Wychowankowie i Sukcesy

O stosowanej przez naszą Akademię metodologii, ścieżce rozwoju zawodnika oraz strukturze organizacyjnej najlepiej świadczą wychowankowie klubu.

Na najwyższym szczeblu rozgrywek – Centralnej Lidze Juniorów, w 2 zespołach U-15 oraz U-17 występuje aż 27 wychowanków spośród 48 osobowej kadry.

Taka liczba wychowanków świadczy nie tylko o kompleksowej ścieżce kariery w klubie, ale przede wszystkim o poziomie szkolenia na każdym etapie. Zaplecze szkoleniowe i organizacyjne pozwoliło naszym wychowankom piąć się po kolejnych szczeblach i dotrzeć na najwyższy poziom młodzieżowej piłki nożnej.

O potencjale naszych zawodników świadczy nie tylko kadra projektów APR *PRO. Po największe sukcesy krajowe, takie jak np. zwycięstwa w Pucharze Prezesa PZPN sięgają również wychowankowie. W tym prestiżowym turnieju w 2020r. triumfował zespół, w którym 9 na 10 zawodników to wychowankowie klubu.

Szczegółowo zaplanowany proces selekcji w każdym roczniku na poziomie lokalizacji pozwala na ciągły rozwój i podnoszenie umiejętności zawodników już na poziomie kolejnych drużyn reprezentacyjnych.

Nasze sukcesy

I miejsce w klasyfikacji Pro Junior System - 15.07.2022

Akademia Piłkarska Reissa - Seniorzy zajęła I miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, dzięki aktywnemu promowaniu występów młodzieżowców, a w szczególności wychowanków w rozgrywkach Red Box V Liga!

Pierwsze miejsce w turnieju Deichmann Minimistrzostwa dla UKS AP Reissa Jarocin 2013 – 25. 06. 2022

Drugi raz z rzędu  ekipa z Jarocina została Mistrzem Polski w prestiżowym turnieju Deichmann Minimistrzostwa!

Pierwsze miejsce w Finale Województwa Wielkopolskiego  Turnieju ,, Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” - 26.05.2022

Wielkie sukcesy naszych ekip w wydarzeniu „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"!

Pierwsze miejsce w kategorii U-12 zajęła Szkoła Mistrzostwa Sportowego APR w Ślesinie i zagwarantowała sobie wyjazd do Warszawy na finały ogólnopolskie. Kolejne dobre wyniki naszych drużyn to:

Pierwsze miejsce w kategorii U-8 dla Akademii Piłkarskiej Reissa - Poznań,

Trzecie miejsce w kategorii U-10 dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego APR w Ślesinie,

Trzecie miejsce w kategorii U-8 dla Akademii Piłkarskiej Reissa - Kępno

Mistrzostwo w  Halowym Pucharze Prezesa WZPN  dla SMS Ślesin - 20.02.2022

W turnieju o Puchar Prezesa WZPN wzięło udział 60 drużyn, ale to nasza drużyna z SMS Ślesin zdobyła pierwsze miejsce! Co ciekawe zwycięska ekipa reprezentowała grała ze starszymi rówieśnikami. Królem strzelców turnieju został nasz zawodnik Piotr Olejniczak!

Zwycięstwo w Turnieju Minimistrzostw Deichmanna - 24-24.06.2021

Po dużych emocjach i bardzo zażartej walce wszystkich ekip, aż trzy drużyny Akademii wróciły z medalami tych prestiżowych rozgrywek. Reprezentacja APR rocznika 2013 z Jarocina wygrała zawody w Wałbrzychu, natomiast kolejne dwa nasze zespoły z Poznania z kategorii wiekowej U-9 i U-10 zajęły trzecie miejsce.

3 miejsce w Turnieju o Puchar Prezesa - 15.02.2021

W prestiżowych Turnieju o Puchar Prezesa PZPN, nasz Klub reprezentowali podopieczni trenerów Błażeja Kosickiego i Rafała Strugarka, którzy dzielnie walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie jeden gol przesądził, o tym że Akademia Piłkarska Reissa nie zagrała w finale i zajęła 3 miejsce. Przeczytaj więcej o przebiegu Turnieju.

Awans do Ligi Makroregionalnej U-19! - 30.11.2020r

W rundzie jesiennej sezonu 2020/21 zespół Juniora Starszego rywalizował w I lidze wojewódzkiej. Zaangażowanie i dobra praca na treningach, duża chęć rywalizacji oraz współpraca z zespołem Seniorów przełożyła się na końcowy sukces, czyli awans do Ligi Makroregionalnej U-19!  Przeczytaj więcej o sukcesie naszych podopiecznych.

Obroniony tytuł mistrza Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej - 16.02.2020

W ogólnopolskim turnieju, w kategorii U-12, drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa, pod trenerskim okiem Nikodema Brzęckiego zdobyła mistrzostwo drugi rok z rzędu! Turniej o Puchar Prezesa PZPN to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu młodzieżowych turniejów piłkarskich. Przeczytaj więcej i poznaj drogę do zwycięstwa naszych zawodników.

I miejsce w kategorii U-8 i II miejsce w kategorii U-9 w międzynarodowym turnieju FootballPro Cup Masters XIII - 11.01.2019

FootballPro Cup Masters to starcie czołowych drużyn z kraju i nie tylko z roczników U-8 i U-9. W jego XIII edycji Reprezentacja naszej Akademii okazała się niezwyciężona. Druzyna z rocznika 2012 zdobyła I miejsce, a z rocznika 2011 uzyskała tytuł wicemistrza! Przeczytaj więcej i poznaj szczegóły turnieju.

Awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 - 26.11.2019

Wygrana reprezentacji Akademii Piłkarskiej Reissa 2005 z Chojniczanką Chojnice zapewniła podopiecznym Mateusza Kamińskiego i Thomasa Rozworskiego awans do prestiżowych rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U-15 i była ukoronowaniem ich drogi na szczyt!

Czy trasa była dla nich wyboista? Czy wręcz przeciwnie - okazała się autostradą do sukcesu? Przeczytaj więcej i dowiedz się, jak narodził się awans do CLJ w wykonaniu Akademii Piłkarskiej Reissa!

I miejsce w ogólnopolskim turnieju "Minimistrzostwa Deichmann" - 23.06.2019

Turniej dla naszych zawodników zaczął się w okręgu Leszno, gdzie drużyna U-11 postanowiła wcielić się w barwy grających precyzyjny i sumienny futbol Niemców. Odnieśliśmy 3 zwycięstwa w drabince, co zaprowadziło nas do finału, w którym pokonaliśmy Hiszpanię.

To miał być dopiero początek zmagań, musieliśmy jeszcze wygrać Finał Finałów w Wałbrzychu w dniach 21-23 czerwca, w którym ostatecznie byliśmy lepsi od Czarnogóry. Absolutnymi bohaterami turnieju zostali Wojciech Szymczak (najlepszy strzelec) oraz Wojciech Kaczmarek (najlepszy bramkarz), bez nich nasz sukces nie byłby możliwy!

Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych, gdyż zespół zdołał się podnieść po porażce w półfinale, w którym zabrakło nam szczęścia, aby awansować do finału i wygrali mecz o brązowe medale z Polonią Środa Wielkopolska. Chłopcy pokazali wolę walki, swoje umiejętności i wielu trafiło do kajetów skautów PZPN. Ten sukces nie byłby możliwy bez wsparcia rodziców moich podopiecznych, na których zawsze mogę liczyć - mówi trener UKS AP Reiss Kościan, Tomasz Woźniak.

Poznaj szczegóły

Zwycięstwo w Turnieju o Puchar Prezesa PZPN - 16.02.2019

Pokonując w finale drużynę Stomilu Olsztyn 3:1, Akademia Piłkarska Reissa wygrała drugą edycję Turnieju o Puchar Prezesa PZPN w kategorii U-11. Podopieczni Nikodema Brzęckiego nie mieli sobie równych, jako jedyni nie przegrali żadnego meczu. A do sukcesu poprowadził ich Wojciech Szymczak, który z dziesięcioma bramkami na koncie został królem strzelców.

Dowiedz się więcej

Awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 - 30.11.2018

Drużyna Akademii Piłkarskiej Reissa U-15 odwróciła losy pierwszego spotkania z CWKS MUKS Zawisza Bydgoszcz, w którym przegrała 2:1. W rewanżu rozbiła swojego przeciwnika 5:1 i awansowała do CLJ U-15. Jest to ogromny sukces naszego klubu, który nigdy wcześniej nie grał na tak wysokim szczeblu rozgrywkowym.

Awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 - 26.11.2018

Niewątpliwie jest to jeden z największych sukcesów w historii naszej Akademii. Zespół prowadzony przez Macieja Palkę zdołał awansować do elitarnych rozgrywek dla młodych piłkarzy, co tylko może pomóc w dalszym rozwoju naszych zawodników. - Awans do Centralnej Ligi Juniora Młodszego PZPN, która stanowi najwyższy, młodzieżowy poziom rozgrywkowy w Polsce jest wielkim sukcesem, który wzmacnia pozycję Akademii w Polsce i pozwala rywalizować z najlepszymi drużynami w kraju - zaznaczył trener zespołu.

Finaliści turnieju “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - 02.05.2018

W maju 2018 roku nasi zawodnicy z rocznika 2008 znaleźli się w finale najpopularniejszego turnieju w Polsce dla dzieci. Ostatecznie zajęli 2. miejsce, ale wygrana była naprawdę blisko. Akademia Piłkarska Reissa bowiem przegrał z Akademią Młodych Orłów z Rzeszowa tylko 2:1.

Tutaj znajdziesz więcej informacji

Zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju “Minimistrzostw Deichmanna” - 25.06.2017

W czerwcu 2017 roku nasi reprezentanci z rocznika 2008 wygrali drugi najbardziej prestiżowy turniej dla dzieci w Polsce. W wielkim finale “Minimistrzostw Deichmanna” podopieczni Akademii Piłkarskiej Reissa pokonali Pogoń Szczecin 2:0 i tym samym zapewnili sobie nieoficjalny tytuł mistrzów Polski.

Trzecie miejsce na turnieju “Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” - 01.05.2017

Zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa z rocznika 2005 zdobyli brązowy medal w największym turnieju dla młodych adeptów piłki nożnej. W decydującym pojedynku nasi podopieczni pokonali reprezentację województwa Kujawsko-Pomorskiego po serii rzutów karnych.