Złoty Certyfikat PZPN dla drużyny UKS Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Dębiec

03-12-2019, 15:43 Sukcesy Akademii

Z dumą możemy ogłosić, że drużyna UKS Akademia Piłkarska Reissa Poznań – Dębiec zostały uhonorowana złotą gwiazdką PZPN! Znalazła się ona tym samym w elitarnym gronie najlepszych akademii w Polsce. Wartym podkreślenia jest również fakt, że tylko dwie drużyny w Poznaniu otrzymały to wyróżnienie.

Czym jest program certyfikacji szkółek?

To innowacyjny projekt wyznaczający standardy pracy z młodymi zawodnikami oraz pomocy przy szkoleniu adeptów futbolu. Skierowany on jest do wszystkich klubów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej.

Certyfikat przyznawany jest na jednym z trzech poziomów:

  1. Złoty
  2. Srebrny
  3. Brązowy

Otrzymanie takiego dokumentu jest równoznaczne ze spełnieniem szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia.

Za co przyznawane są certyfikaty?

  • Złoty – Szkółka zapewnia profesjonalne szkolenie zawodników, zajęcia prowadzone są przez trenera z ważną licencją UEFA B lub wyższą. Grupy na treningach liczą maksymalnie 12 osób na trenera.
  • Srebrny – Gwiazdkę tę otrzymują akademie, które koncentrują się na ciągłym i systematycznym szkoleniu oraz rozwoju zawodnika. Zajęcia prowadzone są przez trenera z ważną licencją UEFA B lub wyższą. Grupy na treningach liczą maksymalnie 14 osób na trenera.
  • Brązowy – Profitentem tego certyfikatu są szkółki, które spełniają podstawowe kryteria dotyczące kwalifikacji trenerów, liczby drużyn oraz programu szkoleniowego.

 

Sprawdź jak zgłosić się do programu certyfikacji

Pełna lista szkółek, które otrzymały wyróżnienie


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group