Jak uzbroić się na Jesień?

08-10-2018, 13:04 Porady dla dziecka i rodzica

  Za oknem coraz częściej widzimy, że lato uciekło a z nim krótkie spodenki i koszulki noszone przez nasze dzieci na treningach. Zaczęła się jesień, a więc spadek temperatury, opady deszczu i wiatr. Nie są to warunki, które uniemożliwiają grę w piłkę, jednak jest to czas, kiedy organizm dziecka może być narażony na różnego rodzaju wirusy. Dlatego w tym czasie musisz szczególnie zwrócić uwagę na ubiór naszej pociechy. 

 

 Utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. 

Kluczem do zdrowia i czerpania przyjemności z treningu przez młodego adepta akademii jest zapobieganie przed wychłodzeniem organizmu. Większość ciepła z naszego ciała ucieka poprzez kończyny, stąd też w szczególności musimy zadbać o ochronę tych miejsc. Ciepłe getry, rękawiczki i czapka powinny znaleźć się w torbie każdego piłkarza. Dla komfortu gry, dobrym zastosowaniem jest kupno odzieży termicznej, która zadba o ciepłotę ciała. 

Deszcz nam nie straszny! 

Oprócz niskich temperatur największym wrogiem jesiennych treningów jest deszcz. Skuteczną ochroną przed zmoknięciem na pewno zapewni nam kurtka przeciwdeszczowa, tak zwana wiatrówka.  

 Boisko a nie lodowisko. 

Niskie temperatury i mróz mogą spowodować, że boisko treningowe stanie się śliskie i twarde. Aby bezpiecznie cieszyć się grą w piłkę i w pełni pokazać swoje umiejętności, ważne jest odpowiednie obuwie. Tutaj idealnym wyborem są buty typu TURF. 

Aby być w pełni przygotowanym na jesień sprawdź ofertę naszego sklepu footballpro .

 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group