Youtube
Instagram

Więcej niż FUTBOL!Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!

Nowa formuła, nowe zasady, nowy sprzęt sportowy – tym właśnie wyróżniają się Wielkopolsko-Lubuskie Rozgrywki Piłkarskie, w których biorą udział wszyscy zawodnicy Akademii. – Jako jedyni w Polsce opracowaliśmy własny system rozgrywek, który dostosowany jest do wieku i umiejętności młodych piłkarzy. Odpowiednio dopasowane wymiary boisk oraz bramek, a także unikalny schemat eliminacji zapewni naszym podopiecznym równomierny rozwój oraz wysoki poziom szkolenia, którego nie gwarantuje żaden  inny system rozgrywek w naszym kraju. Dla każdego zawodnika udział w rozgrywkach to święto, a wręcz obowiązek, który jest podsumowaniem regularnych treningów i sprawdzeniem umiejętności – tłumaczy Marek Pawłowski, Dyrektor ds. Sportu w Akademii.

Wyniki i terminarz rundy wiosennej 2018

 

 

 

Wielkopolsko-Lubuskie Rozgrywki Piłkarskie to nowa jakość na polskiej scenie piłkarskiej. Ich wyróżnikiem jest wielopłaszczyznowa struktura:

 

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie

Duże znaczenie ma tu podział na poszczególne kategorie wiekowe. System rozgrywek w każdej grupie różni się od siebie. Nowością jest rozdzielenie grupy B na B1 oraz B2.

 

- Rozgrywki dla grupy A (2011 i młodsi) oraz B1 (2009-2010)

W tych grupach wiekowych nie jest prowadzona klasyfikacja. Chodzi przede wszystkim o integrację zawodników oraz naukę zasad, obowiązujących na boisku. Podczas meczów wykorzystywane są mniejsze bramki, a zawodnicy grają na odpowiedniej wielkości boiskach, co pozwala na częsty kontakt z piłką. Co więcej – zespoły grają bez bramkarzy.
Udział w lidze to doskonałe przygotowanie do rozgrywek w starszych rocznikach. Najzdolniejsi dołączą do zespołów w rozgrywkach B2 lub nawet C.

 

- Rozgrywki dla grupy B2 (2007-2008) oraz C (2005-2006)

Młodzi piłkarze biorą udział w regularnie odbywających się pojedynkach piłkarskich, w których rywalizują o najwyższe miejsce na podium.

Najlepsze zespoły z poszczególnych grup z rudny wiosennej zmierzą się ze sobą w rundzie jesiennej w tzw. Lidze Mistrzów. Pozostałe drużyny powalczą natomiast w Lidze Europejskiej. Udział w rozgrywkach to pierwszy krok w stronę sportowej kariery i bardzo ważny element piłkarskiego szkolenia – w trakcie meczów zawodnicy mają okazję wykorzystać podstawowe elementy taktyczne przyswajane podczas treningów.

 

Liga Reprezentacji Regionów

Reprezentacji Akademii danego regionu grają zawodnicy (rocznika 2005 i młodsi), którzy wyróżniają się na tle pozostałych wysokimi umiejętnościami piłkarskimi i systematycznością w uczęszczaniu na zajęcia. Dzięki „naturalnej” selekcji, rozgrywki odbywają się na najwyższym poziomie w naszym kraju. W lidze bierze udział 5 okręgów (4 z woj. wielkopolskiego oraz 1 z woj. lubuskiego). Dla uzupełnienia systemu rozgrywek niektóre drużyny, zwłaszcza ze starszych roczników będą występowałby w rozgrywkach związkowych.

nauka gry w piłkę nożną