Akademia Piłkarska Reissa | Fizjoterapia Akademia Piłkarska Reissa
Youtube
Instagram

Więcej niż FUTBOL!Trwają nabory!

Kliknij przycisk "Dołącz do nas" aby przejść do formularza i zapisać swoje dziecko do Akademii Piłkarskiej Reissa. Dołącz do nas!

Zaloguj się

Sprawdź informacje o swojej lokalizacji

Wybierz z listy dostępnych lokalizacji.

Jesteś zainteresowany zajęciami?

Zostaw kontakt!

W związku z troską o zdrowie zawodników Akademii oraz ich rodziców przygotowaliśmy dla Państwa specjalistyczną opiekę fizjoterapeutyczną.

Jeśli Twoje dziecko doznało urazu na treningu/meczu lub od jakieś czasu narzeka na dolegliwości związane z aktywnością fizyczną prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną na sprawy medyczne pod nr telefonu 519 840 775  w celu:

- umówienia konsultacji z fizjoterapeutą Akademii lub/i

- umówienia konsultacji ortopedycznej w Rehasport Clinic

- przedstawienie dalszej możliwości leczenia/rehabilitacji

 

Fizjoterapia Akademii Piłkarskiej Reissa

Czym się zajmujemy?

- leczeniem urazów sportowych oraz stanów przeciążeniowych związanych z aktywnością fizyczną,

- rehabilitacją po zabiegach ortopedycznych,

- leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa,

- leczeniem zespołów bólowych kończyn,

- odnową biologiczną,

- zmniejszeniem sztywności i napięcia mięśni,

- przygotowaniem indywidualnych planów treningowych zapobiegającym urazom,

 

Jakimi metodami terapeutycznymi pracujemy?

Przed przystąpieniem do terapii następuję wywiad z pacjentem oraz badanie. Na ich podstawie wybierany jest najodpowiedniejszy sposób leczenia oraz dobór ćwiczeń, które pacjent będzie wykonywał w domu. Najczęściej pracujemy takimi metodami terapeutycznym jak: :

Metoda Mechanicznego Diagnozowania i Terapii McKenziego

Metoda diagnozowania i leczenia bólów kręgosłupa związanych z przeciążeniami statycznymi i dynamicznymi. Cechą charakterystyczną tej metody jest szczegółowy wywiad i badanie, a co za tym idzie precyzyjna diagnoza przyczyn bólowych kręgosłupa. W metodzie tej duży nacisk kładzie się na rolę pacjenta w procesie leczenia oraz profilaktykę. Odpowiedzialność za proces leczniczy jest rozłożona równomiernie między pacjenta i terapeutę, który edukuje pacjenta w kwestii stanu zdrowia pacjenta, istniejących zagrożeń oraz profilaktyki w przyszłości. Twórca metody wskazuje ponadto na istotność wykonywania ćwiczeń w bólach kręgosłupa, utrzymywania prawidłowej postawy oraz sposobów na zmniejszenie obciążeń kręgosłupa podczas wykonywania czynności dnia codziennego w celu zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby.

FDM

Metoda FDM bazuje na teorii, że odkształcenia powięzi są główną przyczyną zaburzeń funkcji narządu ruchu. Kluczowym elementem diagnostycznym jest język ciała wyrażany przez sześć odkształceń powięziowych. Metodę FDM cechuje wysoka efektywność w leczeniu takich urazów jak m.in. skręcenia, zwichnięcia, naderwania mięśni. Znajduje ona zastosowanie w urazach sportowych oraz innych dolegliwościach ortopedycznych.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich zwany też masażem głębokim opiera się na warstwowej pracy tkankowej, prowadzącej do uwolnienia (rozluźnienia) utrzymujących się nieprawidłowych napięć w ciele człowieka. Metoda pozwala w sposób energooszczędny i bardzo skuteczny wpłynąć na stan napięcia mięśniowego i powięziowego przy dysfunkcjach narządu ruchu i wadach postawy. Jako narzędzia pracy stosuje się zazwyczaj palce, kostki palców, pieści, przedramię i łokieć. Masaż głęboki bardzo często rozumiany jest w sposób błędny i utożsamiany z silną oraz bolesną pracą na mięśniach. W rzeczywistości metoda nie wiąże się z wywieraniem mocnego nacisku na tkanki, nie wymaga od terapeuty dużej siły, natomiast może być delikatna i łagodna. Każdy ruch wykonywany jest bardzo powoli, z ogromną precyzją i odpowiednio dobraną siła nacisku. Masaż tkanek głębokich jest bardzo skuteczny i efektywny, a jego rezultaty zauważalne są już po krótkiej sesji.

Ortopedyczna Terapia Manualna

Ortopedyczna Terapia Manualna jest więc wąską specjalizacją w obrębie Fizjoterapii ukierunkowaną na ręczne badanie i leczenie pacjentów z tzw. dysfunkcjami narządu ruchu, a więc z bólem, przykurczem i niestabilnością w obrębie stawów kończyn górnych, dolnych, stawów skroniowo-żuchwowych oraz w obrębie poszczególnych odcinków kręgosłupa.

Za pomocą specjalistycznych testów manualnych można np. precyzyjnie stwierdzić czy przyczyną bólu w okolicy barku lub pośladka jest nadmiernie napięty mięsień, czy też uciśnięty nerw, czy też zmieniony chorobowo staw. Dokładne badanie umożliwia zastosowanie precyzyjnego leczenia, a inaczej leczy się uciśnięty nerw, inaczej zwyrodniały staw i inaczej zbytnio napięty lub skrócony mięsień. Rodzaj zmienionej chorobowo tkanki warunkuje użycie specyficznych dla tej tkanki technik manualnych.

Kinesiotaping

Kinesiotaping polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób, specjalistycznego elastycznego plastra. Nalepiony plaster jest źródłem bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie.

Zastosowanie taśm:

- Redukcja zmęczenia mięśni
- Poprawa funkcji mięśni nadmiernie rozciągniętych
- Zmniejszenie patologicznego napięcia mięśni
- Zwiększenie zakresu ruchu
- Usprawnienie krążenia krwi i chłonki
- Zmniejszenie zastojów tkankowych
- Zmniejszenie stanów zapalnych
- Zmniejszenie niewłaściwego ustawienia spowodowanego dysbalansem mięśniowym
- Zwiększenie zakresu ruchu
- Zmniejszenie odczucia bólu
- Normalizacja napięcia mięśniowego i powięziowego

Ocena FMS

FMS jest oceną fizjoterapeutyczną sprawności ogólnej, dzięki której możemy zweryfikować i zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia kontuzji i przeciążeń u osób aktywnych fizycznie. Ocena pozwala wykryć błędne wzorce ruchowe i asymetrie, które mają wpływają na aktywność sportową i często są przyczyną urazów i przeciążeń.  Po ocenie wprowadzany jest odpowiedni zestaw ćwiczeń korygujących mający na celu wyeliminowanie nieprawidłowości.  

 

Kontakt:

519 840 775

b.kubaszewski@akademiareissa.pl