pachołki itp., po przez sprzęt do treningu motorycznego, czyli ekspandory, spadochrony, drabinki, płotki w kilku rozmiarach, różnego rodzaju gumy, piłki lekarskie czy TRX. Dzięki temu treningi urozmaicone, a trenerzy mogą pracować nad poprawą danych elementów gry, czy też umiejętności. Raz w tygodniu około 6.40 zawodnicy mają wyizolowany trening z trenerem przygotowania motorycznego na siłowni. Po zajęciach sportowych chłopcy jadą do domu odpocząć, uczyć się - jest to czas wyłącznie dla nich. Taka rutyna pozwala łączyć obowiązki szkolne z pasją i aktywnością fizyczną.

Co nowego dzieje się w internacie?

Zawodnicy spoza Poznania głównie mieszkają w Internacie przy ulicy Młyńskiej. Są rozmieszczeni w pokojach 2-3 osobowych. Do Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Marcina Gortata mają około 20 minut drogi bez przesiadki. W samej szkole oprócz podstawowych zajęć, nasi zawodnicy reprezentują ją na arenie międzyszkolnej np. turniej piłki nożnej. Najzdolniejsi uczniowie mają możliwość jechać na specjalne zaproszenie Marcina Gortata na mecz koszykówki lub inne ważne wydarzenie i spędzić czas właśnie z byłym zawodnikiem NBA.

Kiedy zaczyna się sezon, jakie cele zostały wyznaczone?

Sezon ligowy zaczynamy 13.08.22 meczem z Wartą Poznań. Najstarsza drużyna wystartuje w rozgrywkach Juniorów Starszych A1 i A2 oraz w Pucharze Polski. Celem indywidualnym jest rozwój zawodników co umożliwi im gra w starszych kategoriach wiekowych. Celem sportowym jest awansu do Ligi Makroregionalnej A1 zawodnikami młodszymi oraz wygranie Pucharu Polski na szczeblu strefowym!

Czy były jakieś mecze sparingowe, jeśli tak to jak zaprezentowała się drużyna?

Tak, rozegraliśmy kilka gier kontrolnych, najwięcej w trakcie obozu na koniec lipca. Z samych gier i postawy zawodników jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopacy pokazali prawdziwy charakter grając z kilkoma zespołami w niedużym odstępie czasowym.

Dziękujemy za rozmowę i życzymy spełnienia celów na nadchodzący sezon!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"