WLLP - cotygodniowe emocje!

12-09-2019, 10:59 Turnieje

W drugim artykule z cyklu o Wielkopolsko Lubuskiej Lidze Piłkarskiej opowiemy więcej o strukturze rozgrywek. Dowiesz się dlaczego nasz turniej w optymalny sposób angażuje wszystkich zawodników z każdej lokalizacji i jak wygląda tabela meczów. Zapraszamy do zapoznania się ze światem największej rywalizacji piłkarskiej wśród akademii piłkarskich w Polsce.

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

Podstawą jest zasada, że liga organizowana jest cyklicznie. W każdy weekend drużyny z różnych regionów i lokalizacji spotykają się na wyznaczonym boisku i poprzez pokojową rywalizację starają się zdobyć komplet punktów lub jak najwięcej bramek. W grupie rywalizują ze sobą 3 lokalizacje lub więcej. W sytuacji kiedy dana lokalizacja wystawi więcej niż jedną drużynę, grają one w Lidze Mistrzów lub Lidze Europy, które różnią się poziomem zaawansowania. Oczywiście nasze rozgrywki są dostosowane wiekiem do zawodników, stąd też podział na klasy wiekowe. Przeczytasz o tym więcej w naszym poprzednim artykule.

Zasady rozgrywek są dostosowane także pod względem obowiązujących przepisów. Ich głównymi składowymi są: metodologia Akademii oraz wytyczne od PZPN. Tym samym mamy pewność, że rozwój zawodników podczas turnieju będzie jak najbardziej zrównoważony i przemyślany. Stosujemy takie reguły jak na przykład auty z ręki (w starszych grupach, gdzie wymaga tego PZPN), wznowienie gry przez bramkarza po podłożu (co uczy rozgrywania piłki), czy też mniejszej liczby podpowiedzi typu „podaj!, strzelaj!” od Trenerów w trakcie meczów (pobudzamy kreatywność i myślenie). Aby wyeliminować możliwość stronniczego sędziowania przebiegu rozgrywek strzeże trener drużyny, która aktualnie odpoczywa. Zdarzają się sytuacje, że mecze sędziują także trenerzy zespołów, które grają. Poprzez nauczanie gry fair-play nie wpływa to w żadnym stopniu na przebieg turnieju. Istnieją też pomniejsze zasady, które mają ułatwić rozgrywki takie jak m.in. wolna strefa wznowienia gry. Czas gry jest dostosowywany do liczby drużyn w grupie.

Rozgrywki co tydzień muszą jednak do czegoś dążyć. Tą nagrodą dla najlepszych drużyn jest wielki finał w Baranowie (grupy B2, C i D). To właśnie tam poznajemy mistrza Wielkopolsko Lubuskiej Ligi Piłkarskiej. Aby jednak dotrzeć do Baranowa na początku drużyna musi wygrać rundę jesienną i wiosenną, wtedy bezpośrednio trafia do finału. Co jednak dzieje się gdy jedna lokalizacja wygra na jesieni, a druga na wiosnę? Wtedy spotykają się w meczu barażowym, który wyłania niekwestionowanego zwycięzcę. Dla grup B1 szansą rozegrania meczów o wynik jest turniej Reiss Cup. W grupach A najważniejsza jest zabawa i w tym wypadku dzieci same liczą sobie strzelone bramki.

Jak widzisz nasz turniej daje szansę gry wszystkich zawodnikom, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. U nas nikt nie odpada z gry, ale dla najlepszych zawsze znajdzie się wyjątkowa nagroda! Wszystkie terminy meczów danych lokalizacji Akademi Piłkarskiej Reissa znajdziesz na stronie wllp.pl w zakładce „Liga” lub klikając w ten link.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group