Lech Poznań, Ślask Wrocław, Cracovia, Widzew Łódź oraz Pogoń Szczecin zagrają na poznańskiej Arenie w Turnieju FootballPro Cup Masters

26-02-2014, 13:17

Niesamowite emocje, popis umiejętności piłkarskich i nowoczesna fomuła rozgrywek będą towarzyszyły Turniejowi FootballPro Cup Masters, który odbędzie się 11. stycznia  2014.r w poznańskiej Arenie.

W rozgrywkach w dwóch kategoriach wiekowych (roczniki 2005 i 2006) wezmą udział drużyny z całej Polski, w tym m.in. Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze, Lech Poznań, Cracovia Kraków. Gospodarzem turnieju jest Akademia Piłkarska Reissa.

 

-Zawody są okazją do konfrontacji metodologii szkolenia najmłodszych kategorii wiekowych w różnych klubach. Dla zawodników  to szansa na zyskanie cennego doświadczenia i krok w stronę profejsonalnej piłkarskiej kariery. Rywalizacja będzie toczyła się na dwóch ogrodzonych boiskach, co pozwoli na rozegranie dużej liczby meczów. Nowością będą również bramki o specjalnych wymiarach, sprawdzane wcześniej już w naszych Akademiach. Szykuje się naprawdę zacięta rywalizacja na wysokim poziomie. Mam nadzieję, że już niebawem FootballPro Cup Masters będzie piłkarską wizytówką Poznania  – powiedział Piotr Reiss, założyciel Akademii.

-Od blisko dwóch lat kolejne roczniki Akademii Piłkarskiej Reissa zapraszane są na najlepiej obsadzone turnieje. Styl gry dostrzeżony został nie tylko w Polsce. Doszliśmy do wniosku, że brakuje turnieju, na którym pojawią się drużyny najładniej grające w piłkę, które spełniają kryteria wdrażanej w naszym klubie metodologii szkolenia, stąd określenie “masters”. Nie chodzi tylko i wyłacznie o ślepą walkę o zwycięstwo, ale sposób gry, styl i jakość – dodaje Piotr Matecki, Prezes Zarządu Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa.

Oprócz nagrody głównej – zwycięskiego pucharu, zawodnikom zostaną wręczone także nagrody indywidualne: dla najlepszego strzeleca, zawodnika oraz bramkarza. Jak przyznają ogranizatorzy - zawody mają na celu rozwój piłkarskich umiejętności, wyłonianie największych sportowych talentów, a także naukę zasad gry fair play. 

 

Kiedy?: 11. stycznia 2014r.; start godz. 9.45;

Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa Arena, ul. Wyspiańskiego 33, Poznań;

Organizator: Fundacja Piotra Reissa;


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"