Jedyna klasa o profilu piłkarskim AP Reissa w Poznaniu

31-01-2023, 14:42 Rozwój Akademii

Nasza Akademia może pochwalić się jedyną klasą sportową o profilu piłkarskim na poznańskim Dębcu, dedykowaną zawodnikom z roczników 2015, do której mogą uczęszczać uczniowie Szkoły Podstawowej nr. 21. Jak można dostać się do takiej klasy? Czym wyróżnia się jej system nauczania? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Jedyna klasa APR o profilu piłkarskim w Poznaniu

Idea utworzenie klasy piłkarskiej

Rok szkolny 2022/23 był przełomowym, ponieważ oficjalnie, za zgodą Ministerstwa Oświaty, udało się utworzyć klasę piłkarską, a każdy zawodnik ma zapewnione bardzo dobre warunki do rozwoju edukacyjnego oraz sportowego. Po pół roku funkcjonowania widać, iż model zaproponowany przez Akademie Piłkarską Reissa bardzo dobrze się sprawdza. Doskonałym dowodem na to są opinie rodziców zawodników uczęszczających do klasy 1, a za największe plusy tego projektu uważają :

- bardzo dobrą kadrę trenerską AP Reissa,
- możliwość realizacji pasji w godzinach do południowych,

- wolne popołudnia dla swoich pociech,
- obiekt, który jako jedyny w Poznaniu, zapewnia możliwości rozwoju piłkarskiego dla zawodników w tak młodym wieku.


Pomysł utworzenia klasy piłkarskiej wziął się z bardzo dobrej współpracy naszego Klubu z Szkołą Podstawową nr 21. Zarówno Pani Dyrektor Monika Michalak, jak i nasza Akademia, pragniemy ciągle się rozwijać i podnosić poprzeczkę edukacyjną oraz sportową. Z tego też względu, kilka sezonów wcześniej, powstał nowoczesny obiekt APR Arena Dębiec przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkoły oraz zawodników AP Reissa. Profesjonała hala pneumatyczna wyznaczyła dalsze możliwości rozwoju sportowego, w tym także utworzenie dedykowanej klasy o profilu piłkarskim. – komentuje Koordynator projektu – Mateusz Kaczor

Czym różni się klasa sportowa o profilu piłkarskim od innych?

Uczniowie klasy piłkarskiej w Szkole Podstawowej nr. 21 realizują łącznie aż 10 godzin zajęć sportowych w tygodniu, gdzie w standardowych klasach na pierwszym etapie edukacji, występują tylko 3 godziny wychowania fizycznego, a  w dodatku są często prowadzone przez wychowawcę klasy. Kolejnym ważnym aspektem są warunki pracy. Uczniowie mają do dyspozycji boisko APR Arena Dębiec, które nawet w okresie jesienno-zimowym jest dostępne, dzięki specjalistycznej hali pneumatycznej, która chroni boisko przed śniegiem oraz zamrożeniem nawierzchni boiska. Następną istotną kwestią jest wyposażenie sprzętowe. Jako Akademia dbamy o jak najlepsze warunki do treningów dla uczniów klasy sportowej, zapewniając profesjonalny sprzęt treningowy wysokiej jakości. Każdy uczestnik projektu otrzymuje od naszego Klubu taki sprzęt. W dodatku, uczniowie realizują przedmioty takie, jak: etyka, języki obce, edukacja wczesnoszkolna, muzyka oraz wiele innych zajęć dodatkowych realizowanych po zajęciach szkolnych.

APR klasa sportowa Poznan

Jak można dostać się do klasy o profilu piłkarskim?

Do klasy piłkarskiej może trafić każdy zawodnik (również trenujący w innym Klubie), który jest zainteresowany dodatkowymi jednostkami wychowania fizycznego w podstawie programowej. Dla przypomnienia, w klasach 1-3 lekcji wychowania jest zaledwie  3, natomiast Akademia Piłkarska Reissa przy współpracy z SP21 zapewnia ich aż 10. Przy obecnych problemach z brakiem aktywności i otyłością wśród dzieci jest to niezwykle istotne i ważne. Porównując nasz projekt z innymi Klubami, jako jedyna Akademia w powiecie poznańskim zapewniamy aż 5 jednostek treningów w każdym tygodniu, co tylko i wyłącznie pozytywnie wpływa na rozwój sportowy młodych adeptów sportu. Równie istotne jest to, że projekt ten jest ukierunkowany na rozwój ogólny oraz specjalistyczny, co jest w pełni zgodne z naszą metodologią i procesem szkolenia zawodników.

Klasa piłkarska trampoliną do sukcesu sportowego

Uczeń, po ukończeniu klasy sportowej o profilu piłkarskim w SP21, jest gotowy do rywalizacji w każdej dyscyplinie sportowej, ze względu na wysoki poziom sprawności ruchowej.  Warto pamiętać, że zadbanie o rozwój umiejętności motorycznych oraz o koordynację ruchową dziecka we wczesnym wieku może przynieść ogromne korzyści w późniejszym rozwoju.

Poznajmy trenera klasy piłkarskiej w Poznaniu

Młodych uczniów z SP21 szkoli trener Dawid Nitka - nauczyciel wychowania fizycznego, trener UEFA A, trener Reprezentacji Akademii Piłkarskiej Reissa rocznika 2011, członek sztabu szkoleniowego kadry województwa w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej, autor artykułów w czasopismach specjalistycznych, prelegent w konferencjach związanych z edukacją nauczycieli wychowania fizycznego. Jego ogromnym hobby jest rozwój młodych sportowców, a swój wolny czas poświęca na sport, książki, podróże oraz muzykę.

Już teraz serdecznie zapraszam każdego zawodnika z rocznika 2016 (klasa 1 od września) do dołączenia do naszego projektu klasy piłkarskiej, który będzie kontynuowany również w kolejnych latach. Na początku lutego zostaną przekazane pierwsze informacje dotyczące drzwi otwartych oraz testów sprawnościowych. – podsumowuje Koordynator projektu - Mateusz Kaczor.

Klasa sportowa o profilu piłkarskim to doskonała szansa dla młodych zawodników, którzy chcą w przyszłości rozwijać się pod kątem, nie tylko piłkarskim, ale  i sportowym. Jeśli Państwo byliby zainteresowani zapisaniem dziecka do klasy piłkarskiej w SP21, zachęcamy do kontaktu: m.kaczor@akademiareissa.pl,  508670326.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM ZAWODNIKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"