Startuje Centralna Liga Juniorów PZPN!

04-03-2020, 11:46 Turnieje

Już w najbliższy weekend startuje runda wiosenna Centralnej Ligi Juniorów PZPN, czyli najważniejszych, juniorskich rozgrywek w Polsce. Nasz Klub reprezentować będą dwie ekipy z roczników U-15 i U-17. Na start CLJ zmierzymy się z zespołami Lotos Gdańsk UKS oraz Warty Poznań.

Podopieczni trenera Macieja Palki z rocznika 2003 mają za sobą udaną rundę jesienną. Z 21 punktami na koncie zajęli bardzo wysokie, czwarte miejsce w tabeli. W najbliższy piątek będą mieli okazję na potwierdzenie dobrej formy z jesieni, w starciu z wymagającym rywalem, czyli drużyną Warty Poznań. Początek spotkania o godzinie 12:00, Boisko na Śródce, ul. Gdańska 1. Serdecznie zapraszamy do dopingowania!

Z dobrej strony w rozgrywkach rocznika 2005, będą chcieli również pokazać się podopieczni trenerów Thomasa Rozworskiego i Mateusza Kamińskiego, którzy debiutują w tych rozgrywkach! Więcej o historycznym awansie naszej ekipy do Centralnej Ligi Juniorów PZPN U-15 możesz przeczytać tutaj. Przed startem rundy wiosennej postanowiliśmy zapytać szkoleniowca drużyny o przygotowania do rozgrywek oraz o cele, jakie stawiają przed sobą na najbliższe miesiące.

Panie Trenerze, jak wyglądały ubiegłe miesiące, jeśli chodzi o przygotowania do startu CLJ?

Thomas Rozworski: W naszej filozofii, na tym etapie szkolenia, nie ma takiego czegoś jak przygotowania do rozgrywek czy danego meczu. Naszym celem jest zaplanowanie całego procesu, w taki sposób, aby zawodnicy w przyszłości mogli trafić do profesjonalnej piłki. Staramy się, żeby w każdym mikrocyklu intensywność i objętość zajęć była podobna, czyli odpowiednia do danego etapu szkolenia. Żeby proces był jak najbardziej efektywny, każdy mikrocykl musi być zakończony meczem z jak najlepszym przeciwnikiem.  To przeciwnik podczas meczu zmusza Cię do błędów, a tylko popełniając je masz szansę wyciągnąć wnioski. Od momentu zakończenia rozgrywek w rundzie jesiennej rozegraliśmy gry kontrolne z zespołami takimi jak: Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Escola Warszawa, Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin, Chemik Bydgoszcz, Chrobry Głogów, FC Wrocław czy Warta Poznań. W grach kontrolnych z takimi przeciwnikami można się wiele nauczyć i my staraliśmy się wyciągać z tych spotkań jak najwięcej.

W takim razie, jakie stawiacie przed sobą cele?

Thomas Rozworski: Naszym celem jest ciągła i świadoma praca. Najważniejszy jest każdy trening, każdy najbliższy mecz. Na tym się skupiamy, nie stawiamy przed zawodnikami celów, że musimy wygrać czy zająć dane miejsce. Każdy sportowiec, który wychodzi na boisko chce wygrać i to jest zupełnie naturalne. Z pewnością my również chcemy, żeby nasi zawodnicy mieli mentalność zwycięzcy. Ale staramy się nie wywierać na nich sztucznej presji wyniku i  stawiamy przed nimi celów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na ich harmonijny rozwój.  Do rozgrywek, zbudowani grami kontrolnymi z najlepszymi zespołami w Polsce, przystępujemy pewni siebie.  Trzymamy kciuki, żeby nasi zawodnicy mogli w pełni pokazać swoje umiejętności. A Wy trzymajcie kciuki za zdrowie chłopaków i szczęście w kluczowych meczach.

Drużyna Akademii z rocznika 2005 swoje występy w Centralnej Lidze Juniorów zainauguruje w najbliższą sobotę, o godzinie 11:00, meczem wyjazdowym z Lotos Gdańsk UKS!

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group