Olimpiada Sportowa Przedszkolaków za nami!

17-11-2020, 10:37 Turnieje

Blisko 50 najmłodszych kościaniaków wzięło udział w Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, której organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa - Kościan. Zabawy i sportowych emocji było co niemiara, a na końcu każdy uczestnik otrzymał medal i upominek.

Działający od 10 lat na terenie miasta oraz gminy Akademia Piłkarska Reissa - Kościan, coraz bardziej angażuje się w życie społeczności lokalnej i w minioną niedzielę zorganizowała Olimpiadę Sportową Przedszkolaków. Impreza z uwagi na epidemię koronawirusa odbyła się zgodnie z wytycznymi GIS oraz Ministerstwa Sportu i przyciągnęła na Orlik przy Basenie MOSiR Kościan blisko 50 młodych sportowców, którzy reprezentowali wszystkie publiczne przedszkola i kilka prywatnych placówek z Kościana.

- Cieszymy się, że chcecie aktywnie spędzić niedzielę i budować swoją odporność poprzez ruch. Wielu znanych reprezentantów Polski swoją przygodę ze sportem zaczynało od takich imprez, aby później będąc w regularnym treningu sięgać po medale igrzysk olimpijskich lub wygrać ważne spotkania - mówił przed rozpoczęciem zmagań organizator imprezy, Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Na początek dzieci wspólnie bawiły się w różnego rodzaju berki, gdyż zostały podzielone na cztery grupy oznaczone kolorami i każda drużyna goniła pozostałe np. berek samolot, berek tunel czy berek banan. Po przerwie rozpoczęła się rywalizacja m.in. w biegu krótkim na 50 m, piłkarskim torze ze strzałem na bramkę i torze sprawnościowym. Sportowa rywalizacja dostarczyła mnóstwo frajdy, a dla wielu była to również rywalizacja o pierwsze medale i przy kulturalnym dopingu rodziców.

- Miło było obserwować jak staracie się wywalczyć jak najlepszy wynik sportowy. Wszyscy ukończyliście sportową rywalizację i każdy z Was w nagrodę otrzyma pamiątkowy złoty medal. Gratuluje, a rodzice mogę być z Was dumni - powiedział podczas ceremonii wręczania medali i upominków zastępca burmistrza, Przemysław Korbik.

Wiadomo już, że wiosną 2021 roku Akademia Piłkarska Reissa - Kościan zorganizuje kolejną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków. Ponadto klub cały czas prowadzi jesienne nabory uzupełniające we wszystkich kategoriach wiekowych m.in.: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat), trampkarz (14-15 lat).

Występy zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan w rozgrywkach młodzieżowych są możliwe dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiego Kościana, Powiatu Kościańskiego, Gminy Kościan MOSiR Kościan i Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group