Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Koszystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane na Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. X
Youtube
Instagram

Więcej niż FUTBOL!Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!

Piłkarze Akademii wezmą udział w największych w Polsce rozgrywkach piłkarskich dla dzieci i powalczą o medale!

16-03-2015 | Godzina 07:11

Okres zimowy młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Reissa spędzili na sali, gdzie pod czujnym okiem kadry szkoleniowej ciężko trenowali i przygotowywali się do sezonu wiosennego. W połowie marca, ze względu na dobre warunki pogodowe, sportowcy zamienili salę na boisko. Już niebawem wezmą także udział w największych w  naszym kraju rozgrywkach piłkarskich dla dzieci.

 

 

W Akademii Piłkarskiej Reissa trenuje ponad 4 200 dzieci. Są to zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie szkół podstawowych. Jak zapewniają trenerzy, treningi mają być dla dzieci przede wszystkim dobrą zabawą, która przynosi wiele dodatkowych korzyści:

 

Systematyczne treningi pomagają nie tylko w rozwoju sprawności ogólnej, ale też uczą systematyczności, koncentracji, kreatywności czy pracy w grupie – mówi trener, Bartosz Kujawa.

 

 

Ważny jest także aspekt integracyjny oraz wychowywanie młodego pokolenia w sportowym duchu:

 

 – Cieszy nas, że zarażamy pasją do sportu tak dużą liczbę młodych ludzi. Mamy nadzieję, że dzięki takim właśnie inicjatywom, wykształcimy w dzieciach zdrowe nawyki, które zaprocentują w przyszłości – opowiada Piotr Matecki, Prezes Zarządu.

 

 

Akademia Piłkarska Reissa to jednak nie tylko treningi. Klub zapewnia swoim podopiecznym wiele atrakcji. Każdy zawodnik bierze udział w profesjonalnych rozgrywkach - Wielkopolsko – Lubuskich Ligach Piłkarskich.

 

-  W ramach cotygodniowych zmagań, ponad 4 tysiące młodych piłkarzy grających na co dzień w barwach Akademii Piłkarskiej Reissa rywalizować będzie o najwyższe miejsce na podium w różnych kategoriach wiekowych. Inauguracja rozgrywek już 28. marca. Należy podkreślić, iż w rozgrywkach wezmą udział także nasi najmłodsi podopieczni, czyli 4 i 5 – latkowie. Do tej pory, nie było w Polsce rozgrywek dla tak małych dzieci - mówi Bartosz Kujawa.

 

 

Jak podkreślają trenerzy - liga daje niepowtarzalną szansę na rozwój umiejętności piłkarskich. Ponadto, dla każdego zawodnika udział w rozgrywkach to święto, a wręcz obowiązek, który jest podsumowaniem regularnych treningów i sprawdzeniem umiejętności. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie! Zakończenie rozgrywek oraz wręczenie medali i zwycięskiego pucharu nastąpi w czerwcu.

 

 

Trzymamy kciuki za młodych piłkarzy oraz życzmy wielu strzelonych bramek!

Wróć do listy