Wiosenna runda WLLP 2020 już w marcu!

28-02-2020, 10:15 Turnieje

Po jesiennej Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej emocje jeszcze nie opadły, a już za trzy tygodnie rozpocznie się edycja wiosenna! Ramię w ramię z kalendarzową wiosną, dokładnie 21 marca, wystartują 3-miesięczne rozgrywki, w których wezmą udział setki drużyn z różnych miast Wielkopolski i województwa lubuskiego!

Turniej wyróżnia się na tle innych Lig przede wszystkim celem - w oczach organizatorów walka o puchar nie jest najważniejsza. Stawiają na popularyzację zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, naukę gry fair play oraz szacunku do rywala, a także szeroko pojętą integrację. Właśnie dlatego w turnieju może wziąć udział każdy zawodnik i zawodniczka zaprzyjaźnionych klubów: Akademii Piłkarskiej Reissa i Akademii Piłkarskiej Falubaz. Rozgrywki będą się odbywać w pięciu grupach wiekowych: A (2013 i młodsi), B1 (2011/2012), B2 (2009/2010), C (2007/2008) i D (2005/2006). Aby skupić się na wyżej wspomnianych ideach, realizowanych poprzez rozgrywki, w grupach A i B1 wyniki nie będą spisywane, a nagrodę otrzyma każdy uczestnik. W grupach B2 i starszych najbliższe 3 miesiące będą walką o puchar. Głęboko wierzymy, że starsi zawodnicy wykażą się wzorową postawą i pokażą swoim młodszym kolegom, jak rywalizować zgodnie z zasadami fair play. Podczas finałów zostaną również wyłonione 3 najbardziej wyróżniające się jednostki:

  1. Najlepszy piłkarz
  2. Najlepszy bramkarz
  3. Najlepszy strzelec

Sportowe emocje dzięki Wielkopolsko-Lubuskiej Lidze Piłkarskiej będziemy przeżywać w każdy weekend przez 3 miesiące z wyjątkiem Świąt Wielkanocnych, weekendu majowego oraz weekendu po Bożym Ciele (13-14 czerwca). Wiosenna runda zakończy się wielkim finałem w Baranowie w dniach 20-21 czerwca! Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie WLLP.

Wszystkie drużyny przygotowują się już do piłkarskiego rozpoczęcia wiosny! Do zobaczenia 21 marca!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group