Razem dla dziecięcych marzeń - przekaż swój jeden procent podatku!

24-01-2019, 14:47 Akcje charytatywne

Razem dla dziecięcych marzeń - przekaż swój jeden procent podatku! 

28 grudnia 2010 to szczególny dzień dla rozwoju naszego klubu. Kilka miesięcy po rozpoczęciu działalności przez Akademię Piłkarską Reissa narodził się pomysł stworzenia Fundacji, która miałaby pomagać chorym dzieciom w powrocie do zdrowia oraz popularyzować sport i aktywność fizyczną wśród najmłodszych. 

Jak przekazać jeden procent podatku? 

W tym roku już po raz ósmy Fundacja Piotra Reissa weźmie udział w akcji przekaż jeden procent podatku. Z roku na rok docieramy do coraz większej liczby potrzebujących i przyczyniamy się do poprawy ich życia. Ważne dla nas jest to, że otwieramy także możliwość rozwoju sportowego dla dzieci, które często nie mają środków, aby trenować i pogłębiać swoją piłkarską pasję.

Dokładamy swoją cegiełkę w rozwój przyszłych pokoleń - mówi Piotr Reiss, założyciel fundacji.  

W fundacji skupiamy się na kilku ważnych kwestiach. Pierwszą z nich jest pomoc naszym podopiecznym. Są to dzieci, które codziennie muszą ciężko pracować o powrót do pełni sprawności. W tym roku nasza fundacja pomaga trójce niezwykłych walczaków. 

Pierwszym z nich jest Miłosz Nabelski . W wieku 10 lat u Miłosza rozpoznano chłoniaka ziarnistego, jest to rodzaj nowotworu złośliwego, który rzadko występuje u dzieci. Od wakacji Miłoszowi podawana jest chemia, która ma pomóc pozbyć się nowotworu. Obecnie Miłosz jest po VI dawce chemioterapii i rokowania lekarzy są pozytywne, istnieje szansa na cofnięcie się rozwoju guza.   

Kolejnym podopiecznym Fundacji Piotra Reissa jest 9 - letnia Laura Kubiak. Laura choruje na wodogłowie, rozszczep kręgosłupa, paraliż kończyn dolnych, epilepsję oraz pęcherz neurogenny. Szansą dla Laury jest przeszczep komórek macierzystych, które mogą odbudować uszkodzone strukturę w mózgu. To szansa na to, że ataki epilepsji ustaną, a Laura będzie mogła się rozwijać i przyswajać nowe umiejętności. Laura robi ciągłe postępy w leczeniu, jednak wciąż wymagana jest olbżymia praca i wsparcie. 


  
Naszym trzecim podopiecznym jest Marcel Sokołowski. Marcel urodził się w  z obrzękiem i zasinieniem okolicy potylicy. Przyczyną choroby były powikłania przy porodzie Marcela w wyniku czego doszło do anemii i hipotensji. Efektem tego jest upośledzenie umysłowe w stopniu głębokim. Marcel nie mówi, występują u niego cechy autyzmu oraz padaczka, objawiająca się wyłączeniami i obojętność na bodźcce oraz otoczenie. 

Drugą płaszczyzną w której Fundacja Piotra Reissa pomaga potrzebującym dzieciom jest wcześniej wspomniany dostęp do aktywności fizycznej oraz poprawa warunków i poziomu szkolenia. W ostatnich latach dzięki pomocy Fundacji Piotra Reissa oraz samorządów i osób wspierających udało się zrealizować między innymi: 

  • 4508 przedszkolaków wzięło udział w bezpłatnych zajęciach zabawowo-sprawnościowych (projekt Sportowe Przedszkola Akademia Reksia), odbywających się w placówkach przedszkolnych na terenie Wielkopolski oraz województwa lubuskiego,
  • 57 dzieci z rodzin ubogich za symboliczną 1 zł wzięło udział w treningach piłkarskich prowadzonych przez Akademię Piłkarską Reissa,, 
  • zorganizowaliśmy 43 turnieje mikołajkowe,
  • przeznaczyliśmy 200 upominków dla podopiecznych Domu Dziecka w Bodzewie oraz Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu,
  • kontynuowaliśmy projekty współorganizacji treningów piłki nożnej dla dzieci w ramach realizacji zadań publicznych, np. z Gminami Kościan, Pobiedziska, Słupca, Oborniki, Krotoszyn, Ostrów Wielkopolski, Trzcianka, Poznań, Luboń, Jarocin, Turek oraz na blisko 80 innych lokalizacjach z obszaru województwa Wielkopolskiego, a także niemal 15 lokalizacjach z województwa Lubuskiego,
  • współorganizowaliśmy rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich dla około 8 tysięcy młodych piłkarzy w Wielkopolsce oraz województwie lubuskim,
  • organizowaliśmy w 2017 roku zbiórki charytatywne dla podopiecznych fundacji.

Pełne informacje o działaniu fundacji znajdą Państwo tutaj

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group