Akademia Piłkarska Reissa | Pytania i odpowiedzi
Youtube
Instagram

Więcej niż FUTBOL!Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!
Mój młodszy syn niedawno skończył 6 lat. Od roku uczęszcza na treningi do Akademii i jest bardzo zadowolony z zajęć. W trakcie profilaktycznych badań wad postawy okazało się, że ma lekkie płaskostopie. Zalecono mu wówczas 10 minut ćwiczeń każdego dnia. Oprócz tego, zwykłe kapcie zamieniliśmy w wyprofilowane buty, które zakupiliśmy na Memo. Sytuacja uległa poprawie, co bardzo na cieszy. Niepokoi mnie jedna sprawa – syn chodzi na treningi piłki nożnej dla dzieci. Oprócz tego, każdego dnia gra w ogrodzie. Czy jego aktywność nie spowoduje pogłębienia wady?

Płaskostopie jest wadą, która polega na obniżeniu łuków, które wysklepiają stopę. Co wpływa na powstanie płaskostopia? Przede wszystkim chodzenie, bieganie oraz skakanie po twardej nawierzchni. Nie bez znaczenia jest również nadwaga. Niestety, ale przy korekcji wady płaskostopia gra w piłkę nożną jest przeciwwskazaniem. Również piłka ręczna (a według niektórych źródeł także jazda na łyżwach) przyczyniają się do powstania wady. By poprawić sytuację należy wykonywać minimum 2-3 razy w tygodniu ćwiczenia korekcyjne, zalecone przez lekarza. Tego rodzaju ćwiczenia można bez problemu znaleźć w Internecie. Proszę pamiętać, że ważne jest również regularne rozciąganie mięśni przykurczowych – zwłaszcza trójgłowego łydek. Jeżeli syn będzie sumiennie wykonywał zalecone ćwiczenia korekcyjne sytuacja powinna ulec poprawie. Przy okazji kolejnej wizyty u lekarza proszę skontrolować stan wady. Jeżeli będzie widoczna poprawa stanu wysklepienia stóp możliwe będzie podjęcie decyzji o dalszym uczestnictwie syna w zajęciach (sama pani zaznaczyła, że wada ma charakter „lekki”). Mam nadzieję, że dziecko będzie mogło wciąż uczęszczać na trening piłkarski dla dzieci i czerpać radość z zajęć.

 

Mój młodszy, czteroletni syn ma problem z nóżkami – wykrzywia je do środka, wypychając tym samym pięty na zewnątrz. Niestety powoduje to, że koślawo biega i nieładnie chodzi. W związku z tym mam pytanie – czy trening piłki nożnej dla dzieci, który odbywa się dwa razy w tygodniu wystarczy, by wyprostować tę wadę?

Z tego co Pani napisała, wnioskuję, iż syn ma wadę zwaną „kolana koślawe”. W tym wieku przyczyna ich powstania to najpewniej wrodzona koślawość, która ujawnia się w okolicach 3-5 roku życia i może być następstwem płaskostopia. Dzieciom, które posiadają tę wadę zaleca się następujące sporty: gimnastykę korekcyjną, pływanie „kraulem”, jazdę rowerem lub piłkę nożną dla dzieci. By przyśpieszyć drogę do prawidłowej postawy warto także unikać stania w rozkroku, za to jak najczęściej siedzieć „po turecku”. Wynika z tego, że nie ma przeszkód, by syn regularnie brał udział w treningach piłki nożnej dla dzieci w Akademii. Jednak mimo wszystko, ZALECAM WIZYTĘ U LEKARZA ORTOPEDY LUB REHABILITANTA. Specjalista oceni jakie jest zaawansowanie wady syna (koślawość może ocenić na podstawie pomiaru odległości między kostkami w danej pozycji) i podpowie najskuteczniejszy zestaw ćwiczeń. Ponieważ nie ma możliwości zobaczyć Pani syna i go starannie przepadać, polecam wizytę w gabinecie lekarskim.

 

Mój syn jest niezwykle wysportowanym pięciolatkiem. Niestety, mimo aktywnego trybu życia, ortopeda stwierdził u niego kifozę piersiową. Jakie ćwiczenia powinien wykonywać w domu, by jak najszybciej nastąpiła poprawa i jaka powinna być ich częstotliwość?

Tego rodzaju wada oznacza tak zwane „plecy okrągłe”. By ćwiczenia były skuteczne, należy je wykonywać co najmniej 2-3 razy w tygodniu. Skuteczne będą następujące ćwiczenia:

  1. Leżymy tyłem. Nogi ugięte w stawach kolanowych, ręce rozprostowane i wyciągnięte w bok z woreczkiem. Następnie przekazujemy sobie woreczek z ręki do ręki górą.
  2. Leżymy przodem. Nogi są wyprostowane oraz złączone. Nasze ręce są w pozycji „skrzydełek”. Następnie robimy ślizg po podłodze w kocyku w przód.
  3. Siad skrzyżny, plecy proste. Ręce składamy w „skrzydełka”. W jednej dłoni mamy woreczek i przekazujemy go przed klatką piersiową do drugiej ręki. Należy pamiętać o głębokich oddechach.
  4. Klęk podparty przodem. Nasze ręce są wyprostowane w stawach łokciowych, dłonie natomiast kierujemy palcami do środka. Następnie uginamy ręce i sięgamy brodą do podłogi. Całość powtarzamy.
  5. Leżymy tyłem, mamy ugięte nogi. Wyprostowane ręce wyciągamy na boki. Unosimy klatkę piersiową jednocześnie wykonując wydech.
  6. Z pozycji niskiej Klappa, przechodzimy do skłonu w przód, przesuwając nasze dłonie cały czas po podłożu.

Proszę pamiętać, że wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane pod okiem fachowca i po konsultacji z lekarzem! Oczywiście ćwiczenia te, mogą być wykonywane w domowym zaciszu, jednak czujne oko fizjoterapeuty dostrzeże wszelkie błędy w ich wykonywaniu i od razu poprawi technikę. Dlatego warto zapisać syna na zajęcia gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej. Tego rodzaju zajęcia oferuje wiele szkół i przedszkoli.

 

Czy zajęcia, które odbywają się w Akademii Reksia są bardzo wymagające? Czy przypominają raczej zabawę czy profesjonalny trening?

Instruktorzy, którzy prowadzą zajęcia w Akademii Reksia zdają sobie sprawę, że dzieci mają szczególne potrzeby. Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę i uprzyjemnienie dzieciom aktywności fizycznej. Treningi piłki nożnej dla dzieci cieszą się ogromnym powodzeniem ponieważ łączą radosną zabawę z ruchem i przebywaniem wśród kolegów. 

 

 Jak duża jest kadra Akademii Piłkarskiej Reissa?

To zależy od tego, jak duże są grupy oraz od wieku osób, które biorą udział w treningach. Zajęcia zwykle prowadzi trener oraz asystenci. Odpowiadają oni za profesjonalne oraz bezpieczne przeprowadzenie zajęć.

 

Jak wyglądają zapisy dziecka do Akademii? Czy rodzic sam może wybrać określoną lokalizację?

Tak, rodzice sami dokonują wyboru i decydują, na której z dostępnych lokalizacji ma trenować dziecko. Gdy rodzice zdecydują się na dane miejsce, koordynator przypisuje dziecko do danej grupy treningowej w zależności od jego predyspozycji, umiejętności oraz wieku. Dbamy, by trening piłkarski dla dzieci był przyjemnością, a żeby taki był, wszyscy „zawodnicy” muszą trafić do grup, które będą sprzyjały dobrej zabawie i regularnym postępom.

 

Czy jeżeli syn trenuje w Akademii, może również być uczestnikiem zajęć w innym kubie sportowym? 

Oczywiście, że tak. Udział w naszych treningach piłki nożnej dla dzieci nie uniemożliwia udziału w innych pozaszkolnych zajęciach sportowych. Niemniej, należy mieć na uwadze dobro dziecka i nie obciążać go nadmiernie dodatkowymi zajęciami. Zależy nam, żeby dzieci regularnie uczestniczyły w treningach w Akademii.

 

Czy wszyscy trenerzy Akademii zostali starannie przeszkoleni i w razie nagłego wypadku są w stanie udzielić pierwszej pomocy?

Jak najbardziej. Akademia przywiązuje ogromną uwagę do bezpieczeństwa swoich podopiecznych i dlatego zatrudnia starannie wyselekcjonowaną kadrę szkoleniową. Wszyscy trenerzy oraz asystenci mają uprawnienia do przeprowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą oraz są wyszkoleni z wykonywania tak zwanej pierwszej pomocy.

 

Czy trening piłki nożnej dla dzieci odbywa się także w wakacje?

Akademia Piłkarska Reissa prowadzi treningi regularnie, przez cały rok. Nawet w wakacje i ferie zimowe. Nadmienię, że jesteśmy jedną z niewielu polskich szkółek piłkarskich, działających tak prężnie przez 365 dni w roku. W dodatku piłka nożna dla dzieci w okresie wakacyjnym odbywa się nawet 5 razy w tygodniu bez dodatkowych opłat!

 

Czy trzeba spełniać jakieś szczególne wymagania by brać udział w zajęciach Akademii? Czy przeprowadzana jest selekcja?

Przysłania nam idea, że sport to zdrowie. Chcemy zachęcić do jego regularnego uprawiania wszystkie dzieci. Treningi, które odbywają się w Akademii wpływają pozytywnie na uczestników, nie tylko pod względem fizycznym ale także psychicznym. Na zajęcia zapraszamy wszystkie dzieci!

 

Czy w treningach uczestniczy również Piotr Reiss?

Zobowiązania zawodowe Pana Piotra Reissa powodują, że nie ma on możliwości uczestniczenia w treningach najmłodszych grup, w takim stopniu, w jakim by chciał. Niemniej, troszczy się o jakość szkoleń, które odbywają się w Akademii i dba, by trening piłki nożnej dla dzieci był prowadzony przez starannie wyselekcjonowaną kadrę. Gdy tylko ma możliwość pojawia się na zajęciach.

 

Czy zajęcia mają również charakter korekcyjny?

Tak – poszczególne treningi mają na celu wspomóc rozwój sprawności wszechstronnej dzieci oraz ich postawę. Ważna jest również sprawność specjalna, czyli ukierunkowana na piłkę nożną. Zajęcia w Akademii Reksia mają charakter zabaw ruchowych oraz gier.

 

Czy dzieci z wadą wzroku mogą brać udział w treningach?

Zapraszamy wszystkie dzieci, więc jeżeli lekarz rodzinny nie widzi przeciwskazań, to nic nie stoi na przeszkodzie, by dziecko pojawiło się na naszych treningach.

 

Czy rodzice mogą porozmawiać z trenerami podczas zajęć piłki nożnej dla dzieci?

Trenerzy są do dyspozycji przed i po zajęciach – chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, opowiedzą o postępach dziecka i udzielą rad.