Konferencja FootballPro Coaching 2019 Baranowo

14-01-2019, 11:42 Rozwój Akademii

W minioną sobotę w Baranowie odbyła się kolejna, rekordowa konferencja trenerów FootballPro Coaching 2019. Tegoroczonej edycji przyświecało hasło ,,Poprawa jakości treningu poprzez rozwijanie kompetencji trenera''. Organizatorzy FootballPro Coaching: Stowarzyszenie PASS, Akademia Piłkarska Reissa oraz Centrum Sportowe FootballPro z roku na rok podnoszą poziom konferencji i docierają do coraz większej liczby trenerów. 12 stycznia w Baranowie gościliśmy niemal 400 trenerów z różnych regionów Polski. 

 

 

Konferencje tradycjnie już, rozpoczął główny gospodarz FootballPro Coaching, prezes Akademii Piłkarskiej Reissa Piotr Matecki, który w kilku słowach powiedział jak ważna jest rola trenerów w kształtowaniu zawodnika zarówno na boisku jak i poza nim. Wspomniał o ciągłym rozwoju, który towarzyszy naszemu klubowi nieprzerwanie od początku swojego istnienia. Podsumował  także ostatni rok, pełen sukcesów i nakreślił cele na najbliższe 12 miesięcy. 

W dalszej kolejności głos zabrał Piotr Reiss - ambasador akademii.Także zwrócił uwagę na role trenera w karierze zawodnika, zwłaszcza w pierwszych jej latach. Odwołał się do swojej bogatej kariery i trenerów, którzy najbardziej wpłyneli na jego rozwój. ''Reissik'' powiedział o wielkich sukcesach, jakim był awans dwóch drużyn APR U-15 oraz U-17 do struktur najwyższej ligi juniorskiej w Polsce - Centralnej Ligi Juniorów.

Obejrzyj pełną galerię z konferencji. 

W dalszej części  trenerzy mogli wysłuchać prelekcji przygotowanych przez  zaproszonych gości, wziąć udział w warsztatach oraz aktywnościach, w których poszerzali swoją wiedzę i umiejetności w zakresie prowadzenia treningu, przygotowania mentalnego i motorycznego zawodników i trenerów. Na konferencji wystąpili min: Tomasz Woźny trener Akademii Piłkarskiej Reissa, w swoim wystąpieniu mówił o budowaniu relacji z rodzicami oraz działaności w social mediach. Goścmi specjalnymi FootballPro Coaching 2019 byli  trener i coach mentalny Rafał Kubków, który znany jest z pracy w sztabie Legii Warszawa oraz Reprezentacji Polski U-18 i U-19. W swojej prelekcji zwracał uwagę na samoświadomość trenerów, po wystąpieniu otrzymał gromkie brawa . Kolejną zaproszonową osobą na konferencji był Bogumił Głuszkowskiczternastokrotnym Mistrz Polski w triathlonie na wszystkich dystansach. Który zachwycił wszystkich swoim wystąpieniem pdt.: ''Wszechstronny rozwój trenera - motywacja, empatia, praca ze stresem”.

Całość uzupełniły wystąpienia trenerów, którzy dzielili się swoimi wrażeniami ze  staży w klubach min: Getafe FC, Zagłębie Lubin, Arka Gdynia, SL Benifca Lizbona.  Niewątpliwie konferencja FootballPro Coaching zakończyła się wielkim sukcesem, każdy uczestnik wyniósł mnóstwo wiedzy i zapału do dalszej pracy z młodymi adeptami piłkarstwa. Dodatkowo obecni otrzymali certyfikaty i niezbędne materiały szkoleniowe.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group