Rusza nowy cykl - Zdrowotny Hattrick!

10-06-2019, 11:28

Lato to dla wielu ulubiony okres w roku. Słoneczna pogoda i rześkie powietrze zachęcają do wysiłku fizycznego. Zainspirowani tym wyjątkowym, przedwakacyjnym czasem, startujemy z cyklem „Zdrowotny Hattrick”. Jako jedyna akademia możemy pochwalić się trzema najlepszymi ekspertami z zakresu dietetyki, fizjoterapii i psychologii. To oni pokażą nam tajniki zdrowego trybu życia. Ale zanim na dobre ruszymy z naszą serią, zastanówmy się dlaczego aktywność fizyczna jest dla nas tak korzystna.

Podstawową zaletą uprawiania sportu jest utrzymywanie optymalnej sylwetki. Intensywny ruch pozwala bardzo skutecznie spalać kalorię i utrzymywać równowagę bilansu energetycznego. Sporty takie jak piłka nożna, idealnie łączą szereg aktywności, pozwalając na trenowanie każdej części ciała. Jest to szczególnie ważne dla dzieci, które coraz częściej zmagają się z otyłością. Według badań WHO już 30% dzieci w wieku wczesnoszkolnym, boryka się z nadmierną nadwagą. Wynika to również z tego, że coraz więcej młodych ludzi spędza czas w siedzący sposób, poświęcając uwagę na grę na konsoli czy komputerze. Jednak nawet 30 minut wysiłku w ciągu dnia, w formie np. spaceru, może pomóc spalić dodatkowe kalorie i zniwelować efekty siedzącego trybu życia.

Kolejnym plusem aktywności fizycznej jest wpływ, jaki ma ona na kondycje naszego organizmu. Intensywny wysiłek zmusza serce do pracy, a co za tym idzie wzmacnia je i niweluje możliwość chorób układu krwionośnego. Potwierdzone jest, że regularne uprawianie sportu redukuje poziom cholesterolu w organizmie, co zwiększa jego ogólną wydolność. Nie tylko zdrowie fizyczne czerpie z ruchu, również nasza psychika jest przez nie stymulowana. Osoby borykające się z chorobami psychicznymi odczuwają znaczną poprawę nastroju po serii ćwiczeń. Wynika to z tego, że aktywność fizyczna skutecznie obniża kortyzol - hormon stresu.

W Akademii Piłkarskiej Reissa dbamy aby rozwój naszych zawodników stał na najwyższym poziomie. Od lat współpracujemy z kliniką Rehasport Clinic, jednym z najlepszych ośrodków fizjoterapeutycznych w Polsce. Zapewniamy również dostęp do ekspertów ze świata medycyny. Dlatego też, ruszamy z cyklem – Zdrowotny Hattrick! Wszystko po to, aby jak najlepiej przedstawić korzyści płynące z uprawiania sportu. Trzech specjalistów z zakresu dietetyki , fizjoterapii i psychologii zdradzi najlepsze tajniki zdrowego trybu życia! Eksperci przedstawią swoje porady w postaci wywiadów, które będą  pojawiać się regularnie w naszych mediach społecznościowych, na stronie www czy w panelu rodzica. Tylko u nas! 3 ekspertów – jeden cel - zdrowie Twojego dziecka!

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group