Jakie są cechy dobrego piłkarza?

20-01-2022, 10:36 Porady dla dziecka i rodzica

W większości dzieci marzą o sławie i pragną naśladować swoich idoli, aby osiągnąć cel! W Akademii wielokrotnie słyszymy o chęci zagrania z piłkarskim autorytetem, jak Cristiano Ronaldo czy Lionelem Messim. Nie bez powodu podczas treningów Akademii kadra trenerska ma okazję oglądać bardzo utalentowanych zawodników, którzy już od najmłodszych lat z determinacją ćwiczą z rówieśnikami na boisku i tym samym mają szansę spełnić piłkarskie marzenia o wielkiej karierze!

Co decyduje o sukcesie piłkarza?

Celem każdego piłkarza jest zwycięstwo, a o sukcesie decyduje ciężka praca, talent, a także i szczęście. Ważnym aspektem jest również charakter sportowca, gdyż wiele czynników zależy właśnie od osobowości. Można być utalentowanym, czy umięśnionym jak Robert Lewandowski, jednak jeśli dziecko nie będzie regularnie ćwiczyć i przykładać się do treningów, to może również stracić motywację do ćwiczeń i tym samym porzuci pomysł o zawodowej piłce nożnej, pomimo talentu.

Jakie cechy powinien posiadać piłkarz?

Pracowitość

Młody piłkarz powinien być pracowity. Trening wykonany na 100% pozwoli uzyskać jeszcze lepsze efekty i szybko zacząć odnosić piłkarskie sukcesy. Pracowitość przynosi doskonałe rezultaty, jeśli młody piłkarz sumiennie wykonuje ćwiczenia na treningach.

Determinacja

Kolejną ważną cechą, która pozwala podejmować konkretne decyzje, jest determinacja.  Nie każdy ma wrodzoną determinację, jednak można ją powoli budować - tutaj bardzo ważna jest rola rodzica. Dziecko marząc o karierze piłkarskiej z całych sił pragnie osiągnąć sukces na boisku, ale nie zawsze gra kończy się zwycięsko. W takiej sytuacji rodzic powinien wspierać marzenia dziecka i motywować je do dalszej pracy.

Odwaga

Pewność siebie zdecydowanie pomaga osiągnąć sukces. Pamiętajmy, że trzeba ją sumiennie budować. Pracowitość dziecka i systematyczność pozwoli osiągać sukcesy, a tym samym zacznie kształtować  pewność siebie i wiarę w swoje możliwości!

Systematyczność

Oprócz pracowitości, piłkarz powinien systematycznie uczęszczać na treningi Akademii i pracować nad ewentualnymi błędami, na które uwagę zwróci trener. Doskonałym uzupełnieniem treningów w Akademii będą dodatkowe zajęcia indywidualne, podczas których dziecko ćwiczy w małej grupie i trener może poświęcić więcej uwagi każdemu zawodnikowi.

Koleżeńskość

Ostatnią cechą, która jest równie ważna, co pozostałe, jest koleżeńskość. Będąc częścią zespołu, należy dbać o kolegów z drużyny. Dobre relacje w zespole pozwalają budować dobrą drużynę, która będzie skutecznie się ze sobą komunikować i wspierać w razie porażki. W Akademii ta cecha jest dla nas bardzo ważna i staramy się często o niej przypominać naszym młodym piłkarzom!

Jak wspomnieliśmy wyżej, o sukcesie często decyduje szczęście. Każdy zawodnik może nabyć powyższe cechy lub wypracować swój sposób na zwycięstwo. Najważniejsze jest to, żeby nie poddawać się i wytrwale dążyć do celu. Ważnym zadaniem rodzica jest wspieranie małego piłkarza w jego początkującej karierze.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group