Dwie bramki Tondra dają remis z Lechem

05-09-2021, 16:12

W niedzielę w południe na boisku w Opalenicy rozegrano mecz trzeciej kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Zespół Akademii Piłkarskiej Reissa zremisował z Lechem Poznań 2:2, a dwie bramki dla ekipy trenera Thomasa Rozworskiego zdobył Filip Tonder.

Centralna Liga Juniorów

Po dwóch kolejkach rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 17, zespół Akademii Piłkarskiej Reissa prowadzony przez trenera Thomasa Rozworskiego miał na swoim koncie 6 punktów. Przeciwnicy pomarańczowych, Lech Poznań zdobył do tego momentu cztery oczka w ligowej tabeli. Mecz rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla ekipy Akademii. Już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Filip Tonder, który otrzymał znakomite podanie od Leona Siemieńczuka i zmieścił piłkę w bramce lechitów.

Kolejne minuty starcia to dłuższe utrzymywanie się przy piłce zespołu Lecha Poznań do lat 17, jednak to pomarańczowi wyprowadzali groźniejsze ataki. Raz za razem kontry gospodarzy mogły zakończyć się golem, najpierw uderzał Falbierski, potem w sytuacji „dwóch na dwóch” na bramkę strzelał Tonder, ale i jego próbę wybronił golkiper gości. W 22. minucie bramkarz Akademii Piłkarskiej Reissa, Patryk Nyćkowiak popisał się świetną interwencją po strzale z prawej strony pola karnego. Później obie drużyny na zmianę wyprowadzały ciosy, jednak żadna próba nie zakończyła się golem. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy piłka znalazła się w bramce Akademii, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w zmienionych zestawieniach. Po sześciu minutach od przerwy na tablicy wyników był już remis. Zza pola karnego z woleja uderzył pomocnik Lecha i zmieścił piłkę w prawym dolnym rogu bramki. Kolejne minuty to powolne ataki gości, które w żaden sposób nie potrafiły zagrozić Akademii Piłkarskiej Reissa. Z kolei pomarańczowym brakowało zimnej krwi w tworzeniu akcji na połowie rywala. W końcu w 82. minucie poszła długa piłka do Słowińskiego, jednak bramkarz Lecha był szybszy, próbował zastawić piłkę, by wyszła ona za boisko, tak się jednak nie stało. Słowiński przejął futbolówkę, podał do Tondra, a ten nie miał problemów by umieścić piłkę w pustej bramce.

Chwilę później, przy bocznej linii boiska, kontuzji nabawił się Leon Siemieńczuk. Sędzia przerwał grę, wygonił napastnika gospodarzy za plac gry i natychmiast kazał wznowić grę lechitom. W tym czasie piłkarze Akademii grali w dziesiątkę, nie minęło 15 sekund, a młodzi piłkarze Lecha już zdołali strzelić gola. Jeszcze przed końcem rywalizacji świetną okazje miał Słowiński, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki. Mecz zakończył się remisem 2:2. Nie brakowało emocji, ale obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów.

„Trzeci mecz, mamy siedem punktów, ale bardziej mnie cieszy to, że znowu daliśmy z siebie wszystko. Całe serce zostało na boisku, to pokazuje, że my się przed nikim nie położymy i nikomu za darmo nie oddamy punktów. Z jednej strony dzisiaj czujemy się szczęśliwi, a z drugiej mamy niesmak, bo można było zgarnąć pełną pule. Jestem dumny z chłopaków, że w żadnym momencie nie pękli. Szkoda tej sytuacji na 2:2, ale walczymy dalej i już zaczynamy przygotowania do kolejnego meczu.” – podsumowuje spotkanie Thomas Rozworski, trener Akademii Piłkarskiej Reissa do lat 17.

Akademia Piłkarska Reissa U-17 – Lech Poznań U-17 2:2 (1:0)

Bramki: Tonder (8.) (82.) – (51.), (85.)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa: Patryk Nyćkowiak – Ngabo Diatta, Jeremi Osuch, Szymon Łyskawa, Mateusz Wolak – Aleks Bondyra (46. Tymon Włodarczak), Filip Tonder, Oliwier Siuda (76. Filip Myszkowski) , Sebastian Krawczyk (46. Brajan Szymański), Mikołaj Falbierski (62. Wojciech Słowiński)  – Leon Siemieńczuk (86. Kacper Malinowski)

Lotos Gdańsk U-15 - Akademia Piłkarska Reissa U-15 4:0 (1:0)

Bramki: (7.) (50.) (65.) (76.)

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa: Krzysztof Burzak (70. Wiktor Poncyliusz) – Maksymilian Krzewiński, Maksymilian Maćkowiak, Maciej Wojciechowski (60. Michał Smoczyński), Paweł Janowski, Bartosz Bartczak (55. Fabian Stachowiak), Mateusz Łożyński (70. Adam Strawa), Maciej Myszczyszyn (41. Bartosz Śledź), Adam Moussa, Wiktor Rajek.