Wskazówki dla rodzica jak wspierać dziecko w uprawianiu sportu

09-09-2019, 13:38 Porady dla dziecka i rodzica

Akademia Piłkarska Reissa przygotowała dla was kilka porad jak zachęcić dziecko do sportu i przygotować mentalnie do rywalizacji.

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

1. Dawaj zdrowy przykład

Wielu rodziców wymaga od swoich pociech aktywności fizycznej. Zapominają jednak, że to oni są ich największymi autorytetami. Jeśli sami nie kultywują w domu zdrowego odżywiania i częstego ruchu, ciężko wymagać od dziecka innych nawyków. Jeśli chcesz zachęcić młodego człowieka do uprawiania sportu podstawą będzie własna aktywność. Pójdźcie razem na rower albo basen, zamiast pizzy zjedzcie na obiad coś zdrowszego. Takie podejście przyczyni się do stworzenia pożytecznego wzorca.

2. Rozmawiaj z dzieckiem o sporcie

Zadaniem rodzica jest sprawienie aby młody sportowiec czuł niewymuszoną chęć uczęszczania na treningu. Dlatego nie traktuj aktywności fizycznej jako koniecznego wypełnienia czasu, rozmawiaj z dzieckiem co lubi w danej dyscyplinie i z czego czerpie największą satysfakcję. Wtedy sport może stać się dla niego czymś więcej niż tylko ciekawostką.

3. Chwal dziecko i świętuj wraz z nim sukcesy

Akceptacja otoczenia i samorealizacja to jedne z najważniejszych potrzeb człowieka. Tym bardziej emocjonalnie podchodzą do nich dzieci, które dopiero budują swoją osobowość. To bardzo ważne aby okazać im zainteresowanie i chwalić za osiągnięcia. Nie muszą to być wielkie sukcesy, wystarczy, że zabierzesz dziecko na jego ulubioną przekąskę po meczu, w którym dobrze zagrał. Takie małe nagrody będą zachęcały go do dalszej gry i sprawią, że kolejny trening będzie przez niego wyczekiwany. Bardzo ważne jest abyś nie krytykował dziecka po słabszej grze, tylko wspierał przy niepowodzeniach


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group