Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. X
Youtube
Facebook

Tu futbol staje się pasją!

Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!
Sportujmy.pl

Piłka pomarańczowa APR 5

89zł
Do sklepu

 

 • Reprezentacja Akademii

 

 

Najzdolniejsi zawodnicy mają możliwość dołączenia do Reprezentacji Akademii, która trenuje na nowoczesnym obiekcie sportowym w Baranowie. Nasza drużyna bierze udział w rozgrywkach o randze krajowej oraz międzynarodowej i ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2013 roku Reprezentacja Akademii została Mistrzem Wielkopolski w rozgrywkach organizowanych przez WZPN, pokonując m.in. Lecha Poznań oraz Wartę Poznań. Kliknij aby dowiedzieć się więcej

 

 

 

 • Ciągłość szkolenia

 

W naszym klubie każdy sportowiec przechodzi poszczególne etapy. Układają się one w spójną całość, dzięki czemu młodzi piłkarze mogą harmonijnie rozwijać swoje umiejętności. Piłkarskie szkolenie rozpoczyna się już od 4. roku życia - jest to grupa A (najmłodsza). Następny etap to gr B, C oraz D, później drużyna juniorów. Ostatni szczebel to seniorzy Akademii. Tym sposobem, zawodnik Akademii ma zapewnioną ciągłość szkolenia.

 

ciągłość szkolenia

 

 • Unikatowe wyposażenie dostosowane do metodologii szkoleniowej

 

Akademia posiada specjalnie zaprojektowane dla naszego klubu bandy sportowe (używane na turniejach piłkarskich) oraz własne bramki o wymiarach 3,9x1,7m (wykorzystywane przez Reprezentacje w roczniku 2006 oraz 2007), które dostosowane są odpowiednio do wieku i umiejętności zawodników. Oficjalna premiera naszego nowego wyposażenia miała miejsce podczas turnieju Reiss Cup 2014 w poznańskiej Arenie.

 

bandy piłka nożna

 

 • Cykl turniejów Reiss Cup

 

Tradycją stał się cykl turniejów mikołajkowych Reiss Cup, które odbywają się jednocześnie w kilku miejscowościach w Wielkopolsce. "Niesamowite emocje, piękne bramki, gorący doping kibiców, wizyty gwiazd sportu" - tak w skrócie można opisać nasze Reiss Cupy. W rozgrywkach biorą udział wszyscy zawodnicy.

 

 turnieje piłkarskie

 

 

 • Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. U nas gra każdy!

 

Jako jedyna szkółka piłkarska w Polsce organizujemy własny system rozgrywek ligowych.  Boiska oraz zasady gry są zawsze dostosowane do wieku zawodników. Staramy się eliminować niezdrową rywalizację między dziećmi, a konspekty rozgrywania turniejów przygotowywać tak, aby nauczyć je współpracy i wzajemnego szacunku.

 

każdy gra

 

 • Staże, konferencje, wewnętrzne kursokonferencje      

 

Trenerzy Akademii biorą udział w stażach i konferencjach organizowanych przez polskie i zagraniczne kluby. Ponadto dbając rozwój naszego klubu, organizujemy wewnętrzne szkolenia oraz kursokonferencje, które prowadzą doświadczeni w danej dziedzinie specjaliści.

 

wykwaflifikowani trenerzy
 

 • Wykwalifikowana kadra trenerska           

 

Kształcimy trenerów wysyłając ich na staże i konferencje, zarówno w kraju i za granicą. Dzięki rozbudowanej strukturze zatrudnienia w Akademii, w nagłych sytuacjach istnieje możliwość zastąpienia jednego trenera innym, bez utraty przez zawodnika jednostki treningowej. Kadrę stanowią głównie młodzi trenerzy, którzy posiadają nowoczesne spojrzenie na szkolenie i chęć poszerzania wiedzy oraz umiejętności.  Poza kompetencjami trenerskimi, bardzo istotną rolę w rekrutacji trenerów odgrywa podejście pedagogiczne.

 

jedność drużyny

 

 • Brak selekcji i dodatkowe konsultacje dla najbardziej utalentowanych

 

System szkolenia został tak stworzony, aby każde dziecko mogło czerpać radość z gry w piłkę. Przy naborach nie jest prowadzona selekcja. Natomiast najzdolniejsze dzieci mają możliwość konfrontowania swoich umiejętności z dziećmi z innych lokalizacji w ramach treningów niezależnej grupy w danym roczniku. Każdy zawodnik, który wyraźnie podniesie swoje umiejętności, wykaże się zaangażowaniem oraz dobrym zachowaniem ma możliwość dołączenia do grupy najzdolniejszych zawodników - Reprezentacji Akademii.

 

 

 • Asystenci na treningach    

 

Na treningach obecni są asystenci trenerów. Nie tylko wspierają oni szkolenie, ale i umożliwiają obserwację większej liczby zawodników, a w sytuacjach awaryjnych są gotowi zastąpić trenera, tak aby treningi nie przepadały.

 

 

 • Kodeks Akademii    

 

Ważnym aspektem w naszym klubie jest nie tylko nauka umiejętności piłkarskich, ale i wykształcanie odpowiednich nawyków, umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności. Dlatego Akademia stworzyła Kodeks Akademii - przejrzyste zasady postępowania i zachowania dla zawodnika, rodzica oraz trenera.

 

szkóła piłkarska

 

 • Sprzęt sportowy

 

Zapewniamy bogaty i rozbudowany zestaw sprzętu na lokalizacji, w tym kilka rodzajów piłek, bramek, oznaczniki, drabinki i wiele innych elementów niezbędnych do przeprowadzenia treningów. Zawodnik nie przynosi własnego sprzętu.

 

 

 • W Akademii trenujesz cały rok!    

 

W naszym klubie nie tylko nie ma wakacyjnej czy zimowej przerwy w treningach, ale dodatkowo w trakcie miesięcy letnich zawodnicy mogą trenować w różnych lokalizacjach nawet 5 razy w tygodniu! Dzięki temu, każda przerwa na wakacyjny wyjazd może zostać szybko odrobiona na dodatkowych treningach.

 

zajęcia dodatkowe dla dzieci

 

 • Nowoczesne technologie - panel trenerski, profil zawodnika, analiza postępów on-line

 

Z myślą o trenerach powstał specjalny panel, dzięki któremu mogą oni pobierać konspekty treningowe, zestawy ćwiczeń, a także komunikować z opiekunami, czy sprawdzać listy obecności. Jest to również baza danych o każdym zawodniku, m.in. znajdują się tam sprawozdania z przeprowadzanych testów.

 

 

 • Metodologia szkolenia

 

Przez ponad 3 lata działalności wypracowaliśmy własną metodologię szkolenia opartą o zachodnie wzorce (amsterdamski Ajax oraz FC Barcelona), ale dostosowaną do warunków treningowych oraz klimatu naszego kraju. Każdy trener otrzymuje z wyprzedzeniem przygotowane przez dział sportu konspekty treningowe (rozpisany zakres ćwiczeń minuta po minucie).

 

metodologia szkolenia

 

 • Warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia

 

Tłumaczymy dzieciom, że by zostać prawdziwym piłkarzem, nie wystarczą tylko codzienne ćwiczenia z piłką. Ważna jest także odpowiednia dieta, czyli zdrowe i racjonalne odżywianie. W tym celu organizujemy dla zawodników oraz ich rodziców warsztaty ze specjalistami, którzy opowiadają co należy jeść przed i po treningu, jakie produkty dostarczają dużo energii, co najlepiej pić w trakcie wysiłku itp.

 

 

 • Wspólne treningi zawodników z rodzicami

 

Urozmaicającym elementem szkolenia w Akademii są wspólne treningi rodziców z zawodnikami. Takie zajęcia mają na celu przede wszystkim integrację oraz dobrą zabawę w rodzinnym gronie. Dorośli wraz z dziećmi biorą udział w konkurencjach sportowych, a także wspólnym meczu piłkarskim.

 

trening z rodzicami