Kościaniacy wicemistrzem Ligi Zimowej Pucharu Deichmanna 2018/2019

25-03-2019, 11:35 Sukcesy Akademii

Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan po kilku miesiącach zmagań wywalczyli wicemistrzostwo Ligi Zimowej Pucharu Deichmanna 2018/2019, w której wystąpiło ponad 20 zespołów żaków z trzech województw. A już 12 kwietnia podopieczni Tomasza Woźniaka będą reprezentować powiat kościański w Wojewódzkim Finale „Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Odbywające się od kilku lat rozgrywki o Puchar Deichmanna w Football Park Leszno co roku przyciągają czołowe zespoły z wielkopolski, lubuskiego i dolnośląskiego, które rywalizują ze sobą w edycji zimowej i wiosennej. Każda edycja cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jednocześnie podnoszony jest poziom sportowy ligi. Natomiast reprezentanci takich klubów jak: Akademia Piłkarska Reissa, Chrobry Głogów, FA Leszno, Korona Wschowa, Lech Poznań czy Sparta Grębocice występowały pod nazwą reprezentacji krajów z całego świata.

Żaki Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan grające, jako Holandia w sezonie zasadniczym przegrały tylko jedno spotkanie i bez problemu awansowały do Turnieju Finałowego Ligi Zimowej Pucharu Deichmanna 2018/2019, w którym przyszło im się zmierzyć z: Czechami (Football Academy Leszno), Belgią (Chrobry Głogów), Hiszpanią (Polonia Leszno) i Ghaną (Chrobry Głogów II). Podopieczni Tomasza Woźniaka pewnie wygrali spotkania z zespołami z Głogowa, zremisowali z Polonią Leszno i o zwycięstwo walczyli z Football Academy Leszno. Było to najbardziej emocjonujące spotkanie finału, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem leszczynian 3:2.

- Dla mojego zespoły był to kolejny ważny sprawdzian przed Wojewódzkim Finałem „Turnieju z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” i cieszymy się, że kończymy kilkumiesięczną rywalizację na podium. Mistrzostwo było bardzo blisko, ale dziś raziliśmy nieskutecznością pod bramką rywali. Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom za przygotowanie niezwykłych rozgrywek - mówi trener Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan.

Skład Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan: Franciszek Flis, Jan Grześkowiak, Szymon Kozłowski, Wojciech Kręglewski, Aleksander Skoracki (bramkarz), Marcel Skórzanek, Alan Szkudlarek (kapitan), Marek Zając, Mateusz Bujak i Sebastian Kordus.

Tabela Turnieju Finałowego Ligi Zimowej Pucharu Deichmanna 2018/2019:

1. Football Academy Leszno

2. Akademia Piłkarska Reissa - Kościan

3. Polonia Leszno

4. AP Chrobry Głogów

5. AP Chrobry Głogów II

Wyniki Akademii Piłkarskiej Reissa - Kościan:

APR Kościan - Polonia Leszno 1:1

APR Kościan - AP Chrobry Głogów II 3:0

APR Kościan - AP Chrobry Głogów II 2:0

APR Kościan - FA Leszno 2:3

Przypomnijmy, że trwa wiosenny nabór do zespołów Akademii Piłkarskiej Reissa, w której każdy uczestnik może korzystać z treningów przez 12 miesięcy w roku (zarówno w wakacje, jak i w ferie) oraz wziąć udział w partnerskich projektach skierowanych na rozwijanie konkretnych predyspozycji zawodników. Takich jak Indywidualne Fundamenty Gry poprawiające motorykę i technikę adeptów, Wielkopolska Akademia Bramkarska skierowana do osób marzących o grze na pozycji golkipera czy APR Ladies, drużyny piłkarskiej stworzonej z myślą o dziewczynkach, które chcą rozpocząć profesjonalne treningi piłkarskie pod okiem wykwalifikowanej kadry.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group