Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. X
Youtube

Tu futbol staje się pasją!Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!
Reprezentacja Akademii

Najzdolniejsi zawodnicy mają możliwość dołączenia do Reprezentacji Akademii, która trenuje na nowoczesnym obiekcie sportowym w Baranowie. Nasza drużyna bierze udział w rozgrywkach o randze krajowej oraz międzynarodowej i ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2013 roku Reprezentacja Akademii została Mistrzem Wielkopolski w rozgrywkach organizowanych przez WZPN, pokonując m.in. Lecha Poznań oraz Wartę Poznań. Kliknij aby dowiedzieć się więcej

 
Ciągłość szkolenia

W naszym klubie każdy sportowiec przechodzi poszczególne etapy. Układają się one w spójną całość, dzięki czemu młodzi piłkarze mogą harmonijnie rozwijać swoje umiejętności. Piłkarskie szkolenie rozpoczyna się już od 4. roku życia - jest to grupa A (najmłodsza). Następny etap to gr B, C oraz D, później drużyna juniorów. Ostatni szczebel to seniorzy Akademii. Tym sposobem, zawodnik Akademii ma zapewnioną ciągłość szkolenia.

 
Unikatowe wyposażenie dostosowane do metodologii szkoleniowej

Akademia posiada specjalnie zaprojektowane dla naszego klubu bandy sportowe (używane na turniejach piłkarskich) oraz własne bramki o wymiarach 3,9x1,7m (wykorzystywane przez Reprezentacje w roczniku 2006 oraz 2007), które dostosowane są odpowiednio do wieku i umiejętności zawodników. Oficjalna premiera naszego nowego wyposażenia miała miejsce podczas turnieju Reiss Cup 2014 w poznańskiej Arenie.

bandy piłka nożna
 
Cykl turniejów Reiss Cup

Tradycją stał się cykl turniejów mikołajkowych Reiss Cup, które odbywają się jednocześnie w kilku miejscowościach w Wielkopolsce. "Niesamowite emocje, piękne bramki, gorący doping kibiców, wizyty gwiazd sportu" - tak w skrócie można opisać nasze Reiss Cupy. W rozgrywkach biorą udział wszyscy zawodnicy.

 turnieje piłkarskie

 
Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie. U nas gra każdy!

Jako jedyna szkółka piłkarska w Polsce organizujemy własny system rozgrywek ligowych.  Boiska oraz zasady gry są zawsze dostosowane do wieku zawodników. Staramy się eliminować niezdrową rywalizację między dziećmi, a konspekty rozgrywania turniejów przygotowywać tak, aby nauczyć je współpracy i wzajemnego szacunku.

każdy gra
 
Staże, konferencje, wewnętrzne kursokonferencje      

Trenerzy Akademii biorą udział w stażach i konferencjach organizowanych przez polskie i zagraniczne kluby. Ponadto dbając rozwój naszego klubu, organizujemy wewnętrzne szkolenia oraz kursokonferencje, które prowadzą doświadczeni w danej dziedzinie specjaliści.

wykwaflifikowani trenerzy

 
Wykwalifikowana kadra trenerska           

Kształcimy trenerów wysyłając ich na staże i konferencje, zarówno w kraju i za granicą. Dzięki rozbudowanej strukturze zatrudnienia w Akademii, w nagłych sytuacjach istnieje możliwość zastąpienia jednego trenera innym, bez utraty przez zawodnika jednostki treningowej. Kadrę stanowią głównie młodzi trenerzy, którzy posiadają nowoczesne spojrzenie na szkolenie i chęć poszerzania wiedzy oraz umiejętności.  Poza kompetencjami trenerskimi, bardzo istotną rolę w rekrutacji trenerów odgrywa podejście pedagogiczne.

jedność drużyny
 
Brak selekcji i dodatkowe konsultacje dla najbardziej utalentowanych

System szkolenia został tak stworzony, aby każde dziecko mogło czerpać radość z gry w piłkę. Przy naborach nie jest prowadzona selekcja. Natomiast najzdolniejsze dzieci mają możliwość konfrontowania swoich umiejętności z dziećmi z innych lokalizacji w ramach treningów niezależnej grupy w danym roczniku. Każdy zawodnik, który wyraźnie podniesie swoje umiejętności, wykaże się zaangażowaniem oraz dobrym zachowaniem ma możliwość dołączenia do grupy najzdolniejszych zawodników - Reprezentacji Akademii.

 
Asystenci na treningach    

Na treningach obecni są asystenci trenerów. Nie tylko wspierają oni szkolenie, ale i umożliwiają obserwację większej liczby zawodników, a w sytuacjach awaryjnych są gotowi zastąpić trenera, tak aby treningi nie przepadały.

 
Kodeks Akademii    

Ważnym aspektem w naszym klubie jest nie tylko nauka umiejętności piłkarskich, ale i wykształcanie odpowiednich nawyków, umiejętności pracy w grupie i odpowiedzialności. Dlatego Akademia stworzyła Kodeks Akademii - przejrzyste zasady postępowania i zachowania dla zawodnika, rodzica oraz trenera.

szkóła piłkarska

 
Sprzęt sportowy

Zapewniamy bogaty i rozbudowany zestaw sprzętu na lokalizacji, w tym kilka rodzajów piłek, bramek, oznaczniki, drabinki i wiele innych elementów niezbędnych do przeprowadzenia treningów. Zawodnik nie przynosi własnego sprzętu.

 
W Akademii trenujesz cały rok!    

W naszym klubie nie tylko nie ma wakacyjnej czy zimowej przerwy w treningach, ale dodatkowo w trakcie miesięcy letnich zawodnicy mogą trenować w różnych lokalizacjach nawet 5 razy w tygodniu! Dzięki temu, każda przerwa na wakacyjny wyjazd może zostać szybko odrobiona na dodatkowych treningach.

zajęcia dodatkowe dla dzieci

 
Nowoczesne technologie - panel trenerski, profil zawodnika, analiza postępów on-line

Z myślą o trenerach powstał specjalny panel, dzięki któremu mogą oni pobierać konspekty treningowe, zestawy ćwiczeń, a także komunikować z opiekunami, czy sprawdzać listy obecności. Jest to również baza danych o każdym zawodniku, m.in. znajdują się tam sprawozdania z przeprowadzanych testów.

 
Metodologia szkolenia

Przez ponad 3 lata działalności wypracowaliśmy własną metodologię szkolenia opartą o zachodnie wzorce (amsterdamski Ajax oraz FC Barcelona), ale dostosowaną do warunków treningowych oraz klimatu naszego kraju. Każdy trener otrzymuje z wyprzedzeniem przygotowane przez dział sportu konspekty treningowe (rozpisany zakres ćwiczeń minuta po minucie).

metodologia szkolenia
 
Warsztaty edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia

Tłumaczymy dzieciom, że by zostać prawdziwym piłkarzem, nie wystarczą tylko codzienne ćwiczenia z piłką. Ważna jest także odpowiednia dieta, czyli zdrowe i racjonalne odżywianie. W tym celu organizujemy dla zawodników oraz ich rodziców warsztaty ze specjalistami, którzy opowiadają co należy jeść przed i po treningu, jakie produkty dostarczają dużo energii, co najlepiej pić w trakcie wysiłku itp.

 
Wspólne treningi zawodników z rodzicami

Urozmaicającym elementem szkolenia w Akademii są wspólne treningi rodziców z zawodnikami. Takie zajęcia mają na celu przede wszystkim integrację oraz dobrą zabawę w rodzinnym gronie. Dorośli wraz z dziećmi biorą udział w konkurencjach sportowych, a także wspólnym meczu piłkarskim.