Trening Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej poprowadzi zwycięzca Ligi Mistrzów – Tomasz Kuszczak

18-06-2018, 16:07 Dodatkowe projekty

Już w środę 20.06. o godzinie 18:30, na boisku OSiR w Baranowie, zawodnicy Wielkopolskiej Akademii Bramkarskiej będą mieli okazję trenować z doświadczonym bramkarzem i wielokrotnym reprezentantem Polski – Tomaszem Kuszczakiem. Na trening, oprócz zawodników WAB, zapraszamy także wszystkich innych piłkarzy. Wystarczy dokonać zapisu dzwoniąc lub wysyłając wiadomość na numer: 506 726 177, a później wziąć udział w treningu.

Tomasz Kuszczak w drużynie narodowej debiutował 11 grudnia 2003r. w meczu z Maltą. W 2008r. został powołany do Reprezentacji Polski na Euro 2008. Już rok później został ponownie wybrany do kadry, na listopadowe mecze z Rumunią i Kanadą. Później, po półtorarocznej przerwie znowu stanął między słupkami Polskiej reprezentacji. W 2010 roku w meczu towarzyskim Polska - Bułgaria (2:0) rozegranym na stadionie Polonii Warszawa Kuszczak zagrał pełne 90 minut nie wpuszczając żadnej bramki. Następnie po dwuletniej przerwie został powołany na mecze kadry z Anglią i RPA.

10 sierpnia 2006 Kuszczak podpisał czteroletni kontrakt z Manchesterem United. W zespole Czerwonych Diabłów zadebiutował 12 września 2006 w towarzyskim meczu przeciwko FC Sevilla. W 1. składzie zagrał 17 września 2006 przeciwko Arsenalowi Londyn.  W debiucie popisał się obroną rzutu karnego. Jednak najważniejsze dla niego wydarzyło się w roku 2008, podczas Ligi Mistrzów UEFA, najbardziej prestiżowego turnieju w europejskiej, klubowej piłce nożnej. Podczas turnieju, Manchester United zwyciężył Ligę Mistrzów.