Czy dziewczyny mogą grać w piłkę nożną?

22-09-2022, 11:04 Nabory piłkarskie

Piłka nożna cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Sport, który od zawsze kojarzony był z mężczyznami, zyskuje na prestiżu wśród płci pięknej. Jakie są zalety uprawiania futbolu przez dziewczynki?  Czy mają one szansę na karierę niczym Robert Lewandowski?

czy kobiety moga grac w pilke

Dlaczego dziewczyny powinny grać w piłkę nożną?

1. Redukcja stresu

Treningi piłkarskie pozwalają redukować stres. Podczas uprawiania aktywności fizycznej organizm wytwarza endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które poprawiają samopoczucie. To idealna forma na odprężenie szarych komórek po ciężkim szkolnym dniu.

2. Poprawa koncentracji

Piłka nożna jest sportem strategicznym, który wymaga koncentracji, by osiągać jak najlepsze wyniki. Zawodniczka podczas ćwiczeń musi pozostawać w ciągłym skupieniu, by jak najlepiej rozumieć polecenia trenera i doskonalić swoje umiejętności.

3. Nowe przyjaźnie i znajomości

Samotność na treningu nikomu nie grozi. To właśnie na boisku zawiera się przyjaźnie na całe życie. Zawodniczka ma możliwość poznać koleżanki oraz kolegów, z którymi dzieli wspólne pasje i zainteresowania, a to jest czynnikiem, który tworzy najtrwalsze relacje.

4. Zdrowe ciało

Aktywność fizyczna pozwala zachowywać zdrowe proporcje ciała i walczyć z problemem nadwagi i otyłości, które są chorobami cywilizacyjnymi. Regularne treningi pozwala na redukowanie hormonów i pomaga w funkcjonowaniu organów wewnętrznych.

Czy piłka nożna jest sportem dla dziewczyn?

Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki mogą trenować piłkę nożną.  W Akademii  treningi dopasowane są do wieku oraz umiejętności piłkarskich dziewcząt. Trenujemy od 3 roku życia. Akademia Piłkarska Reissa z myślą o dziewczynkach tworzy grupy mieszane. Młoda pasjonatka piłki nożnej może dołączyć do każdej grupy treningowej w swojej okolicy.

Nazwiska o których usłyszał świat

Najczęstszym kierunkiem naszych piłkarek są Niemcy. Jednym z głośniejszych polskich transferów było przejście Ewy Pajor - mistrzyni Europy do lat 17 z 2013 z konińskiego Medyka, do VfL Wolfsburg Frauen. W sezonie 2018/2019 sięgnęła z zespołem po Puchar Niemiec, a także otrzymała tytuł Królowej Strzelczyń Bundesligi.

W 2018 roku polskich fanów kobiecej piłki obiegła informacja o transferze pomocniczki Pauliny Dudek do Paris Saint-Germain. Polka, która do tej pory rozegrała w barwach paryskiego klubu 69 meczów. Można powiedzieć, że dzieli szatnie z takimi zawodnikami jak Messi, Neymar czy Mbappe. 

Katarzyna Kiedrzynek to polska bramkarka, wychowanka polskiego klubu Motor Lublin, która przez 7 lat związana była z klubem Paris Saint-Germain. Rozegrała w nim 119 meczów (84 ligowe, 11 w Pucharze Francji i 24 w Lidze Mistrzyń). Od 2020 roku stała się koleżanką z szatni Ewy Pajor, dołączając do VfL Wolfsburg Frauen.

Jeśli Twoja córka pragnie zacząć przygodę z piłką nożną, zapisz ją do Akademii Piłkarskiej Reissa. Nie czekaj i wychowaj z nami następczynie Ewy Pajor.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group