Poznaj Projekt Opalenica.

17-12-2019, 11:10 Rozwój Akademii

W lipcu 2019 roku wystartował Projekt Opalenica, czyli struktura szkolenia dla zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa w kategoriach wiekowych U-15 i U-16. Po ponad czterech miesiącach funkcjonowania projektu z dumą prezentujemy w jak kapitalnych warunkach mogą rozwijać się nasi piłkarze.

Celami Projektu jest wdrożenie w najważniejsze zasady wychowania poprzez sport, rywalizacja z najlepszymi w kraju, indywidualizacja procesu szkolenia, gra w rozgrywkach na szczeblu centralnym oraz wychowanie młodzieżowych reprezentantów Polski. Tylko 4 miesiące wspólnych treningów na obiektach REMES w Opalenicy pozwoliły podopiecznym trenerów Thomasa Rozworskiego i Mateusza Kamińskiego wywalczyć awans do Centralnej Ligi Juniorów PZPN w kategorii wiekowej U-15. Jak widać, metodologia szkolenia wdrażana przez Projekt Opalenica przynosi już pierwsze sukcesy.

Zobacz zdjęcia!

W naszym Projekcie uczestniczą zawodnicy z całej wielkopolski i nie tylko. Część chłopaków mieszka w bursie Akademii, pozostali dojeżdżają codziennie pociągiem do Opalenicy. Dopasowany harmonogram treningów i zajęć w szkołach pozwala na systematyczny rozwój umiejętności piłkarskich naszych zawodnikówpodkreśla koordynator Projektu, Thomas Rozworski

Sztab szkoleniowy ma zaplanowane wszystko w najmniejszym detalu. Najważniejsza jest indywidualizacja w procesie szkolenia. Każdy mecz nagrywany jest 2 kamerami i analizowany na cotygodniowych odprawach. Zawodnicy poddawani są okresowym testom sprawności ogólnej i specjalnej. Każdy z chłopaków posiada kompleksowy system monitorujący.

Czym się wyróżniamy?

- 50-60% wychowanków (lepiej znamy zawodników)

- Większa liczba treningów

- Lepsza komunikacja i nadzór

- Systemy monitorujące

- Obiekty treningowe (kompleks sportowy REMES w Opalenicy)

- Rozbudowana kadra trenerska

- Opieka osteopaty

- Współpraca z Rehasport

- Przemyślana ścieżka kariery zawodników

- Współpraca z wieloma klubami

Dlaczego Opalenica?

 - Warunki do treningu na najwyższym europejskim poziomie

-  Przyjazne szkoły z dostosowanym planem zajęć do Projektu

-  Dogodny dojazd z Poznania i okolic

-  Możliwość zakwaterowania w mini bursie z całodobową opieką Trenera

-  Rozwój w gminie przyjaznej dla sportu

Możliwości podjęcia nauki w przyjaznych rozwojowi placówkach:

-  Szkoła Podstawowa w Opalenicy

-  Zespół Szkół w Opalenicy

W strukturach Projektu Opalenica pracują najlepsi trenerzy (licencja UEFA A). Dlatego wiemy, że nasi najzdolniejsi zawodnicy są w dobrych rękach - dodaje Dyrektor Sportowy Akademii, Marek Pawłowski

 

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group