Wielkie odliczanie do startu Ligi Makroregionalnej i V ligi Red Box 2020/2021!

02-03-2021, 15:45

Wielkimi krokami zbliżamy się do rozpoczęcia rundy wiosennej Ligi Makroregionalnej U-19 i V ligi Red Box 2020/2021. Już w najbliższą niedzielę zostaną rozegrane pierwsze mecze naszych drużyn w tych rozgrywkach. Seniorzy zmierzą się z Stellą Luboń, a Juniorzy powalczą o zwycięstwo z Chemikiem Moderator Bydgoszcz. Jesteście ciekawi, jak przebiegały przygotowania do sezonu? Jakie cele postawili sobie nasi zawodnicy? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej szczegółów!

Liga Makroregionalna U-19 Akademia Piłkarska Reissa

Liga Makroregionalna U-19

W rundzie jesiennej Akademia Piłkarska Reissa wywalczyła awans do Ligi Makroregionalnej U-19. Jest to bez wątpienia duże osiągnięcie naszych podopiecznych. Powyższe rozgrywki to zdecydowanie nieustanna rywalizacja z najlepszymi zespołami w Polsce, co daje ogrom możliwości w kwestii rozwoju zawodników. Podczas jesiennych rozgrywek wejście do Ligi Makroregionalnej U-19 było jednym z celów postawionych zawodnikom przed sezonem. Teraz drużyna stanie przed innymi wyzwaniami i oczekiwaniami.

,,Naszym celem w rundzie wiosennej jest zajęcie możliwie najwyższego miejsca w lidze makroregionalnej U19. Podczas całego cyklu rozgrywek będziemy przykładać uwagę do indywidualnego rozwoju zawodników i przygotowaniem ich do gry w seniorach w przyszłym sezonie. Jestem zadowolony z przepracowanego okresu przygotowawczego. Zawodnicy dobrze prezentowali się w ostatnich mikrocyklach i meczach kontrolnych. Teraz najważniejsze będzie przełożyć to wszystko na mecze ligowe.” odpowiada trener zespołu Piotr Przewoźny.

Pierwszy mecz Juniorów zostanie rozegrany w Poznaniu o godzinie 16.30 na boisku POSIR Golęcin. W niedzielę nasza drużyna zmierzy się z zespołem Chemikiem Bydgoszcz.

V liga Red Box 2020/2021

Seniorzy swój pierwszy mecz rozegrają w niedzielę o 14.30 na boisku POSIR Golęcin. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie drużyna Stella Luboń.  Jaki cel postawili sobie nasi zawodnicy?

,,W każdym meczu chcemy pokazać maksimum naszych umiejętności i 100% zaangażowania. Będziemy walczyć o 3 punkty w każdej kolejce, aby dogonić podium! Oczywiście bardzo ważny będzie dla nas rozwój indywidualny zawodników. Tym bardziej, że mamy grupę utalentowanych zawodników, którzy przy odpowiedniej pracy i nabraniu doświadczenia w piłce seniorskiej mają szansę grać na poziomie centralnym.”podsumowuje Maciej Palka.

Mamy nadzieję, że wszystkie cele zostaną zrealizowanie i runda wiosenna będzie cennym czasem dla naszych zawodników, a przygotowania do rozgrywek zaprocentują na boisku. Obecnie nadal musimy funkcjonować w trybie obostrzeń i pandemii. Jednak taki stan sytuacji, nie pozwolił na zaburzenie harmonogramu treningów.

,,Przygotowania rozpoczęliśmy z początkiem stycznia, w tym czasie regularnie trenowaliśmy na boiskach: POSIR Golęcin i MOS przy ulicy Gdańskiej. Udało nam się rozegrać 9 meczów kontrolnych i wyjechaliśmy na tygodniowy obóz do Wągrowca” odpowiada Maciej Palka.

Życzymy powodzenia naszym zawodnikom i trzymamy mocno kciuki za rywalizację!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group