Puchar Ligi Deichmanna dla Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan

22-06-2020, 10:41 Sukcesy Akademii

Akademia Piłkarska Reissa - Kościan została nowym mistrzem kolejnej edycji Ligi Deichmanna 2019/2020 U-9, w której wystąpiło 17 zespołów z czterech województw. Podopieczni trenera Tomka Woźniaka w całym sezonie nie zaznali goryczy porażki i zdobyli blisko 130 bramek.

Od jesieni w Football Park Leszno rozgrywano spotkania Ligi Deichmanna, która w tym roku w kategorii U-9 zgromadziła 17 zespołów. O mistrzowski tytuł z AP Reissa Kościan walczyły m.in. kluby: Chrobry Głogów, Korona Wschowa, FA Leszno, Lech Poznań FA, UKS SP Milicz, APR Gostyń, Polonia Środa Wlp., APN Leszno, które przez całe rozgrywki występowały pod nazwą reprezentacji narodowych i w specjalnych strojach. Dzięki temu rozgrywki miały niepowtarzalny klimat. Kościaniacy reprezentowali Portugalię, która jest aktualnym mistrzem Europy.

W miniony weekend po czterech miesiącach przerwy w rozgrywkach spowodowanych epidemią koronawirusa dokończono rywalizację. Młodzi kościaniacy wygrali tego dnia wszystkie swoje spotkania, a w finałowym meczu zremisowali 1:1 z Polską. O przyznaniu mistrzowskiego tytuły zadecydowała różnica zdobytych bramek, a tych AP Reissa Kościan miała na koncie blisko 130.

Przypomnijmy, że występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urząd Miejski Kościana, Powiat Kościański, Gmina Kościan, MOSiR Kościan i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group