Co łączy Reiss Cup z Mundialem – Mistrzostwami Świata w piłce nożnej?

08-11-2022, 13:15 Turnieje

Za niecałe dwa tygodnie rozpoczynamy Reiss Cup – jeden z największych turniejów mikołajkowych w Wielkopolsce. Pierwsze rozgrywki będą miały miejsce od 19 do 20 listopada w Starych Oborzyskach oraz w Poznaniu na Dębcu i będą trwały do grudnia. Turniejowe zmagania to czas piłkarskich sukcesów adeptów Akademii. W tym roku jest to wyjątkowy moment, gdyż równocześnie rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Co łączy Reiss Cup z Mundialem?

Turniej

 

Reiss Cup niejedno ma imię

Nazwa - Mistrzostwa Świata w piłce nożnej – występuje pod różnymi hasłami, jednymi z nich są: Mundial (pochodzący od hiszpańskiego słowa mundial, co oznacza światowy) lub Puchar Świata (pochodzący od angielskiego terminu World Cup). Reiss Cup również nawiązuje do angielskiego słowa Cup oznaczającego puchar. Niekiedy wzmianki o rozgrywkach Akademii możesz odkryć pod nazwą Mikołajkowy Turniej lub Turniej Akademii Piłkarskiej Reissa.

Reiss Cup na miarę Mundialu

Puchar Świata to międzynarodowy turniej piłki nożnej, w którym co cztery lata biorą udział reprezentacje narodowe federacji, które należą do FIFA. Obecnie w mistrzostwach zagrają 32 drużyny. Czy podobnie jest na Reiss Cup’ach? Turnieje naszego klubu odbywają się w jednej lokalizacji, gdzie zjeżdżają się drużyny Akademii z całej Wielkopolski. Nasz klub może pochwalić się tym, iż odbywa się co roku w różnych lokalizacjach, a adepci Akademii licznie biorą w nim udział.

świata w piłce

Najlepsi z najlepszych

Podczas Mundialu w kilku kategoriach najlepsi piłkarze otrzymują nagrody. Aktualnie jest przyznawanych sześć wyróżnień. W trakcie Reiss Cup’ów również zostają nagrodzeni najlepsi z najlepszych. Zawodnicy Akademii otrzymują tytuł Najlepszego Strzelca, Wyróżniającego się zawodnika turnieju oraz Najlepszego bramkarza. Osoby z tymi tytułami otrzymują dodatkowe nagrody uznania.

Sprawdź, gdzie gra Twoje dziecko

Łączy nas puchar

Główną nagrodą Mundialu, jak i Reiss Cup’ów jest puchar. Co ciekawe, puchar Mistrzostw Świata ma wysokość 36 cm, został wyprodukowany z 18-karatowego złota i waży 6,175 kg. Turniejowe puchary Akademii są zdecydowanie lżejsze, ale jest to również główna nagroda, która przynosi wiele radości i frajdy naszym zawodnikom.

Wierni kibice

Zarówno Mundial w Katarze, jak i Reiss Cup budzi wiele pozytywnych emocji. Listopadowe tygodnie upływają pod znakiem oczekiwania na nadchodzące mecze. To właśnie kibice tworzą niesamowitą atmosferę i motywację dla naszych piłkarzy! Podczas Reiss Cup’ów również naszym zawodnikom towarzyszą kibice i to najwierniejsi – rodzice!

W oczekiwaniu na Reiss Cup i Mundial, atmosfera w Akademii robi się gorąca. Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie pokazało, jak ważne są Mikołajkowe Turnieje w naszej pomarańczowej rodzinie. Cieszymy się, że rodzice mogą towarzyszyć swoim małym piłkarzom w tej przygodzie!

Przygotuj się do Turnieju!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group