Liczby nie kłamią - Przerażające Dane

22-05-2023, 10:34 Porady dla dziecka i rodzica

W młodym ciele – sportowy duch!

Od wielu lat zwolnienia z lekcji wychowania fizycznego w szkołach podstawowych są ogromnym problemem, który zdecydowanie zaognił się po zakończeniu pandemii. Dzieci niechętnie uczestniczą w zajęciach sportowych w szkole i nie widzą jakichkolwiek wartości, aby brać w nich udział. Polskie szkoły nie dokładają za wielu starań, aby zmienić podejście dzieci i młodzieży do tej kwestii. Nieustannie krąży przekonanie, iż na WF-ie gra się wyłącznie w piłkę nożną, siatkówkę lub koszykówkę. To stwierdzenia, które poparte są licznymi badaniami, a jednak wielokrotnie przechodzi się koło nich obojętnie. Jak zmienić pogląd pociech, aby zaczęły chętnie uprawiać aktywność fizyczną?

  • Liczby nie kłamią. 94% dzieci i młodzieży nie potrafi poprawnie wykonać podstawowych ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego.
  • Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej mają problem, aby zrobić przewrót w przód, a 57 % dzieci nie umie skakać na skakance.
  • W roku 2018 dzieci zmagających się z otyłością było 32, 2%, natomiast już w 2021 roku ta liczba zwiększyła się do 35,3%.
  • Zaledwie 16,8% dzieci i młodzieży w Polsce jest umiarkowanie albo intensywnie aktywna fizycznie przez co najmniej 60 minut dziennie 7 dni w tygodniu.

statystyki ruch wśród dzieci

Zamień sport w przyjemność, a nie przymus!

Akademia Piłkarska Reissa od wielu lat stawia na treningi pełne atrakcji, aby tym samym pokazać młodemu pokoleniu, że sport to ogromna frajda i możliwość rozwoju! Nasz klub piłkarski wychodzi naprzeciw problemowi braku zainteresowania sportem w szkołach i zapewnia treningi sportowe skierowane do dzieci w odpowiednich grupach wiekowych.

Treningi w Akademii nie opierają się wyłącznie na grze w piłkę nożną. Kadra trenerska prowadzi zajęcia oparte na profesjonalnie przygotowanych konspektach, dzięki temu uczestnicy treningów mają zapewnione rozmaite ćwiczenia oraz zabawy, które pomagają im nabywać nowych umiejętności oraz poprawiać te, które już nabyły. Adepci Akademii ćwiczą swoją koncentrację, wytrzymałość, a także koordynację ruchową. Wraz ze wzrostem kompetencji sportowych, dzieci stają się bardziej pewne siebie i samodzielne, co pomoże im w codziennych sytuacjach społecznych.

Zapraszamy do wsparcia petycji do Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, w której apelujemy o podniesienie jakości WF-ów w klasach 1-3. 

Podpisz petycję 

Liczby nie kłamią

W ostatnim czasie pojawiło się wiele badań na temat aktywności fizycznej oraz koordynacji ruchowej dzieci i młodzieży. Statystyki przedstawiają przerażające fakty. Według raportów przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, 94% dzieci i młodzieży nie potrafi poprawnie wykonać podstawowych ćwiczeń na zajęciach wychowania fizycznego.

Uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej mają problem, aby zrobić przewrót w przód, a 57% dzieci nie umie skakać na skakance. Sprzymierzeńcem słabej kondycji wśród najmłodszych jest otyłość. Jak pokazują badania Instytutu Matki i Dziecka, przeprowadzone w 2022 roku, wśród 8-latków wzrosła liczba dzieci z nadwagą i otyłością.

Jeszcze w roku 2018 dzieci zmagających się z tymi problemami było 32,2%, natomiast już w 2021 roku ta liczba zwiększyła się do 35,3%. Problem ze słabą koordynacją ruchową dotyczy również starszych dzieci. Ministerstwo Edukacji i Nauki wskazuje, iż uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych szkół podstawowych nie potrafią prawidłowo kozłować piłki, co stanowi aż 74% badanych.

Czy aktywność fizyczna wśród dzieci jest ważna?

W celu zadbania o prawidłowy rozwój własnej pociechy, już od najmłodszych lat dziecko powinno mieć zapewnioną odpowiednią ilość ruchu w danym tygodniu. Jak podaje raport o stanie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce w ramach projektu Global Matrix 4.0 z 2022 roku, zaledwie 16,8% dzieci i młodzieży w Polsce jest umiarkowanie albo intensywnie aktywna fizycznie przez co najmniej 60 minut dziennie 7 dni w tygodniu.

Według Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej aktywność fizyczna zapewnia właściwy rozwój układu mięśniowo-szkieletowego (kości, mięśnie, stawy), w dodatku ruch stymuluje rozwój układu krążenia oraz oddechowego (serce i płuca). Ruch wpływa na koordynację, balans ciała oraz ogólną kontrolę ruchów. Ma on czynnik hartujący dziecko, co pozwala zapobiegać występowaniu wielu chorób wieku dziecięcego. Aktywność fizyczna poprawia, nie tylko kondycję fizyczną młodego człowieka, ale także psychiczną.

Czy treningi w Akademii Piłkarskiej Reissa zapewnią dzieciom odpowiednią dawkę ruchu?

Akademia od ponad 12 lat nieustannie pracuje nad zwiększaniem świadomości wśród rodziców oraz dzieci na temat aktywności fizycznej. Każde dziecko, poprzez właściwe dostosowanie ćwiczeń do swojego wieku oraz poprzez odpowiednie podejście kadry trenerskiej, ma możliwość rozwoju i poprawy umiejętności sportowych. Zapewniamy:

- Szeroko rozbudowany system szkolenia w naszym klubie. Każdy zawodnik Akademii zaczyna od treningu na lokalizacji, do drużyny zostaje przydzielony na podstawie swojego wieku oraz poziomu umiejętności. Zgodnie z rozwojem, uczestnik zajęć przechodzi kolejne etapy szkoleniowe. Adepci Akademii trenują przez 12 miesięcy, także w wakacje i ferie zimowe.

- Podejście pedagogiczne i coachingowe, które wynika z nielinearnej pedagogiki – wskazujemy zawodnikom konkretne cele do zrealizowania, nie narzucając im jednej drogi.

- Wykwalifikowana kadra szkoleniowa naszej szkółki piłkarskiej posiada doświadczenie oraz wiedzę w zakresie pracy z dziećmi, która poparta jest licznymi szkoleniami, kursami oraz stażami trenerskimi odbytymi, nie tylko na terenie naszego kraju, ale także w najlepszych europejskich klubach.

- Profesjonalny sprzęt treningowy, który zapewniamy na każdej lokalizacji. Dzieci podczas treningu korzystają z płotków, pachołków, piłek.

- Ubezpieczenie NNW przysługujące każdemu zawodnikowi. Treningi, udział w meczach i turniejach niesie ze sobą ryzyko kontuzji, dlatego w trosce o bezpieczeństwo naszych zawodników gwarantujemy ubezpieczenie naszym podopiecznym.

Wszystkie działania Akademii skupiają się na jednym, najważniejszym aspekcie - zdrowiu i szczęściu dziecka. Ponadto każdy nowy zawodnik otrzyma od nas:

  • Bezpłatne treningi,
  • rezerwację miejsca w grupie treningowej,
  • opiekę klubowych specjalistów, w tym m.in. fizjoterapeuty, dietetyka,
  • ubezpieczenie NNW,
  • udział w turniejach m.in.: w WLLP,
  • dostęp do treningów online, dzięki czemu zawodnik rozwija się kompleksowo, nie tylko na treningach, ale również w domu.

Jak zapisać dziecko na treningi?

Umożliwiamy bezpłatne, zapoznawcze treningi, tak, by każdy zawodnik mógł przekonać się do sztabu trenerskiego i formy treningów. W Akademii najważniejszy jest młody zawodnik, dlatego każdy trening  jest dostosowany do możliwości i grupy wiekowej piłkarza. Zapis dziecka na zajęcia jest bardzo prosty i łatwy w obsłudze. 

Wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem, gdzie wypełnia się podstawowe informacje kontaktowe i wybiera zajęcia w konkretnej lokalizacji! Po rejestracji, na adres mailowy trafiają wszelkie informacje dotyczące treningów i rozliczeń.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"