Jesień na 5-tkę w wykonaniu Seniorów Akademii Piłkarskiej Reissa!

24-11-2020, 16:02 Podsumowania

W ubiegły weekend swoje zmagania podczas rundy jesiennej w V lidze „RED BOX” grupy drugiej zakończyła nasza drużyna Seniorów. Podopieczni trenera Macieja Palki rywalizowali przez cztery miesiąc z wielkopolskimi drużynami o wypracowanie jak najlepszej zdobyczy punktowej przed kolejną rundą rozgrywek. Jak sobie poradził tak młody zespół na tle starszych ekip? Tego dowiesz się czytając poniższy artykuł!

Młodość rządzi się swoimi prawami, dlatego też początki naszej drużyny nie było proste. Zespół, którego średnia wieku pierwszego składu w rundzie jesiennej wynosiła nieco ponad 17,5 lat (przez co jest on również jedną z najmłodszych ekip w kraju), zanotował ciężkie zderzenie z rzeczywistością. Aklimatyzacja zawodników do piłki seniorskiej wydawała się na początku dość ciężka, lecz już w drugiej kolejce udało się odnieść zwycięstwo 3:2 nad drużyną Sokoła Pniewy. Po początkowych trudach, Seniorzy wyszli na prostą i w 10 meczach zespół Akademii zaliczył 7 zwycięstw, dwa remisy i tylko jedną porażkę, dzięki czemu zakończył rozrywki na 5 miejscu i na wiosnę będzie walczył o czołowe lokaty w swojej lidze.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu w rundzie jesiennej okazał się Mateusz Wzięch. Najwięcej asyst zaliczył Mateusz Natyna. Kapitanem zespołu we wszystkich spotkaniach był Michał Patalas. Kadra zespołu składa się z jednego zawodnika z rocznika 2001, a pozostali to zawodnicy z rocznika 2002 i 2003.