Rozpraw się z kontuzją!

17-01-2020, 10:33 Porady dla dziecka i rodzica

Wspólnie dokładamy wszelkich starań, aby Twoje dziecko nie doświadczyło kontuzji – Ty zapewniasz mu strój sportowy dostosowany do warunków atmosferycznych i wygodne buty, a nasi trenerzy nie wpuszczają żadnego zawodnika na trening bez rozgrzewki i zwracają uwagę na wszelkie szczegóły techniczne. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego – kontuzje kolan, skręcone kostki, naciągnięte ścięgna, a także stłuczenia, to nieodzowny element kariery sportowej. Ważniejszy od kontuzji jest tylko powrót do gry! Tylko jak zrobić to sprawnie i bezboleśnie?

Zupełnie bez bólu się nie obejdzie, ale można go minimalizować – zarówno ten fizyczny, jak i psychiczny. Jeżeli Twoje dziecko na skutek kontuzji będzie musiało zrezygnować z części treningów, może czuć się wyalienowane, odsunięte od pasji, a nawet zdołowane. Pozwól mu na to. Nie umniejszaj jego emocji, tylko wykorzystaj je, jako motywację do skrupulatnej rehabilitacji. Samo słowo rehabilitacja, często kojarzy się z odczuwalnym uszczupleniem portfela oraz bólem głowy związanym z poszukiwaniami kompetentnego specjalisty… Spokojnie! Wszyscy uczestnicy naszej Akademii mają zagwarantowaną opiekę klubowego fizjoterapeuty. Jeżeli Twoje dziecko doświadczyło kontuzji lub podejrzewasz u niego wadę postawy napisz lub zadzwoń – 519 840 775 i umów się na indywidualną konsultację.

Czy można zrobić coś więcej niż ćwiczyć i czekać? Oczywiście! Odpowiednio dobrana dieta może zdziałać cuda i w tym przypadku. Przy kontuzji, warto wybrać dietę przeciwzapalną, czyli taką, która będzie wspierała procesy regeneracyjne organizmu. Należy wystrzegać się produktów wysoko przetworzonych i bogatych w cukier, za to świetnie sprawdzą się antyoksydanty zawarte w warzywach i owocach oraz kwasy omega-3 zawarte w rybach. Będą wspomagać tworzenie kolagenu, który buduje chrząstkę i wspomaga regenerację tkanki łącznej, od której zależy stan stawów i ścięgien. Nie można zapomnieć też o białku!

Kontuzji, jak ognia, należy unikać. Jednak doświadczenie jej to nie koniec świata. Skorzystaj ze wszelkich możliwości wsparcia, oferowanych przez Akademię i pilnuj systematyczności i dokładności we wszelkich działaniach regenerujących. Dzięki temu, młody zawodnik na pewno wkrótce wróci do gry, do zobaczenia na boisku!


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group