Jak połączyć treningi ze szkołą?

02-09-2019, 10:00 Porady dla dziecka i rodzica

Wystartował nowy rok szkolny! Możesz zastanawiać się, jak połączyć grafik szkolny ze sportowym. W końcu za Tobą długie wakacje, podczas których nie musiałeś przejmować się zajęciami i nauką. Nie obawiaj się! Akademia Piłkarska Reissa pomoże Ci znaleźć sposoby na pogodzenie sportu z obowiązkami.

Zapisz się na zapoznawcze treningi i odbierz piłkę!

Aby sprawnie połączyć ze sobą treningi z chodzeniem do szkoły i nauką, podstawą będzie skonstruowanie planu dnia. Niemożliwe jest wyrobienie w sobie zdrowych nawyków, bez wcześniejszego zaplanowania konkretnych zadań. Tylko wtedy będziesz wiedział ile czasu możesz poświęcić. Z dobrze rozplanowanym grafikiem nie będziesz dłużej marnował czasu na przeglądanie social mediów czy inne odruchowe czynności, które mają zniwelować nudę. Bardzo dobrym pomysłem jest zainstalowanie aplikacji na telefon, poprzez którą mądrze ułożysz dzień. Będziesz dokładnie wiedział, która godzina to czas na naukę, a która na trening i inne przyjemności.

Bardzo częstym czynnikiem dezorganizacji jest poczucie ciągłego zmęczenia. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być deprawacja snu. Nawyk regularnego chodzenia spać o tej samej godzinie będzie bardzo korzystny dla Twojego układu nerwowego. Poziom regeneracji będzie wyższy. To właśnie podczas nocy nasz organizm uzupełnia glikogen i wszystkie potrzebne elementy budulcowe naszego organizmu. Tutaj również z pomocą przychodzi aplikacja na telefon, która będzie kontrolowała regularność Twojego snu.

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem, będzie spędzanie czasu razem z przyjaciółmi. Czasem brakuje motywacji do nauki po ciężkim treningu i odwrotnie. Wtedy potrzebujemy dodatkowego wsparcia, najlepiej w postaci naszych kolegów i koleżanek. Wspólna nauka i treningi na pewno zbliżą Cię do Twoich przyjaciół i pozwolą na jeszcze lepsze wyniki. Czasami każdy potrzebuje kompana!

Mamy nadzieję, że przedstawiliśmy wam cenne porady jak polepszyć waszą organizację czasu. Nowy rok szkolny nie będzie żadnym wyzwaniem jeśli się do nich zastosujecie. Zapraszamy was na treningi do naszej Akademii! 


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

Projekt i wykonanie: cogitech group