Zbiórka na cel charytatywny podczas turniejów Reiss Cup

18-11-2014, 08:44

Mikołajkowe turnieje Reiss Cup oraz Faluabaz Cup są wyjątkowe z wielu powodów. To nie tylko niezwykłe emocje, sportowa rywalizacja i głośny doping kibiców. W trakcie trwania rozgrywek prowadzona będzie także sprzedaż cegiełek oraz kalendarzy, z których dochód zostanie przekazany na leczenie najmłodszych.

Reiss Cup


Wiktoria jest córeczką byłego trenera naszej Akademii. Dziewczynka urodziła się 2 października 2013 roku, jako wcześniak w 30 tygodniu ciąży. Ma siostrę bliźniaczkę. Pomiędzy bliźniętami rozwinął się zespół przetoczenia, w którym Wiktoria była tzw. ,,biorcą”. W wyniku wcześniactwa i powikłań (ciężka zamartwica urodzeniowa, zakrzepica żyły udowej prawej, krwotoki z przewodu pokarmowego noworodka, martwica brzeżna języka) dziewczynka wymaga intensywnej rehabilitacji. Ze względu na wodogłowie pokrwotoczne, Wiktoria ma wszczepioną zastawkę w główce, która odprowadza gromadzące się tam płyny rdzeniowo-mózgowe do otrzewnej, gdzie są wchłaniane.

Falubaz Cup


Waleria urodziła się z małą kropeczką na skórze na klatce piersiowej. Pierwszy zabieg usunięcia guzka dziewczynka miała w Zielonej Górze. Rozpoznanie histopatologiczne: gruczolak potowy, rzadki nowotwór złośliwy. We wrześniu br. Walerka wyczuła pod skórą kolejnego guzka koło pachy. Po badaniach i konsultacjach w Poznaniu okazało się, że Walerka ma przerzuty na płuca i do węzłów chłonnych, na domiar tego badania na nietolerancję pokarmową wykazały, że Walerka jest uczulona na kilka podstawowych pokarmów. Dziewczynka wymaga podjęcia leczenia metodą terapii Gersona na Węgrzech, ale finanse tej terapii przekraczają możliwości rodziców.  

 

Przypomnijmy – podczas ubiegłorocznej edycji turnieju zbieraliśmy na leczenie naszego zawodnika  Filipa Walkowiaka, cierpiącego na chorobę nowotworową. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 9119 zł. Dziękujemy za Wasze wsparcie!

 

Wpłaty na Walerię i Wiktorię:

Fundacja Piotra Reissa

ul. Źródlana 19/1

60 – 642 Poznań

Nr konta bankowego: 93 1140 1124 0000 2201 2100 1001

W tytule przelewu: dla Walerii albo WiktoriiWięcej na:
Link 1>>

Link 2>>


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group