Udana jesień w Centralnej Lidze Juniorów!

17-11-2020, 13:30 Sukcesy Akademii

W miniony weekend zakończone zostały rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów PZPN, gdzie swoje drużyny w kategoriach wiekowych U-15 i U-17 ma Akademia Piłkarska Reissa. Obie ekipy w zmaganiach tych pokazały się ze świetnej strony i na wiosnę również będą rozgrywać mecze w najlepszych rozgrywkach młodzieżowych w Polsce. Jak im poszło? Na którym miejscu w tabeli zakończyli sezon? Przeczytaj poniższe podsumowanie i dowiedz się więcej na temat talentów grających w barwach Akademii!

Brak szczęścia, seria remisów, zatrzymanie lidera, zakończenie rozgrywek na podium....

Zdecydowany brak szczęścia odnotowała na początku rozgrywek młodsza z naszych drużyn. Trzy remisy w pierwszych czterech meczach i pięć w czternastu spotkaniach sprawiło, iż byliśmy drużyną, która najczęściej dzieliła się punktami. Pomimo tego „We wszystkich tych pięciu zremisowanych meczach nasz zespół przy odrobinie szczęścia mógł je wygrać“ – komentuje trener drużyny.  Nie każdy mecz jednak da się wygrywać, tak zdecydowanie, jak drugie spotkanie z FASE Szczecin (7:0), gdzie pod każdym względem dominowaliśmy nad naszymi przeciwnikami. Faktem wartym odnotowania jest również remis, w którym nasz zespół po kapitalnym meczu w Opalenicy odebrał punkty zdecydowanemu liderowi ligi i zremisował z Lechem Poznań 1:1. Była to jedyna strata punktów odniesiona przez ekipę Kolejorza.

Do ostatniej  kolejki zespół U-15 prowadzony przez Mateusz Kamińskiego i Jakuba Antkowiaka walczył dzielnie o podium rozgrywek, co udało się osiągnąć po zwycięstwie nad CWSZ Bydgoszcz oraz korzystnym ułożeniu się innego spotkania tej kolejki. Pozwoliło to na zajęcie 3 miejsca i rozgoszczenie się na najniższym stopniu podium.

HISTORYCZNY WYNIK STAŁ SIĘ FAKTEM!

Skład drużyny U-15:

Praiss Eryk, Marciniak Mikołaj, Grześkowiak Bartosz  Słowiński Wojciech, Nowaczyk Paweł, Kamiński Kacper, Rutowski Kamil, Troszczyński Olaf  ,Kuna Maciej, Poniży Eryk, Kowalczyk Diego, Łoniewski Maksymilian, Korecki Adam, Piosik Bartosz, Ferster Antoni, Osuch Jeremiasz, Starzyk Kacper, Cecuła Karol, Węcławek Marcel, Giezek Antoni, Hałas Mateusz, Biadała Krzysztof, Paryzek Patryk, Malinowski Kacper, Uliński Patryk, Kaczała Kamil, Tomczak Łukasz.

Trenerzy: Mateusz Kamiński oraz Jakub Antkowiak

Zespół U15 w liczbach:

  • 6 zwycięstw,
  • 5 remisów,
  • 3 porażki,
  • 33 bramki strzelone,
  • 18 bramek straconych,
  • najlepszy strzelec: Patryk Paryzek (10 bramek)