Jak aktywność fizyczna wpływa na koncentrację?

16-05-2019, 13:40 Porady dla dziecka i rodzica

Korzyści z uprawiania sportu są znane nam głównie w kontekście rozwoju fizycznego. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, że aktywność ruchowa korzystnie wpływa na koncentrację i poprawne funkcjonowanie mózgu, zwłaszcza u młodego sportowca.

Zaproszenie na darmowe treningi

W trosce o zdrowie Twojego dziecka Akademia Piłkarska Reissa chce zaprosić Was na darmowe treningi do końca maja. 4 jednostki treningowe w zupełności wystarczą, żeby każdy zdążył zaznajomić się z atmosferą panującą na zajęciach oraz poznać nowych przyjaciół. Aby skorzystać z promocji, wystarczy najzwyczajniej zarejestrować się na naszej stronie i przyjść na trening.

Spis wszystkich lokalizacji i harmonogram treningów znajdziesz tutaj.

Korzyści, jakie dziecko czerpie z ruchu, nie da się przecenić. Dr Sylwia Nowacka-Dobosz z Zakładu Teorii Wychowania Fizycznego i Korektywy w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie namawiała nauczycieli, by ruszali się z dziećmi na każdej lekcji. Nawet 5 minut nieskomplikowanych, atrakcyjnych dla uczniów ćwiczeń sprawi, że będą oni chętniej i z większym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Ponadto dzieci bez odpowiedniej dawki ruchu mogą mieć problemy w nauce czytania i pisania, z koncentracją uwagi, wyrażaniem własnych emocji.

Powstałe zaburzenia można jednak zlikwidować właśnie poprzez ruch. Paul Denisson, autor kinezjologii edukacyjnej, proponuje ćwiczenia bardzo łatwe i bezpieczne, które prowadzą do integracji obu półkul mózgu, czego efektem może być np.: płynne czytanie lub poprawa koncentracji uwagi dziecka na własnych ruchach i działaniu. Dennison zaobserwował, które ruchy wywierają dobroczynny wpływ na dzieci i opierając się na tym stworzył kanon podstawowych ćwiczeń, które nazwał gimnastyką mózgu – tłumaczy dr Sylwia-Nowacka Dobosz. 

Dlaczego warto grać w piłkę nożną?

Piłka nożna jest jedną z najlepiej wzmacniających zdrowie dyscyplin sportowych. Jej największą zaletą jest stabilizacja układu nerwowego i zapewnienie odpowiedniego środowiska pracy mózgu. Ma to swoje źródło w drużynowym charakterze gry, który przystosowuje piłkarza od najmłodszych lat do funkcjonowania w grupie. Ten naturalny proces socjalizacji pomaga w redukcji stresu i wypracowaniu odpowiednich mechanizmów poznawczych. Niezaprzeczalnym plusem piłki nożnej jest również ideologia fair play oraz zdrowy tryb życia, który prowadzą zawodnicy. Aktywność fizyczna sprzyja niekorzystaniu z używek i utrzymywania zdrowej diety. To z kolei prowadzi do stabilnej pracy układu nerwowego.

Trenerzy Akademii Piłkarskiej Reissa gwarantują pełen profesjonalizm przy rozwoju fizycznym na treningach. Dbamy o odpowiednie przygotowanie piłkarzy, którzy mogą znaleźć się w naszych szeregach już od 4 roku życia. Nasi młodzi adepci są pod stałą opieką fizjoterapeuty, jak i klubowego dietetyka.

Profesjonalnych graczy będących w innych klubach lub bez przynależności klubowej zapraszamy do naszych klas sportowych Akademii. Pierwsze testy odbędą się już 22 maja! Rekrutacja odbędzie się w Opalenicy, ul. Parkowa (stadion miejski) o godzinie 10:30. Tutaj przeczytasz więcej o naszym najnowszym projekcie.


Inne proponowane newsy


Wróć do strony głównej

+48 502 741 749 zapisy@akademiareissa.pl

Jeżeli Twoje dziecko trenuje już regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA". Jeżeli Twoje dziecko nie trenuje jeszcze regularnie w naszym klubie, kliknij opcję "NIE JESTEM CZŁONKIEM AKADEMII PIŁKARSKIEJ REISSA"