Konferencja online dla trenerów - FootballPro Coaching 2021

25-01-2021, 14:41 Podsumowania

„Wszechstronny rozwój trenera”- pod takim hasłem odbyła się w sobotę konferencja online dla trenerów piłki nożnej dzieci i młodzieży FootballPro Coaching 2021. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 350 szkoleniowców z różnych stron Polski. Organizatorem wydarzenia pod patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej była Akademia Piłkarska Reissa i Stowarzyszenie PASS.

Kolejną edycję konferencji FootballPro Coaching tradycyjnie otworzył prezes zarządu Akademii Piłkarskiej Reissa Piotr Matecki. Tematem przewodnim wydarzenia był „Wszechstronny rozwój trenera”, a konferencja z uwagi na obostrzenia sanitarne wynikające z epidemii koronawirusa odbyła się w formie online i nadal jest w gronie licencjonowanych spotkań szkoleniowców PZPN.

- Cieszymy się, że mimo trwającej epidemii koronawirusa spotykamy się w tak licznym gronie, aby jeszcze lepiej wychowywać przyszłych reprezentantów Polski i piłkarzy ekstraklasowych. Miniony 2020 rok był dla całego środowiska piłkarskiego trudny, a mimo wszystko szkoleniowcy naszej Akademii zadbali o prawidłowy rozwój swoich podopiecznych, a wyróżniający się zawodnicy trafili do zespołów Akademii występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Aby trening był efektywny trener musi mieć wizję, plan, pasję i uporządkowaną metodycznie wiedzę na temat szkolenia na danym etapie. Zaproszeni na FootballPro Coaching 2021 prelegenci pomogą Wam jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła - mówił Piotr Matecki.

Następnie Bartosz Kujawa z działu sportu Akademii Piłkarskiej Reiss omówił metodologię szkolenia w klubie, który w 2020 roku zdominował rywalizację we wszystkich okręgach WZPN i obronił Puchar Prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Kolejnym prelegentem była psycholog i uznana trenerka mentalna Ewy Stellmach, która współpracuje ze sportowcami z wielu dyscyplin, a obecnie pełni funkcję trenera przygotowania mentalnego w piłkarskiej Odrze Opole. Stellmach mówiła o roli trenera-lidera w procesie szkoleniowym.

- Mózg buduje się do ok. 24 roku życia, ale potem cały czas może się rozwijać. Jako trenerzy uczycie, rozwijacie i wychowujecie… Często jesteście bohaterem dla swoich zawodników. Pamiętajcie o tym na każdym treningu - mówiła Stellmach.

Po przerwie z uczestnikami FootballPro Coaching 2021 spotkał się Bartosz Zawidzki, trener i psycholog sportowy w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdyni, trener oraz trener-koordynator grup młodzieżowych SSA Arka Gdynia i zespołów klubu występujących w Centralnej Lidze Juniorów. Zawidzki opowiadał o roli komunikacji boiskowej, uwzględniając periodyzację szkolenia mentalnego młodych piłkarzy.

- Czas epidemii koronawirusa ma również wpływ na przygotowanie zespołów do sezonu i atmosferę w zespole podczas treningów oraz grę w spotkaniach ligowych. Pozytywne oddziaływanie trenera ma teraz bardzo duże znaczenie, ale taka komunikacji musi być odpowiednio dopasowana do grup szkoleniowych - mówił Zawidzki, który swój wykład oparł o wiele przykładów z zagranicznych klubów i swoich treningów.

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej edycji konferencji był trener Marek Śledź, uznany specjalista w świecie młodzieżowej i dziecięcej piłki nożnej. Obecnie pełni funkcję dyrektora Akademii Piłkarskiej RKS Raków Częstochowa, a wcześniej był dyrektorem w Akademiach Piłkarskich: Miedź Legnica, KKS Lech Poznań, KS Amica Wronki. Przyczynił się do rozwoju wielu talentów piłkarskich, a blisko 120 jego zawodników ma na koncie występy w barwach reprezentacji Polski.

- Profesjonalna, współczesna działalność akademii będącej filarem klubu piłkarskiego dotyka wielu zagadnień, obszarów oraz dziedzin nauki i społecznego funkcjonowania mających pośredni i bezpośredni wpływ, na jakość finalnie osiąganych wyników. Pamiętajcie, że wysoka kultura pracy zawsze kroczy przed sukcesem, a wynik sportowy to efekt a nie cel - mówił Marek Śledź.

Przypomnijmy, że organizatorami konferencji były: Akademia Piłkarska Reissa oraz Stowarzyszenie PASS. Patronat nad wydarzeniem sprawował Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. W konferencji wzięło udział 350 szkoleniowców m.in. trenerzy z Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz czy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów. Każdy z uczestników otrzymał certyfikat oraz niezbędne materiały szkoleniowe. Patronem medialnym wydarzenia był portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group