Znamy Mistrzów Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich sezonu 2013/2014

03-07-2014, 13:26

W piątek, 27. czerwca br. na nowoczesnym kompleksie sportowym w Baranowie pod Poznaniem odbył się finał grupy C Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich.


W rozgrywkach wzięło udział 10 najlepszych drużyny Akademii (wszystkie lokalizacje podzielone na poszczególne grupy rywalizowały ze sobą od początku kwietnia br.). Na boisku swoje piłkarskie umiejętności zaprezentowały następujące zespoły: Piątkowo, Zbąszyń, Gniezno, Puszczykowo, Kościan, Poznań-Grunwald,  Szamotuły, Jarocin, Poznań Ogrody-Jeżyce, Konin.

 

Po emocjonującej i obfitującej w wiele bramek sportowej rywalizacji, na podium stanęli:

  1. miejsce i tytuł Mistrzów WLLP – Puszczykowo (podopieczni trenera B. Bogusza pokonali w rzutach karnych zespół ze Zbąszynia)
  2. miejsce – Zbąszyń (podopieczni trenera Macieja Wawrzyńskiego)
  3. miejsce – Poznań – Grunwald (podopieczni trenera J. Szewczyńskego pokonali drużynę z Jarocina, która zajęła ostatecznie IV miejsce)

 

 

- Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. W tegorocznej edycji Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich wzięło udział około 50 zespołów z rocznika 2002/2003. Przez 3 miesiące drużyny rywalizowały ze sobą, a najlepsze zespoły z poszczególnych grup mogliśmy zobaczyć podczas dzisiejszego finału w Baranowie. Serdecznie gratuluję lokalizacji Puszczykowo, która pokazała prawdziwego ducha walki i  została Mistrzem Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich w sezonie 2013/2014. Słowa uznania należą się także pozostałym drużynom, które zrobiły duże postępy i udowodniły, że systematyczne treningi są kluczem do sukcesu – podsumowuje Bartosz Kujawa, koordynator WLLP.

 

Finał zakończyło uroczyste wręczenie pucharów oraz nagród indywidualnych:

  • Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Łukasz Trocholepszy ze Zbąszynia.
  • Nagrodę dla króla strzelców otrzymał Antoni Brzodek z Jarocina oraz Wojciech Musiałowski z lokalizacji Poznań Ogrody-Jeżyce
  • Nagrodę dla najlepszego bramkarza rozgrywek otrzymał Marcel Madajczak z Puszczykowa.

Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group