Youtube
Instagram

Więcej niż FUTBOL!Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!
Program szkolenia

 

Szkolenie

Szkolenie w Akademii Piłkarskiej Reissa oparte jest na modelach: holenderskim, katalońskim i portugalskim. Za wzór pracy z młodymi piłkarzami postawiliśmy sobie uznane futbolowe ośrodki młodzieżowe: amsterdamski Ajax oraz barcelońska La Masia, które wychowały wielu utalentowanych zawodników.

Naszym założeniem jest nauka ofensywnego futbolu, który nie może istnieć bez wpajania idei zespołowości i zasad fair play. Zajęcia zmierzają przede wszystkim do dawania radości z grania, ponieważ tylko dzięki fascynacji piłką można rozwijać indywidualne umiejętności.

 

Treningi

Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. W zależności od grupy wiekowej trwają one od 60 do 90 minut. Zawodnicy korzystają także z treningów dodatkowych (np. na boisku plażowym latem), biorą udział w sparingach, turniejach oraz Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich.

 
Etapy szkolenia w Akademii

Każdy piłkarz w swojej sportowej karierze przechodzi poszczególne etapy. Muszą one odpowiednio układać się w spójną całość, żeby zawodnicy harmonijnie rozwijali swoje umiejętności.

 

Grupa A – najmłodsi  4-6 lat (Skrzaty)

W tej kategorii wiekowej piłkarze mają przede wszystkim poznać piłkę za pomocą ogólnych zadań ruchowych. Treningi najczęściej przeprowadzane są w formie ćwiczeń oswajających z futbolówką  zabaw i gier. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby zawodnicy uczyli się taktyki.

Na zajęciach wykorzystywane są bramki namiotowe – odpowiednie dla dzieci w tym wieku. Główną umiejętnością doskonaloną podczas tego etapu treningu jest motoryka gry.

 
Grupy B1, B2 7-9 lat, 10-11 lat (Żaki, Orliki)

Podczas kolejnego etapu kariery, zawodnicy dalej pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Uczą się jak radzić sobie na boisku poprzez grę na coraz większych powierzchniach boiska. Podczas niej przyswajają ogólne umiejętności techniczne, a także poprawiają sprawność ruchową.

 
Grupa C 12-13 lat (Młodziki)

Eksperci uważają, że dzieci mogą najwięcej nauczyć się w wieku od 10 do 12 lat. W tym okresie piłkarze najszybciej chłonią przekazywane im rozwiązania. Wówczas są w stanie rozpocząć naukę trudniejszych elementów technicznych, jak np. przewrotka. Na pierwszy plan wysuwa się szkolenie indywidualne (gra 1 na 1). Wprowadzane są także podstawowe zasady taktyczne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

 
Grupa D 14-15 lat (Trampkarze)

W tym wieku nas następuje większa specjalizacja pod kątem poszczególnych pozycji na boisku. Bardzo ważny jest trening pod kątem techniczno-taktycznym. Oprócz niego duży nacisk kładzie się na przygotowanie kondycyjne.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka.

 
Junior młodszy 16-17 lat

Jest to ostatni etap młodzieżowego szkolenia w naszym klubie. Juniorzy młodsi skupiają się na udoskonalaniu nabytych wcześniej umiejętności. Osiągnięcie odpowiedniego poziomu wytrzymałości kondycyjnej pozwoli na płynne przejście do rozgrywek piłkarskich na szczeblu seniorskim.

Umiejętności doskonalone podczas treningu: technika, motoryka gry, taktyka, wytrzymałość.